x

Ecolab i Green Key wspierają hotele i restauracje w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju

Kategoria: Lifestyle - ekologia    14.02.2023

Ecolab i Green Key rozwijają partnerstwo, aby promować zrównoważone rozwiązania w hotelach i restauracjach w Europie. Poprzez autorskie programy i usługi Ecolab będzie wspierał branżę turystyczną we wdrażaniu najwyższych standardów ekologicznych i uzyskiwaniu lub utrzymaniu certyfikacji Green Key.

Ecolab i Green Key rozwijają partnerstwo, aby promować zrównoważone rozwiązania w hotelach i restauracjach w Europie. Fot. Shutterstock.com
Ecolab i Green Key rozwijają partnerstwo, aby promować zrównoważone rozwiązania w hotelach i restauracjach w Europie. Fot. Shutterstock.com
Według badania przeprowadzonego na zlecenie Komisji Europejskiej, 82% Europejczyków​​​​​​​jest gotowych na zmianę przynajmniej niektórych ze swoich nawyków dotyczących podróży i turystyki na bardziej zrównoważone.

Ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o wyborze obiektu stał się więc wpływ działalności przedsiębiorstwa na środowisko naturalne. To wystarczające powody, dla których Green Key i Ecolab postanowiły rozwijać rozpoczęte w grudniu 2019 partnerstwo, mające na celu promocję zrównoważonego rozwoju w branży turystycznej.

– Cieszymy się, że po raz kolejny możemy podpisać umowę partnerską z Ecolab. Pomoże nam to zwiększyć świadomość na temat certyfikatów Green Key oraz zrównoważonego rozwoju w branży hotelarskiej i turystycznej oraz daje nam możliwość dalszej pracy na rzecz bardziej zrównoważonej przyszłości – mówi Finn Bolding Thomsen, international director w Green Key.

Poprzez innowacyjne technologie, produkty i usługi, pozwalające na redukcję zużycia wody oraz energii, jak również śladu węglowego, Ecolab dąży do poprawy wyników biznesowych swoich partnerów przy jednoczesnej ochronie kluczowych zasobów naturalnych, a także ograniczeniu negatywnego wpływu działalności na środowisko.

Partnerstwo Green Key z Ecolab ma pomóc hotelom, restauracjom i innym obiektom turystycznym w osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju oraz uzyskaniu certyfikatu Green Key.
– Jestem podekscytowany rozwojem współpracy z Green Key, ponieważ mamy tę samą wizję dotyczącą znaczenia zmniejszenia całkowitego wpływu hoteli i restauracji na środowisko. Ecolab może zrobić wiele w tej kwestii, aby im pomóc – komentuje Philippe Meunier, senior marketing sustainability manager institutional Europe w Ecolab.

Międzynarodowy Program Green Key to system certyfikacji obiektów turystycznych. Otrzymują je obiekty, które spełniają rygorystyczne kryteria określone przez Fundację Edukacji Ekologicznej (FEE). Dotyczą one takich obszarów jak: odpowiedzialność za środowisko naturalne, współpraca z lokalną społecznością czy podnoszenie świadomości ekologicznej gości i personelu. Certyfikaty Green Key przyznawane są hotelom, hostelom, małym ośrodkom noclegowym, polom kempingowym, ośrodkom letniskowym, centrom konferencyjnym, restauracjom i atrakcjom turystycznym.

– W Ecolab chronimy to, co jest najważniejsze: zdrowie planety i zdrowie ludzi. Dzięki współpracy z Green Key możemy pomóc branży hotelarskiej w osiągnięciu najwyższych standardów zrównoważonego rozwoju – podsumowuje Soraya Hlila, senior vice president and general manager institutional Europe w Ecolab.

Autor tekstu: *** Promocja ***

Zobacz także

Wyjątkowe i unikatowe produkty lokalne - lista szefa kuchni Kuby Korczaka

Kuba Korczak, znany szef kuchni specjalizujący się w kuchni roślinnej, poleca swoich ulubionych producentów, w większości posiadających ekologiczne certyfikaty. Niektórzy są na rynku od lat, inni wystartowali niedawno.

Usuń olej palmowy z listy zakupów! Dla dobra planety i swojego zdrowia

W dyskusji o szkodliwości produkcji i użytkowania oleju palmowego wskazuje się głównie na dewastację lasów tropikalnych, która jest zagrożeniem dla tamtejszej flory i fauny. To jednak niejedyny powód, aby wystrzegać się oleju palmowego. Co warto wiedzieć i na co zwracać uwagę?

Ekologia może być ekonomiczna! Jak zarabiać na "zielonej" gastronomii?

Ograniczenie marnotrawienia surowców i żywności czy wprowadzenie energooszczędnych rozwiązań w biznesie może być zarówno ekologiczne, jak i ekonomiczne. Odmawiaj, ograniczaj, używaj ponownie, poddawaj recyklingowi i kompostuj - jak zastosować w gastronomii tych sześć zasad eko biznesu?

FRITZ-KOLA: w trosce o konsumenta i środowisko

Wprowadzona na rynek w 2003 r. przez dwójkę studentów z Hamburga fritz-kola stała się światowym fenomenem i jedną z najlepiej rozwijających się marek rzemieślniczych napojów na świecie. Jednym z powodów sukcesu firmy jest jej umiejętność łączenia biznesu z troską o środowisko naturalne.

Tork zmierza w stronę neutralności klimatycznej

- W ostatnich latach zauważyliśmy znaczący wzrost zainteresowania firm kwestiami ochrony środowiska we wszystkich segmentach rynku. Przy wyborze produktów klienci zwracają uwagę na ich wydajność i skład - mówi Wojciech Nizio, regional brand activation manager w Tork.

Jak zadbać o neutralność klimatyczną lokalu gastronomicznego? [PORADNIK]

Gastronomia sprzedaje nie tylko dania, ale także restauracyjne doświadczenie. A jego jakość w dużej mierze opiera się na wizerunku lokalu. Dlatego w dobie postępujących zmian klimatycznych warto zadbać o neutralność swojego miejsca i odpowiednio ją uzasadnić.

Inne kategorie

Podcasty

Lifestyle czy zwykła konsumpcja: gdzie tu jest miejsce dla żywności [PODCAST]

Czy zakup tego bądź innego napoju czy przekąski jest emanacją stylu życia? I na ile w czasach inflacji jest miejsce na taką manifestację? Dyskutujemy z Szymonem Mordasiewiczem z GfK.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej