x

Festiwal Pizzy w Pizzy Hut najdroższy od lat. Internauci bezlitośni

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    19.01.2023

Festiwal Pizzy w Pizza Hut to wydarzenie, które odbywa się pod hasłem: Jesz i pijesz, ile chcesz. Za z góry określoną kwotę można zamówić dowolną ilość pizzy, z napojami lub bez. Internauci ostro krytykują tegoroczne ceny akcji i dają upust emocjom w komentarzach.

Pizza Hut. Fot. Shutterstock.com
Pizza Hut. Fot. Shutterstock.com
Od poniedziałku do czwartku za zakup pizzy w Pizza Hut w ramach wspomnianej promocji trzeba zapłacić 45,99 zł (przy czym za tę kwotę można zamówić tyle pizzy, ile się chce), z dolewką - 51,99 zł. W weekendy jest to odpowiednio: 51,99 zł i 57,99 zł. Promocja trwa do 27 lutego tylko stacjonarnie w restauracjach Pizza Hut z obsługą kelnerską.

Zdaniem internautów ceny w tegorocznej odsłonie wydarzenia są zbyt wygórowane, a fakt, że w weekendy są dodatkowo wyższe, jest dla nich zupełnie niezrozumiały (w poprzednich edycjach cena była jedna, bez względu na dzień tygodnia). Pod postem Pizzy Hut o Festiwalu Pizzy w 2023 r. nieustannie pojawiają się komentarza krytykujące sieć, w tym takie, które pokazują wzrost cen na Festiwalu od 2014 r., kiedy to można było "zjeść ile się chce" za ok. 25 zł.

"Ja rozumiem że inflacja, więc cena musi być wyższa niż zeszłoroczna. Ale zrobiliście podwyżkę o 44,44%. Czy to jednak trochę nie przesada?"

"Pamiętam, że ostatnio byłem na festiwalu pizzy we wrześniu 2021 r. Fajna opcja na spędzenie razem popołudnia i zjedzenie niezłych pizz. Niestety obecna cena to wg mnie spora przesada i niestety, ale w tym roku odpuszczam. Wzrost o 16 zł rok do roku... Wielka szkoda"

"Cici's Pizza w USA ma opcję j"esz ile chcesz" codziennie za 5,49$, czyli za jakieś 20 zł. Byłem, jadłem wiele razy. Uczcie się od najlepszych, bo dluuuuuga droga przed wami".

Żadnego krytycznego komentarza Pizza Hut nie pozostawia bez odpowiedzi, tłumacząc, że wzrost cen związany jest przede wszystkim z rosnącym kosztem składników. - Zorganizowanie Festiwalu było dla nas ważne, bo wiemy jak bardzo czekaliście na niego cały rok. Jednak zachowanie najwyższej jakości pizzy to nasz priorytet, stąd zmiany w tegorocznym cenniku - wyjaśnia Pizza Hut.

Wyższe ceny w weekend od tych w dni powszednie sieć tłumaczy faktem, że w tygodniu ceny są w zasadzie ofertą promocyjną, aby więcej osób mogło z niej skorzystać.

Ale wśród internautów pojawiają się też głosy rozsądku:

"(...)  Porównanie ceny z 2023 do 2014 jest tylko wtedy zasadne, gdy porówna się minimalne wynagrodzenie, 10 lat temu było to niecałe 1700 zł, dzisiaj to 3400. Można porównywać tak długo, ceny prądu wzrosły o kilkaset procent, ceny żywności o kilkadziesiąt. Byłam na festiwalu w ten weekend i nawet zastanawiałam się, jak to możliwe, że Pizza Hut ciągle prowadzi ten festiwal i jak to możliwe, że im się to opłaca przy dzisiejszych warunkach, cenach, stawkach, wynagrodzeniach etc...Dla mnie ta cena jest bardziej niż adekwatna, no ale widać, że dla większości rodaków, zawsze będzie powód do dramy".

Ów wpis Pizza Hut skomentowała krótko: "Dzięki za słowa wsparcia".

Autor tekstu: Ilona Mrozowska

Zobacz także

Medaliści olimpiady pizzy wsparli WOŚP w nietypowy sposób

Zdobywcy miejsc na olimpiadzie Vera Pizza Napoletana w Neapolu spotkali się w Pabianicach. Tym razem jednak nie po to, by ze sobą rywalizować, a wspólnie zebrać pieniądze na szczytny cel, przygotowując nietypową pizzę.

Trwa głosowanie w plebiscycie na Najlepszy Roślinny Produkt 2022

Piąty plebiscyt na Najlepszy Roślinny Produkt Roku 2022 kampanii RoślinnieJemy wszedł w kolejny etap. Do 31 stycznia konsumenci mogą oddawać głosy na produkty i marki, które szczególnie zapadły im w pamięć, wpłynęły na ich zwyczaje żywieniowe lub ułatwiły dostęp do pełnowartościowej diety roślinnej.

Kraków z najtańszą ofertą wegańską w Europie

Kraków zajął pierwsze miejsce w rankingu europejskich miast z najbardziej atrakcyjną cenowo ofertą wegańskich restauracji. W pierwszej dwudziestce znalazły się także Warszawa i Łódź. Zestawienie utworzono na podstawie analizy danych z 3,5 miliona roślinnych lokali na świecie.

Selgros Cash & Carry i Caritas Polska zapraszają potrzebujących do wigilijnego stołu

Caritas Polska zorganizuje 24 grudnia spotkania wigilijne dla potrzebujących. W 85 miastach przygotowane zostaną stoły z daniami wigilijnymi, a także paczki świąteczne dla 20 tysięcy osób. Kolejny rok z rzędu partnerem strategicznym wydarzenia i fundatorem produktów jest Selgros Cash & Carry.

Zwycięskie restauracje plebiscytu gości Restaurant Week

135 tysięcy gości Restaurant Week spotkało się przy wspólnym stole w tegorocznej edycji festiwalu. Po wizycie w jednej z ponad 400 restauracji w kraju mieli oni szansę, by ocenić dania, obsługę i atmosferę lokalu. Oto wyniki plebiscytu.

Whisky Live Warsaw 2022 przeszedł do historii

Rekordowa liczba wystawców oraz frekwencja. Nowa przestrzeń, która udźwignęła presję wydarzenia, mnóstwo sesji Masterclass oraz kolekcjonerski kącik. Tegoroczna edycja festiwalu przechodzi do historii jako najlepsza z dotychczasowych.

Inne kategorie

Podcasty

Lifestyle czy zwykła konsumpcja: gdzie tu jest miejsce dla żywności [PODCAST]

Czy zakup tego bądź innego napoju czy przekąski jest emanacją stylu życia? I na ile w czasach inflacji jest miejsce na taką manifestację? Dyskutujemy z Szymonem Mordasiewiczem z GfK.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej