x

"Przez zmysły do błogostanu" - cykl kolacji w kołobrzeskim Shuum Boutique Wellness Hotel

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    08.02.2023

Pierwsze wydarzenie z cyklu "Przez zmysły do błogostanu" za nami. Zmysłowe kolacje z pairingiem win to dopełnienie oferty Shuum Boutique Wellness Hotel w Kołobrzegu.

Zmysłowe kolacje z pairingiem win to dopełnienie oferty Shuum Boutique Wellness Hotel w Kołobrzegu. Fot. materiały prasowe
Zmysłowe kolacje z pairingiem win to dopełnienie oferty Shuum Boutique Wellness Hotel w Kołobrzegu. Fot. materiały prasowe
Pierwsza kolacja z nowego cyklu odbyła się w ostatni weeked stycznia. Poprowadził ją prezydent Stowarzyszenia Sommelierów Polskich Tomasz Kolecki, który wraz z head sommelierką hotelu Shuumu Beatą Ławrukajtis zaprezentował nową kartę win.

Do ekipy dołączyli również mistrzowie Polski sommelierów roku 2021 Adam Tomczak i Wojciech Starzycki, którzy dobrali wina. Każdy z nich miał własny pomysł na dopełnienie smaków menu stworzonego przez szefów kuchni Wiktora Ignaczaka i Piotra Buryło. Dopełnieniem wieczoru były desery przygotowane przez Dorotę Sosnowską.

– To była kolacja, która miała otwierać drogę do wewnętrznego dobrostanu, być drogowskazem w poszukiwaniu stanu błogości i odkrywaniu go na wielu poziomach poprzez zmysły: smaku, zapachu, dotyku, wzroku i słuchu. Każdy kto próbował homarowego nektaru czy dorsza z ostrygowym risotto mógł docenić nie tylko staranność i pomysłowość w dobraniu smaków, lecz także detale wykonania. Talerze, które przygotowali Wiktor i Piotr, oraz deser Doroty, poruszały wszystkie zmysły, delikatnie odkrywając kolejne wyrafinowane poziomy smaku – podsumowuje Tomasz Kolecki.

Ideą przewodnią 2023 roku w hotelu Shuum jest poszukianie dobrostanu oraz pielęgnowanie relacji z samym sobą.
– My tylko podpowiadamy, jak można dotrzeć do błogiego stanu ciała i umysłu, bo droga może być jedna, ale ścieżek jest wiele. Na pewno jedna z nich prowadzi przez zmysły i nasze kolacje – podkreśla dyrektor hotelu Adam Hok.

W ramach cyklu "Przez zmysły do błogostanu" Shuum Boutique Wellness Hotel zaprasza na kolejne wieczory, podczas których goście będą m.in. próbować europejskich win i tradycyjnej kuchni, rozsmakują się w letnich, polskich smakach i regionalnych etykietach, ale też poczują emocje związane z ruchem „garażystów”, które podsyci prowansalska i kalifornijska kuchnia.
Najbliższe spotkanie poświęcone odkrywaniu hiszpańskiego regionu Rioja odbędzie się 1 kwietnia.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Fundacja Taka Akcja zakupi mobilne KTG dla ukraińskich kobiet w ciąży

Wskaźnik przyrostu naturalnego w Ukrainie spada, a warunki wojenne spowodowały, że wskaźnik ciąż patologicznych przewyższa 30 proc. Problem ten schodzi na dalszy plan, kiedy kraj działa w stanie wyższej konieczności. Fundacja Taka Akcja chce to zmienić i rusza ze zbiórką charytatywną NEW HOPE.

Trzecia odsłona kolacji Grand Dinners już w maju

Kolejne kolacje z cyklu Grand Dinners odbędą się 15 i 16 maja w Restauracji Belvedere położonej w samym sercu Łazienek Królewskich. Swoje popisowe dania zaserwują tym razem Jean-Philippe Blondet, Arnaud Bignon i gospodarz wieczoru Tomasz Łagowski.

Body Chief startuje ze szkołą gotowania. Na poczatek - warsztaty z Magdą Gessler

Marka cateringu dietetycznego Body Chief wraz z otwarciem nowej siedziby pod Poznaniem uruchamia autorską szkołę gotowania. Warsztaty kulinarne będą w niej prowadzić doświadczeni kucharze i znani blogerzy kulinarni. Pierwszy cykl zajęć poprowadzi restauratorka Magda Gessler.

Brzmienie jedzenia ideą wiosennej edycji Restaurant Week. Wystartowały rezerwacje

Po dwóch ostatnich rekordowych edycjach Restaurant Week - czyli festiwal popisowych menu w restauracjach - powraca pod hasłem #FoodSoundsGood! Jak dobrze brzmi jedzenie? Będzie można się przekonać od 22 marca do 30 kwietnia w około 400 lokalach w Polsce. Cena trzech dań i koktajlu wynosi 69 zł.

Medaliści olimpiady pizzy wsparli WOŚP w nietypowy sposób

Zdobywcy miejsc na olimpiadzie Vera Pizza Napoletana w Neapolu spotkali się w Pabianicach. Tym razem jednak nie po to, by ze sobą rywalizować, a wspólnie zebrać pieniądze na szczytny cel, przygotowując nietypową pizzę.

Festiwal Pizzy w Pizzy Hut najdroższy od lat. Internauci bezlitośni

Festiwal Pizzy w Pizza Hut to wydarzenie, które odbywa się pod hasłem: Jesz i pijesz, ile chcesz. Za z góry określoną kwotę można zamówić dowolną ilość pizzy, z napojami lub bez. Internauci ostro krytykują tegoroczne ceny akcji i dają upust emocjom w komentarzach.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0 i konsument, który przelicza: jak go zachęcić do marki? [PODCAST]

Czego potrzebuje teraz konsument? Czy zmieniać portfolio? Jak się z nim komunikować? Czy to jest moment na wprowadzanie nowości? Opowiada Jacek Sadowski, prezes Demo Effective Launching.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej