x

Lychees - nowy lokal twórczyń roślinnego konceptu Peaches Gastro Girls

Kategoria: Miejsca    17.02.2023

Lychees ma być miejscem serwującym wegańskie śniadania oraz kanapki w stylu deli subs. Wkrótce w Warszawie otwarcie nowego konceptu właścicielek restauracji Peaches Gastro Girls.

Wkrótce w Warszawie otwarcie nowego konceptu właścicielek restauracji Peaches Gastro Girls - śniadaniowni roślinnej Lychees. Fot. Michał Radwański
Wkrótce w Warszawie otwarcie nowego konceptu właścicielek restauracji Peaches Gastro Girls - śniadaniowni roślinnej Lychees. Fot. Michał Radwański
Sukces lokalu Peaches Gastro Girls serwującego wegańską kuchnię zachęcił jego właścicielki do uruchomienia kolejnego roślinnego miejsca. Nowy lokal Klaudii Górak i Moniki Mazurek startuje również w Warszawie, przy ulicy Bielańskiej 1. Jego wyróżnikiem będą wegańskie śniadania oraz kanapki w stylu deli subs.

– To połączenie dwóch rzeczy, których na mapie wegańskiej warszawskiej gastronomii naszym zdaniem brakuje. Wydaje mi się, że w stolicy nadal jest przestrzeń dla śniadaniowni, a śniadania wegańskie to po prostu nisza do wypełnienia – mówi Monika Mazurek, współtwórczyni lokalu.

Posiłki serwowane mają być od godzin porannych aż do 14:00, a w ofercie nie znajdziemy sztandarowych dań kojarzonych ze śniadaniem. Nad menu nowego miejsca pracuje Klaudia Górak, która jest jednocześnie szefową kuchni w Peaches Gastro Girls.

– Mogę powiedzieć, czego na pewno nie będzie. Nie pojawią się u nas takie dobrze znane, typowe opcje jak tofucznica, czy chociażby angielskie śniadanie. Z pewnością będą to bardziej zaskakujące pozycje niż to co kojarzymy przeważnie z pierwszym posiłkiem dnia – podkreśla Klaudia Górak.

Drugim filarem menu Lychees będą kanapki w stylu deli sub. To popularne przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych sandwicze ze sporą ilością składników. We wnętrzu tradycyjnych deli subs znajdziemy przeważnie wędliny lub mięso, ser oraz warzywa. Do najpopularniejszych kanapek tego typu należą BLT (skrót od słów: bacon, lettuce, tomato - bekon, sałata, pomidor), turkey sandwich z indykiem czy słynna kanapka filadelfijska z mięsem i topionym serem. Kanapki Lychees, rzecz jasna, oferowane będą jedynie w wariancie roślinnym.

Peaches Gastro Girls, pierwszy lokal twórczyń Lychees, otworzył się w trakcie pandemii Covid-19, proponując swoim gościom roślinne dania kuchnia całego świata wzbogacone o nietypowe składniki, jak np. zielone curry z bakłażanem i ze śliwką renklodą, czy carbonara ze śmietanką z nerkowców, tempehem i nori. Smaki te szybko zaskarbiły sobie sympatię warszawiwaków oraz zapewniły miejscu popularność.
Klaudia Górak i Monika Mazurek liczą na powtórzenie sukcesu przez Lychees.

– Wiedząc, że utrzymamy jakość dobrze znaną z naszego pierwszego lokalu, liczymy na to, że będzie to miejsce cieszące się zainteresowaniem. W Peaches każdego dnia jest znacznie więcej chętnych do wizyty niż wolnych stolików – mówi Monika Mazurek. Lychees ma otworzyć się jeszcze w marcu.

Autor tekstu: Przemysław Ziemichód
O AUTORZE
Przemysław Ziemichód
Dziennikarz i bloger kulinarny z ponad dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tematyce alkoholi. Publikował m.in. w Polsce Times, Gazecie Krakowskiej, Naszemiasto.pl, Zwierciadle, Gotujmy.pl, Polki.pl, Cookmagazine.pl. Prowadzi podcast o alkoholach Strefa Wolnocłowa oraz blog Foodiesworld.pl

Zobacz także

Wina Dajcie w Rzeszowie: goście chcą być zaskakiwani

Rzeszowska restauracja Wina Dajcie zajęła III miejsce w plebiscycie gości ostatniej edycji festiwalu Restaurant Week.Jak się przygotować do takiego wydarzenia i jak osiągnąć sukces - o tym rozmawiamy z Waldemarem Kaczmarkiem, właścicielem konceptu.

Wystawa "Special ingredient" w warszawskim Sakebar by Nobu

Do 24 marca w warszawskim Sakebar by Nobu można oglądać wystawę "Special ingredient". Ten artystyczno-kulinarny projekt jest efektem kilkumiesięcznej współpracy artystki Agnieszki Stopyry i Nobu Hotel Warsaw.

Brać - pierwszy w Warszawie wine bar z tylko polskimi winami

Działający w Porcie Praskim Brać to pierwszy w stolicy wine bar serwujący jedynie polskie wina. Właściciele chcą przybliżyć gościom świat wciąż niedocenianego rodzimego winiarstwa, więc stawiają również na edukację, organizując degustacje i spotkania z winiarzami.

Sushi Soul w Warszawie - japońska klasyka z nowoczesnym twistem według Mariusza Melcera

Sushi Soul to działająca od niedawna w mokotowskim Forcie Piłsudskiego restauracja, której współwłaścicielem jest szef kuchni Mariusz Melcer, znany z warszawskiego Sakana Sushi Bar.

Nowa marka Carat Kebab - Sheesha Bar. Pierwszy lokal - w Elblągu

W portfolio firmy 7 Street Łukasz Błażejewski pojawiła się marka lokali Carat Kebab - Sheesha Bar. Serwuje tradycyjny kebab i jego autorskie warianty, np. z miętą i bałkańskim serem.

So Coffee z nowymi lokalami na lotnisku Warszawa/Modlin

Oferta gastronomiczna lotniska w Modlinie poszerzyła się o lokale zarządzane przez grupę Lagardère Travel Retail. Do dyspozycji pasażerów oddano foodvenience’owy sklep 1Minute Smacznego! i dwie kawiarnie So Coffee w nowej odsłonie.

Inne kategorie

Podcasty

Lifestyle czy zwykła konsumpcja: gdzie tu jest miejsce dla żywności [PODCAST]

Czy zakup tego bądź innego napoju czy przekąski jest emanacją stylu życia? I na ile w czasach inflacji jest miejsce na taką manifestację? Dyskutujemy z Szymonem Mordasiewiczem z GfK.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej