x

Shitty Dinner w Warszawie. Sukces konceptu łączącego kolację ze spektaklem komediowym

Kategoria: Miejsca    07.02.2023

Koncept najpierw zawitał do łódzkiej restauracji Ukryte Rzeki, a teraz święci triumfy w warszawskiej Mokolove. Shitty Dinner - połączenie eleganckiej kolacji z improwizowanym spektaklem komicznym - cieszy się ogromnym powodzeniem.

Shitty Dinner – połączenie eleganckiej kolacji z improwizowanym spektaklem komicznym. Fot. materiały prasowe
Shitty Dinner – połączenie eleganckiej kolacji z improwizowanym spektaklem komicznym. Fot. materiały prasowe
Z jednej strony dobre jedzenie, z drugiej – gapowaty, seplaniący kelner i papier toaletowy zamiast serwetek. To nie opinia o dziwnej restauracji, tylko namiastka scenariusza absurdalnej i komediowej kolacji Shitty Dinner, którą można zamówić na platformie Wyjątkowy Prezent. W Łodzi oferta dostępna jest od czerwca 2022 roku, a w stolicy pojawiła się w końcówce ubiegłego roku.

– W Warszawie zainteresowanie eventem jest ogromne, miejsca są zarezerwowane na ponad półtora miesiąca do przodu – mówi Sofiia Baianova, specjalistka ds. PR w firmie Wyjątkowy Prezent. – Liczba sprzedanych voucherów w obu lokalizacjach zbliża się do 1000 sztuk – dodaje.

Czy w planach są kolejne miasta? – Na razie skupiamy się na rozwoju i doskonaleniu eventu w Łodzi i w Warszawie. W najbliższych planach nie mamy nowych lokalizacji, lecz nie wykluczamy w dalszej przyszłości – podkreśla Baianova.

Goście kolacji obserwują, a zarazem uczestniczą w komediowym improwizowanym spektaklu, którego głównymi bohaterami są szef kuchni Tomir, kelnerka Dżesika oraz kelner Maciuś. Fot. materiały prasowe
Goście kolacji obserwują, a zarazem uczestniczą w komediowym improwizowanym spektaklu, którego głównymi bohaterami są szef kuchni Tomir, kelnerka Dżesika oraz kelner Maciuś. Fot. materiały prasowe
Zaczęło się na Litwie
Pomysł na absurdalną kolację pojawił się na Litwie, gdzie uznano, że wieczór w restauracji, podczas którego nic nie idzie zgodnie z planem, to wdzięczny temat do żartów i zabawy nie tylko dla gości kolacji, ale także dla aktorów wcielających się w obsługę. Shitty Dinner stała się – obok Kolacji w Ciemności – jedną z najpopularniejszych tematycznych kolacji na Litwie, Łotwie, w Estonii i Finlandii. Wszystko wskazuje na to, że w Polsce będzie podobnie.

– Pracę nad Shitty Dinner w Polsce rozpoczęliśmy w czerwcu 2021 roku. Udało się nam znaleźć idealne restauracje serwujące pyszne jedzenie i z odpowiednim układem sali. Później rozpoczęły się prace nad scenariuszem oraz szukanie aktorów, czyli najważniejsza część projektu. Łącznie przeprowadziliśmy 6 castingów, w których wzięło udział kilkudziesięciu kandydatów. Jestem przekonana, że wybraliśmy spośród nich najlepszych, którzy sprostają wyzwaniu i będą zabawiać gości do łez – opowiada Ewelina Kaźmierczak, specjalista ds. projektów firmy Wyjątkowy Prezent.

Tak jest rzeczywiście – redakcja Ouichef.pl setnie się ubawiła podczas Shitty Dinner. Warto tu podkreślić, że aktorzy nie ograniczają się do wyuczonych kwestii. Błyskotliwie reagują na zaczepki gości i wchodzą z nimi w interakcje, popisując się swymi zdolnościami do improwizacji.

Shitty Dinner - szef kuchni oraz jego zespół, by restauracja nie splajtowała, zrobią wszystko... źle. Fot. materiały prasowe
Shitty Dinner - szef kuchni oraz jego zespół, by restauracja nie splajtowała, zrobią wszystko... źle. Fot. materiały prasowe
Scenariusz i osoby dramatu
Goście kolacji obserwują, a zarazem uczestniczą w komediowym improwizowanym spektaklu, którego głównymi bohaterami są szef kuchni Tomir, kelnerka Dżesika oraz kelner Maciuś.

Tomir, jest mocno podenerwowanym człowiekiem. Ma żal do całego świata, że przez kontuzję nadgarstka nie wziął udziału w popularnym programie kulinarnym i przez to nie zrobił wspaniałej kariery. Czasem krzyczy i „wspomaga" się trunkami, ale jedzenie przeważnie robi doskonałe.

Kelnerka Dżesika uchyla się nieco od pracy, ale za to lubi zabawiać gości rozmową i plotkami. Za to kelner Maciuś ma serce ze złota i zawsze stara się być perfekcjonistą. Jest jednak ogromna gapą, co skutecznie uniemożliwia mu bycie dobrym kelnerem. Z powodu braku lepszych propozycji wylądował w Shitty Dinner. Startował w wielu konkursach muzycznych. Bez powodzenia.

Restauracja, w której pracują ma „nóż na gardle" i walczy o przetrwanie. Szef kuchni oraz jego zespół, by restauracja nie splajtowała, zrobią wszystko... źle.

Shitty Dinner to trzydaniowa kolacja (przystawka, danie główne i deser) z kieliszkiem wina. Fot. materiały prasowe
Shitty Dinner to trzydaniowa kolacja (przystawka, danie główne i deser) z kieliszkiem wina. Fot. materiały prasowe
Stałe menu
Jedna rzecz jednak jest zagwarantowana – dobra trzydaniowa kolacja (przystawka, danie główne i deser) z kieliszkiem wina. W cenę wliczone są napoje, a posiłek występuje w trzech wariantach: mięsnym, wegetariańskim bądź rybnym. Zawartości menu nie będziemy zdradzać, by pozostało ono elementem zaskoczenia.

Autor tekstu: Monika Jankowska-Kapica
O AUTORZE
Monika-Jankowska-Kapica
Od ponad 10 lat pisze i redaguje teksty o jedzeniu - najpierw w magazynie "Kuchnia", teraz w "Food Service" i na stronie Ouichef.pl. Z wykształcenia polonistka. Karierę zawodową zaczynała jako reporterka i prezenterka Polskiego Radia Szczecin. Była redaktorką "Gazety Wyborczej" w Szczecinie, "Gazety Stołecznej" i "Co jest Grane". Pasjonatka tanga argentyńskiego i jogi.

Zobacz także

Wina Dajcie w Rzeszowie: goście chcą być zaskakiwani

Rzeszowska restauracja Wina Dajcie zajęła III miejsce w plebiscycie gości ostatniej edycji festiwalu Restaurant Week.Jak się przygotować do takiego wydarzenia i jak osiągnąć sukces - o tym rozmawiamy z Waldemarem Kaczmarkiem, właścicielem konceptu.

Wystawa "Special ingredient" w warszawskim Sakebar by Nobu

Do 24 marca w warszawskim Sakebar by Nobu można oglądać wystawę "Special ingredient". Ten artystyczno-kulinarny projekt jest efektem kilkumiesięcznej współpracy artystki Agnieszki Stopyry i Nobu Hotel Warsaw.

Brać - pierwszy w Warszawie wine bar z tylko polskimi winami

Działający w Porcie Praskim Brać to pierwszy w stolicy wine bar serwujący jedynie polskie wina. Właściciele chcą przybliżyć gościom świat wciąż niedocenianego rodzimego winiarstwa, więc stawiają również na edukację, organizując degustacje i spotkania z winiarzami.

Sushi Soul w Warszawie - japońska klasyka z nowoczesnym twistem według Mariusza Melcera

Sushi Soul to działająca od niedawna w mokotowskim Forcie Piłsudskiego restauracja, której współwłaścicielem jest szef kuchni Mariusz Melcer, znany z warszawskiego Sakana Sushi Bar.

Nowa marka Carat Kebab - Sheesha Bar. Pierwszy lokal - w Elblągu

W portfolio firmy 7 Street Łukasz Błażejewski pojawiła się marka lokali Carat Kebab - Sheesha Bar. Serwuje tradycyjny kebab i jego autorskie warianty, np. z miętą i bałkańskim serem.

So Coffee z nowymi lokalami na lotnisku Warszawa/Modlin

Oferta gastronomiczna lotniska w Modlinie poszerzyła się o lokale zarządzane przez grupę Lagardère Travel Retail. Do dyspozycji pasażerów oddano foodvenience’owy sklep 1Minute Smacznego! i dwie kawiarnie So Coffee w nowej odsłonie.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0 i konsument, który przelicza: jak go zachęcić do marki? [PODCAST]

Czego potrzebuje teraz konsument? Czy zmieniać portfolio? Jak się z nim komunikować? Czy to jest moment na wprowadzanie nowości? Opowiada Jacek Sadowski, prezes Demo Effective Launching.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej