x

Karol Okrasa warzy piwo z Browarem Pinta

Kategoria: Karta - napoje    31.01.2023

Pierwszym produktem uwarzonym w ramach współpracy Karola Okrasy i Browaru Pinta jest piwo Porter Bałtycki. I na tym nie koniec.

Na zdjęciu od lewej: Karol Okrasa, kucharz i prezenter telewizyjnych programów kulinarnych oraz Ziemowit Fałat, współwłaściciel i współzałożyciel Browaru Pinta. Fot.: materiały prasowe
Na zdjęciu od lewej: Karol Okrasa, kucharz i prezenter telewizyjnych programów kulinarnych oraz Ziemowit Fałat, współwłaściciel i współzałożyciel Browaru Pinta. Fot.: materiały prasowe
Po ponad półrocznych przygotowaniach na półkach sieci sklepów Lidl Polska pojawiło się pierwsze piwo z nowej serii Pinta i Okrasa – Porter Bałtycki. Jego klasyczna receptura opracowana przez Pintę została wzbogacona zimowymi dodatkami zaproponowanymi przez kucharza Karola Okrasę, czyli suszoną śliwką, skórką pomarańczy i goździkami.

W 2023 r. Karol Okrasa wspólnie z piwowarami Pinty ma "rozkręcić receptury" jeszcze trzech klasycznych piw. Dodatki, które pojawią się w kolejnych trunkach z serii Pinta i Okrasa, mają być charakterystyczne dla danej pory roku. Ich ostateczny wybór będzie zależał od propozycji Karola Okrasy i doświadczenia piwowarów Pinty.

- Efekty naszej współpracy z Karolem są propozycją dla szerokiego grona ludzi, do których chcemy trafić z bardzo dobrym piwem rzemieślniczym, być może pierwszy raz w ich życiu – podkreśla Ziemowit Fałat, współwłaściciel i współzałożyciel Browaru Pinta.

Piwa z serii Pinta i Okrasa będą warzone jednorazowo. Są oferowane wyłącznie w butelkach i w sklepach sieci Lidl Polska.

Autor tekstu: Joanna Hamdan

Zobacz także

Najlepszy współczesny gin na świecie pochodzi z Polski! Krajowy trunek wygrywa World Gin Awards

Tytuł najlepszego współczesnego ginu na świecie zdobył polski rzemieślniczy Heritage Magnolia Gin. - Nigdy, przenigdy, nie marzyliśmy o takim tytule. Ale czasem rzeczywistość prześciga marzenia - mówią twórcy trunku, Aleksandra i Marcin Czajkiewicz.

Kawa Kobieca - zamiast kwiatów na Dzień Kobiet. Projekt non profit palarni HAYB i Your KAYA

Z okazji Dnia Kobiet warszawska palarnia kawy speciality HAYB już po raz czwarty stworzyła Kawę Kobiecą. Całkowity zysk z jej sprzedaży zostanie przekazany fundacjom walczącym o prawa kobiet - Okresowej Koalicji oraz Feminotece.

Koktajle na rok 2023

Jak co roku firmy badawcze przygotowują raporty dotyczące tego, jakie zjawiska mogą stać się trendami w danym okresie. Przyjrzyjmy się mocnym alkoholom i zmianom, które zachodzą w tym sektorze.

Wino z marihuaną? Oto 10 trendów na rynku alkoholi 2023 roku

Jakie alkohole mogą wzbudzać w tym roku zainteresowanie większe niż w latach ubiegłych? Oto kilka bardzo bardzo prawdopodobnych typów.

W Starbucksie kawa na bazie roślinnych zamienników mleka bez dodatkowych opłat

Z nowym rokiem 2023 Starbucks likwiduje dodatkowe opłaty za przygotowanie kawy na bazie napoju roślinnego zamiast mleka. Sojowy, migdałowy, kokosowy czy owsiany - niezależnie od tego, którą mleczną alternatywę wybierzemy, kawa będzie w tej samej cenie.

Nagroda dla piwa rzemieślniczego ArcyIPA Browaru Fortuna

Piwo w stylu Session Hazy IPA uwarzone w Browarze Fortuna przy aktywnym udziale Roberta Makłowicza zdobyło brązowy medal w kategorii "Fruit Beer" na konkursie piw rzemieślniczych w Polsce "Kraft Roku".

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0 i konsument, który przelicza: jak go zachęcić do marki? [PODCAST]

Czego potrzebuje teraz konsument? Czy zmieniać portfolio? Jak się z nim komunikować? Czy to jest moment na wprowadzanie nowości? Opowiada Jacek Sadowski, prezes Demo Effective Launching.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej