Dywersyfikacja lokalizacji Green Caffè Nero jest bezpośrednią odpowiedzią na potrzeby gości, którzy doceniają bliskość kawiarni w swoich dzielnicach mieszkaniowych.
– Okres po pandemii był dla nas czasem intensywnego poszukiwania nowych lokali. Teraz nadchodzi moment zbierania owoców tej pracy. W listopadzie otworzyliśmy kawiarnię przy ul. Konstruktorskiej, w styczniu cztery kolejne lokale, w sumie będzie to sześć kawiarni w pierwszym kwartale 2023 roku. Krótko mówiąc, intensywnie szukamy atrakcyjnych miejsc, w których powstają nowe kawiarnie – mówi Adam Ringer, prezes Green Caffè Nero.
– Varso to lokalizacja w samym centrum miasta, najwyższy budynek w Unii Europejskiej, reprezentacyjne lobby pełne zieleni i sztuki oraz taras widokowy ze spektakularnym widokiem – nie mogło nas zabraknąć w takim miejscu. Ale pandemia nauczyła nas, żeby nie ograniczać się do biznesowych centrów miast, dlatego nie zasypiamy gruszek w popiele i uruchamiamy kawiarnię w Galerii Młociny – podkreśla Adam Ringer.
Wnętrza Green Caffè Nero są znane ze swojego charakterystycznego stylu bazującego na naturalnych materiałach, takich jak drewno, kamień i metal. W nowych kawiarniach nie brakuje tych typowych dla sieci szczegółów. W lokalu przy ulicy Jana Kazimierza stoi drewniany bar z ręcznie wykonanymi zdobieniami.
W Galerii Młociny architekci nawiązali do lokalizacji centrum handlowego położonego pomiędzy dwoma fortami historycznej Twierdzy Warszawa – Fortem I Bielany i Fortem II Wawrzyszew, nadając barowi kształty zaczerpnięte z tych budowli fortyfikacyjnych.
W pierwszym kwartale roku sieć otworzy również kawiarnię w centrum handlowym Blue City w Warszawie. Pod szyldem Green Caffè Nero działają już 72 kawiarnie w Polsce, a do końca pierwszego kwartału będzie ich 75.