x

Lifestyle - blog - strona 1

Dokąd zmierzasz branżo roślinna? [FELIETON]

Roślinne portfolio chce mieć teraz prawie każdy producent, a wegańską/ wegetariańską półkę - każdy detalista. Ale co będzie dalej?

Tomasz Źródłowski: konsumpcja alkoholu jako celebracja

Mając na uwadze zasadę, że wszystko jest dla ludzi, oraz stare powiedzenie, że to, co przyjemne, jest niezdrowe, chciałbym się przyjrzeć zagadnieniu, po co nam w ogóle alkohol?

Michalina Szczepańska: Wróciły czasy reklamy porównawczej?

McDonald’s vs. Burger King czy też Coca-Cola vs. Pepsi - historie reklam porównawczych tych marek znają i konsumenci, i branża.

Adam Chrząstowski: Run, Forrest, run!

Zapytał mnie niedawno znajomy mieszkający w Dublinie, jak to jest, że w 5,5-milionowej Irlandii działa 20 restauracji z gwiazdką Michelin, a w 38-milionowej Polsce tylko jedna.

Michalina Szczepańska: Marek własnych szał

Rozkręciło się już na dobre. Zarówno w retailu, jak i HoReCa. Polacy coraz chętniej sięgają po produkty marek własnych sieci handlowych - pokazują kolejne wyniki badań NielsenIQ. Dla przykładu - w czerwcu ich udział w rynku wynosił 21,1% i był najwyższy w historii. A to pewnie jeszcze nie koniec.

Tomasz Źródłowski: Oda do Stowarzyszenia Polskich Barmanów

Drodzy panowie i panie! Ja za was naprawdę trzymam kciuki! Życzę wam szczęścia i liczę na to, że wiecie, co robicie. Ale...

Adam Chrząstowski: Święty Antoni

Od dawna zbierałem się, aby napisać felieton o Anthonym Bourdainie, czy to przy okazji petycji mającej namówić Tony’ego z ekipą do realizacji programu w Polsce, czy premiery którejś z części książki "Kill Grill".

Michalina Szczepańska: O współkupowaniu słów kilka

Druga pizza za pół ceny. Albo: jeśli kupisz dwa jogurty, za każdy zapłacisz x (oczywiście jednostkowo mniej niż za zakup jednej sztuki). Michalina Szczepańska zgłębia i przedstawia tajniki współkupowania.

Ernest Jagodziński: Roślinna Azja - podróż po inspiracje

Na myśl o wyjeździe do Azji cieszę się jak małe dziecko… Znów pyszne jedzenie, nowe potrawy i produkty! Ciepło, wyjątkowo, a przede wszystkim odkrywczo.

Tomasz Źródłowski: Teatr Barowy, czyli o koktajlu w pięciu aktach

Bar w kontekście azjatyckim to temat, który w terorii nie ma końca.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0 i konsument, który przelicza: jak go zachęcić do marki? [PODCAST]

Czego potrzebuje teraz konsument? Czy zmieniać portfolio? Jak się z nim komunikować? Czy to jest moment na wprowadzanie nowości? Opowiada Jacek Sadowski, prezes Demo Effective Launching.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej