x

Napoje roślinne - nowości w ofercie METRO Chef

Kategoria: Produkty    16.02.2023

Sieć hurtowni MAKRO Polska wprowadza nowe produkty w ramach linii marki METRO Chef. Do oferty dołącza dziewięć rodzajów napojów roślinnych w dwóch liniach: klasycznej oraz dla baristów. Produkty będące alternatywą dla tradycyjnego mleka posiadają certyfikat BIO i są w 100% wegańskie.

Roślinne napoje METRO Chef nadają się do przygotowania latte, owsianki, koktajli czy do picia solo. Fot. materiały prasowe
Roślinne napoje METRO Chef nadają się do przygotowania latte, owsianki, koktajli czy do picia solo. Fot. materiały prasowe
MAKRO Polska nieustannie poszerza i wdraża do sprzedaży produkty powstające w odpowiedzi na trendy w żywieniu. Jednym z nich bez wątpienia jest rosnąca popularność produktów wegańskich, w tym tych, które mogą zastąpić produkty mleczne w codziennej diecie.

– Rynek roślinnych alternatyw mięsa i produktów odzwierzęcych bardzo dynamicznie się rozwija. Według najnowszych badań sprzedaż napojów roślinnych w Polsce rośnie z roku na rok o ok. 20%. Ma to w dużym stopniu związek z rosnącą świadomością konsumentów oraz zwiększającym się zainteresowaniem kuchnią roślinną – mówi Sławomir Leszczyński, dyrektor pionu handlowego w MAKRO Polska. – Podążając za trendem oraz mając na uwadze dobro środowiska i konsumentów, systematycznie wprowadzamy do oferty alternatywy dla produktów mięsnych oraz mlecznych, w tym nowość – napoje roślinne pod marką METRO Chef.

W nowym portfolio marki znalazło się 9 roślinnych kompozycji napojów: owsiany, sojowy, migdałowy, ryżowy, kokosowy oraz owsiany, sojowy, migdałowy i kokosowy w wersji dla baristów. Wszystkie wymienione produkty posiadają certyfikat BIO, są w 100% wegańskie, nie zawierają laktozy i cukru.

Do oferty Makro Polska dołącza dziewięć rodzajów napojów roślinnych w dwóch liniach: klasycznej oraz dla baristów. Fot. materiały prasowe
Do oferty Makro Polska dołącza dziewięć rodzajów napojów roślinnych w dwóch liniach: klasycznej oraz dla baristów. Fot. materiały prasowe
Roślinne napoje METRO Chef nadają się do podgrzewania i spieniania, nie tworzą grudek i pozwalają cieszyć się idealną konsystencją pianki. Świetnie sprawdzą się w przygotowaniu klasycznej latte, a także owsianki, koktajli czy do picia solo. Można stosować je zarówno na zimno, jak i na ciepło.

Napoje dostępne są w 1 l opakowaniach, które w 80% zostały wykonane z materiałów pochodzących ze źródeł odnawialnych – drewna i trzciny cukrowej. Korek nie zawiera plastiku i jest z trzciny cukrowej.

Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0. Restauratorka Alicja Than o optymalizacji kosztów biznesu gastronomicznego [PODCAST]

W jaki sposób optymalizować koszty prowadzenia biznesu gastronomicznego w obliczu rosnącej inflacji oraz jak przetrwać na rynku, nie tracąc klientów i nie rezygnując z jakości - rozmawiamy o tym z Alicją Than, właścicielką lokali Izumi Sushi, Kago, Kiseki, Omakase, Matcha Bistro & Bar w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej