x

Convotherm mini: mały piec o ogromnych możliwościach

Kategoria: Twój biznes - oferta    27.02.2023

Nowy Convotherm mini to profesjonalny piec konwekcyjno-parowy przeznaczony przede wszystkim do małych lokali gastronomicznych, którym zależy na oszczędności miejsca oraz energii elektrycznej, a jednocześnie na maksymalnej funkcjonalności.

Nowy Convotherm mini to profesjonalny piec konwekcyjno-parowy przeznaczony przede wszystkim do małych lokali gastronomicznych. Fot. materiał prasowy
Nowy Convotherm mini to profesjonalny piec konwekcyjno-parowy przeznaczony przede wszystkim do małych lokali gastronomicznych. Fot. materiał prasowy
Wybór właściwego pieca dla małej gastronomii potrafi być naprawdę trudnym zadaniem. Niełatwo bowiem znaleźć urządzenie, które nie tylko posiadać będzie odpowiednie rozmiary, ale także zapewni nam łatwą i intuicyjną obsługę, nie ustępując funkcjonalnością znacznie większym piecom. Na szczęście,  wiosną 2022 roku na rynku zadebiutował Convotherm mini stworzony z myślą o wszystkich, którzy cenią sobie oszczędność miejsca, energii elektrycznej i czasu.

Mini piec o wielkich możliwościach
Convotherm mini to najmniejszy piec konwekcyjno-parowy w rodzinie Convotherm, a jednocześnie prawdziwie uniwersalne urządzenie o dużej wydajności, które pozwala na realizację bardzo wielu kreatywnych pomysłów, zastępując w kuchni kompaktowe grille, tostery, frytkownice, mikrofalówki i oczywiście piekarnik – a to wszystko przy niewielkim zużyciu energii elektrycznej oraz wody.

– Zaprojektowaliśmy nowy Convotherm mini specjalnie po to, żeby sprostać dzisiejszym wyzwaniom małych kuchni. Przywiązywaliśmy dużą wagę do tego, aby to kompaktowe, uniwersalne urządzenie miało te same innowacyjne cechy jak jego starsze rodzeństwo: Convotherm maxx pro i maxx. Doskonała łączność z siecią i możliwość zdalnego dostępu w chmurze sprawiają, że Convotherm mini jest wysoce innowacyjnym piecem konwekcyjno–parowym, który optymalnie spełnia wysokie wymagania współczesnych kuchni, a także wybiega w przyszłość pod względem ochrony zasobów i produktywności – mówi Arndt Manter, dyrektor ds. zarządzania produktami Convotherm w firmie Welbilt.

O ogromnych możliwościach jakie daje praca na tak zaawansowanych urządzeniach mogli przekonać się między innymi uczestnicy prestiżowego konkursu Bocuse d’OR. Podczas jego 19. edycji szefowie kuchni przygotowywali wszystkie swoje dania z użyciem pieców Convotherm maxx pro.

Jednak produkty Welbilt sprawdzają się nie tylko w warunkach konkursowych, ale również wszędzie tam, gdzie potrzebna jest niezawodność i szybkość działania.
– Wspaniałe piece Conwotherm, polecam! Znakomicie się na nich pracuje, w ciągu paru godzin obsłużyliśmy 600 osób, rewelacja! – powiedział współzałożyciel i fundator Fundacji Klubu Szefów Kuchni Jarosław Walczyk podczas charytatywnego udziału w 31. edycji WOŚP. Piece Convotherm maxx były wykorzystane do przygotowywania stworzonych na tę okazje dań w Restauracji Mistrzów.

Mistrz ustawności
Convotherm mini, podobnie jak jego starsze rodzeństwo, cechuje się tym samym poziomem niezawodności, ale zmieści się wszędzie tam, gdzie wstawienie dużego pieca nie jest możliwe, np. z uwagi na niewielką powierzchnię lokalu.

Fakt, że urządzenie występuje w różnych wariantach i rozmiarach pozwala na dopasowanie idealnego modelu do potrzeb naszej gastronomii – od małych punktów gastronomicznych, przez ogródki piwne, na food truckach kończąc. Co więcej, dzięki możliwości ustawienia jednego urządzenia na drugim, możemy wyposażyć naszą przestrzeń w nie jeden, a kilka pieców gotowych do pracy także w warunkach dużego ruchu.

Technologia przyszłości
Małe rozmiary oraz wielofunkcyjność to niejedyne cechy, które odróżniają Convotherm mini od innych konkurencyjnych pieców. Urządzenie posiada duży wyświetlacz dotykowy o wysokiej rozdzielczości, którego obsługa jest niezwykle prosta i intuicyjna, przypomina bowiem użytkowanie smartfona.

Funkcja Press&Go umożliwia wybór jednego z około 400 profili gotowania za pomocą zaledwie jednego przycisku. Dzięki temu, możemy być pewni powtarzalnego smaku i jakości naszych potraw, nawet jeśli z Convotherm korzystają osoby, które obsługują go po raz pierwszy.

Na tym jednak nie koniec, bo dzięki opartemu na chmurze rozwiązaniu Kitchen Connect możemy zarządzać danymi, analizować proces gotowania, a nawet zdalnie zarządzać menu urządzenia w czasie rzeczywistym.

Piec do zadań specjalnych
Convotherm Mini pracuje w trzech trybach:
– „para” (30-120°C) – z gwarantowanym nasyceniem pary,
– w trybie konwekcyjno-parowym (100-250 °C) z automatycznym dostosowaniem wilgoci
– oraz w trybie „gorące powietrze” (30-250 °C) ze zoptymalizowanym przenoszeniem ciepła.

Tak dostosowane tryby pracy pozwalają szefom kuchni na stworzenie niemal każdego rodzaju potraw, a dzięki automatycznemu programowi czyszczenia ConvoClean nie musimy martwić się zabrudzeniami i utrzymaniem czystości w naszej kuchni.

Wszystko to sprawia, że Convotherm mini sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczy się oszczędność miejsca, choć urządzenie z powodem można wykorzystać także jako wsparcie dla szefów kuchni w dużych restauracjach à la carte. Niezależnie od tego, w jakich warunkach będziemy z niego korzystać, z pewnością doskonale sprosta stawianym mu zadaniom.

Autor tekstu: Artykuł Sponsorowany

Zobacz także

Multi Ice Group: mamy najwięcej punktów z lodami w Polsce

Radosław Charubin, prezes Multi Ice Group - operatora "u Lodziarzy" i "LodyBonano" zdradza między innymi, jak firma pracuje nad rentownością biznesu przez cały rok, nie tylko w sezonie wiosenno-letnim. Opowiada też o nowych konceptach, które buduje firma, jak Crazy Dog i BuBu Bubble Tea.

iVario od RATIONAL: prawdziwy przełom w restauracyjnej kuchni

Niezliczone brudne garnki i patelnie, różne wyposażenie kuchni do mise en place i obsługi, zajmowanie miejsca przez frytownice i trzony kuchenne - według firmy RATIONAL, specjalisty w zakresie przygotowywania gorących potraw, to wszystko należy już do przeszłości dzięki iVario.

Jak obniżyć rachunki? Pyszne.pl oferuje restauracjom darmowe audyty

Rosnące opłaty za prąd czy gaz są dla branży gastronomicznej dużym wyzwaniem. Wielu właścicieli lokali, spodziewając się kolejnych podwyżek, poszukuje sposobów na zmniejszenie codziennych kosztów. W znalezieniu oszczędności mogą pomóc darmowe audyty, które serwis Pyszne.pl oferuje swoim partnerom.

Zdrowa Krowa: do mięsa podchodzimy odpowiedzialnie [WYWIAD]

Zdrowa Krowa to sieć restauracji, w której w roli głównej występuje wołowina, choć wegetarianie też znajdą w niej coś dla siebie. O szczegółach biznesu i projektu franczyzowego opowiada Robert Kuc, CEO sieci.

Akademia Bidfood dzieli się wiedzą kulinarną i biznesową

Szkolenia dla gastronomii, doradztwo kulinarne, najnowsze trendy gastronomiczne - to główne obszary działania Akademii Bidfood, która powstała na bazie wiedzy oraz wieloletniego doświadczenia Bidfood Farutex.

Fit Cake: jesteśmy nawigatorem rynku zdrowych słodyczy [WYWIAD]

Fit Cake jest prekursorem w dziedzinie fit deserów oferowanych w cukierniach. Firma stworzyła sieć lokali nazywanych nie-cukierniami, czy fit kawiarniami, które stanowią teraz osobną kategorię w gastronomii. O filozofii firmy oraz jej planach opowiada Rafał Kościuk, właściciel franczyzy Fit Cake.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0. Restauratorka Alicja Than o optymalizacji kosztów biznesu gastronomicznego [PODCAST]

W jaki sposób optymalizować koszty prowadzenia biznesu gastronomicznego w obliczu rosnącej inflacji oraz jak przetrwać na rynku, nie tracąc klientów i nie rezygnując z jakości - rozmawiamy o tym z Alicją Than, właścicielką lokali Izumi Sushi, Kago, Kiseki, Omakase, Matcha Bistro & Bar w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej