x

Piekarnia Dickery w kolejnym mieście. Gofry w kształcie penisa i waginy dostępne także w Katowicach

Kategoria: Miejsca    09.01.2023

W Katowicach zadebiutowała piekarnia Dickery, która oferuje gofry w kształcie męskich i żeńskich narządów płciowych. To już kolejne miasto, w którym te kontrowersyjne wypieki są dostępne. Na otwarciu były tłumy.

Piekarnie Dickery rozpoczęły swój podbój Polski od Wrocławia, gdzie w końcu kwietnia 2022 r. otwarto pierwszy lokal. Od tego czasu punkty tej sieci debiutują w kolejnych miastach: w Warszawie (al. Wyzwolenia 13), Krakowie, Gdańsku, Gdyni i Łodzi, a od 5 stycznia br. również w Katowicach, przy ul. Staromiejskiej 15.

Czas na Katowice
Jak informuje "Głos Wielkopolski", który relacjonował najnowsze otwarcie, do kontrowersyjnego punktu zjechali nie tylko mieszkańcy Katowic, lecz także okolicznych miast. Przed piekarnią od rana ustawiały się spore kolejki.

- Biorę na wynos dla swojego brata. Dostanie na urodziny. To stary kawaler, chyba będzie wiedział, co to jest - cytuje "Głos Wielkopolski" jedną z klientek, która wybrała m.in. gofra żeńskiego z polewą czekoladową.

Shero i Hero
Piekarnie Dickery serwują gofry wyłącznie w kształcie męskich i żeńskich narządów płciowych: Shero i Hero. Gofry dostępne są w opcjach z czekoladą i nadzieniem, z samą czekoladą, a także z posypką. Do wyboru mamy czekoladę mleczną (również w opcji wegańskiej), białą, karmelową oraz truskawkową. Nadzienie natomiast dostępne jest w trzech wariantach: kokosowym, kinder bueno oraz z kremu nutella. Obok menu jest wyjaśnienie dotyczące wyboru nazwy i kształtu deserów.

Produkty, jak zapewniają twórcy lokalu, cechują się estetyką, smakiem, ale również przesłaniem.
"Celem jest, aby kształt naszych produktów przywoływał myśli o radości, miłości i akceptacji (...). Będąc wychowanym w naszej kulturze, która nie mówi za dużo o seksualności i nie pozwala w pełni być sobą, nie mieliśmy odwagi, aby nazwać je po imieniu, dlatego nasze gofry to Shero i Hero - niechaj to będzie manifest sam w sobie" - czytamy na profilu społecznościowym piekarni Dickery. Profil ten ma już 6,8 tys. polubień.

Twórcy piekarni sami zaznaczają, że tworzą "odważny i kontrowersyjny projekt gastronomiczny", choć w Europie już znany.

Gofry nawiązujące kształtem do intymnych części ciała można znaleźć w wielu krajach, m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Indiach, na Tajwanie czy w Korei. Desery tego rodzaju są popularne na tyle, że w internecie bez problemu można znaleźć formy w odpowiednim kształcie do ich wypiekania, a Instagram pełen jest zdjęć tego typu przekąsek z całego świata.

– Inicjatorami sprowadzenia takich przysmaków do Polski są Krystian i Rusia, moi przyjaciele, którzy zobaczyli je w Portugalii - opowiadał portalowi Ouichef.pl Kuba Czemarnik, współwłaściciel warszawskiego Dickery (przy okazji otwarcia lokalu w stolicy). – Długo zastanawiali się, czy mają odwagę to zrobić. Gdy tylko pojawiła się pierwsza informacja, że taki lokal się otworzy, opinia publiczna strasznie się spolaryzowała. Zdaliśmy sobie sprawę, że trzeba to podpiąć pod szerszą rozmowę na temat seksualności. Skoro opinię publiczną tak bulwersują kształty gofrów, to problem jest głębiej zakorzeniony – uważa Kuba Czemarnik.

Kontrowersje, które pojawiły się wokół pomysłu Dickery, z pewnością przyciągają wielu, jeśli nie większość klientów lokalu, ale jak twierdzi Kuba Czemarnik, nawet bez towarzyszącej im otoczki, gofry będą cieszyć się zainteresowaniem.

– Mam nadzieje, że ta polaryzacja w końcu ustanie i wszyscy stwierdzą: "Fajnie, że te gofry są. Coś pokazały, coś zmieniły. To już przegadany temat”. Produkt broni się jakością i jesteśmy pewni, że ludzie będą wracać nie ze względu na jego kształt, ale ze względu na smak – podsumował współwłaściciel Dickery w Warszawie.

 

 

Autor tekstu: Ilona Mrozowska

Zobacz także

Cukiernia Sowa w Toruniu po metamorfozie

Cukiernia i Restauracja Sowa na Rynku Staromiejskim w Toruniu przeszła metamorfozę. Torunianie i turyści można teraz konsumować torty, serniki, tarty, kawę i lunche w nowoczesnym, designerskim wnętrzu.

Shitty Dinner w Warszawie. Sukces konceptu łączącego kolację ze spektaklem komediowym

Koncept najpierw zawitał do łódzkiej restauracji Ukryte Rzeki, a teraz święci triumfy w warszawskiej Mokolove. Shitty Dinner - połączenie eleganckiej kolacji z improwizowanym spektaklem komicznym - cieszy się ogromnym powodzeniem.

Warszawskie Butero - restauracja, w której rządzą masło i duch jedności

Butero to nowo otwarty lokal, którego wyróżnikiem jest wyrabiane na miejscu masło podawane w różnych wariantach smakowych. To jednak tylko jedna z wielu atrakcji konceptu otwarcie nawiązującego do kultury queer.

MOXO w Fabryce Norblina - restauracja i klub muzyczny w jednym (na miarę Nowego Jorku)

MOXO już otwarte! Lokal urządzony we wnętrzach zrewitalizowanej XIX-wiecznej Hali Odlewni Fabryki Norblina może się poszczycić najwyższym w Polsce barem, oryginalnym industrialnym wyposażeniem oraz menu w stylu Nikkei łączącym kuchnię japońską i peruwiańską. Wisienką na torcie jest muzyka na żywo.

Stolica Cafe - Bogdan Gałązka twórcą metamorfozy lokalu w warszawskim Kinie Iluzjon

Wystartowała już nowa kawiarnia w Kinie Iluzjon na Mokotowie - Stolica Cafe. Jej właścicielami są teraz doświadczony szef kuchni Bogdan Gałązka i jego wspólnik Piotr Wierzbowski. Zapowiadają, że pod ich rządami lokal stanie się miejscem spotkania kuchni i filmu.

Piotr Kędzierski "Kędzior" z własną restauracją w Warszawie. Pod Gigantami przyciąga i profesorów, i raperów

Znany dziennikarz i radiowiec Piotr Kędzierski otworzył własną restaurację - Pod Gigantami w Al. Ujazdowskich. Piękne pałacowe wnętrze, polska kuchnia z nowoczesnym twistem, doborowe towarzystwo i wizja właściciela - to atuty tego miejsca.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0. Restauratorka Alicja Than o optymalizacji kosztów biznesu gastronomicznego [PODCAST]

W jaki sposób optymalizować koszty prowadzenia biznesu gastronomicznego w obliczu rosnącej inflacji oraz jak przetrwać na rynku, nie tracąc klientów i nie rezygnując z jakości - rozmawiamy o tym z Alicją Than, właścicielką lokali Izumi Sushi, Kago, Kiseki, Omakase, Matcha Bistro & Bar w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej