x

Roślinne wyzwanie: misja oszczędzanie

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    01.01.2023

Z powodu wysokiej inflacji oraz rosnących cen produktów spożywczych podczas podejmowania zakupów intuicyjnie sięgamy po tańsze opcje. Czy bazując na tanich artykułach, możemy stworzyć pełnowartościową dietę roślinną?

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Oczywiście, że tak! Z pomocą przychodzi „Roślinne wyzwanie misja oszczędzanie”. „Roślinne wyzwanie” to kampania zachęcająca do wypróbowania wegańskiej diety na miarę własnych chęci i możliwości. Pomocne materiały są udostępnione na stronie internetowej roslinnewyzwanie.pl. Można się tam zapisać na newsletter i przez 30 dni otrzymywać merytoryczne wsparcie dotyczące zmiany diety na bardziej roślinną.

Kampania udowadnia, że można jeść roślinnie i zdrowo bez wyrzeczeń, a uczestnicy wyzwania podkreślają, że dzięki pakietowi informacji, jaki otrzymali, jest im łatwiej komponować zdrowe posiłki. Podejmując wyzwanie, uczestniczki oraz uczestnicy otrzymują newslettery, jadłospisy, wsparcie merytoryczne oraz garść wskazówek pomagających przygotowywać pełnowartościowe i pyszne posiłki w wersji roślinnej. Do akcji może dołączyć każdy, i to za darmo!

Wokół diety wegańskiej narosło sporo mitów, a jednym z nich jest przekonanie, że zdrowe roślinne odżywianie wiąże się z dużymi wydatkami. Tymczasem, bazując na tanich produktach, możemy zaspokoić nie tylko potrzeby naszego organizmu, ale też kubki smakowe. W materiałach kampanii udostępnione zostały sprawdzone sposoby na przyjazną portfelowi roślinną dietę.

Aby wziąć udział w „Roślinnym wyzwaniu”, wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej „Roślinnego wyzwania”. Przez 30 dni będziesz otrzymywać newslettery z praktycznymi wskazówkami, które pomogą ci skomponować pełnowartościową i tanią dietę. Otrzymasz też 7-dniowy jadłospis z pysznymi przepisami ułożony przez dietetyków RoślinnieJemy oraz dostęp do facebookowej grupy wsparcia. Zapisz się i podejmij „Roślinne wyzwanie misję oszczędzanie”!

Autorka: Monika Ladwich, RoślinnieJemy

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Za nami pierwsze warsztaty less waste organizowane przez Foodsi

Marka Foodsi rozpoczęła cykl warsztatów "Rozwiązania less waste dla branży gastronomicznej". Pierwsze spotkanie zorganizowano 26 stycznia w Comfort Food Studio w warszawskiej Hali Koszyki. Uczestniczyli w nim przedstawiciele stołecznych restauracji, piekarni oraz cukierni.

Dominika Kowalska Mistrzynią Polski Barista, Natalia Kwiatkowska najlepsza w Mistrzostwach Brewers Cup

Dominika Kowalska okazała się najlepszą polską baristką, zaś pierwsze miejsce w zawodach Brewers Cup zdobyła Natalia Kwiatkowska, która wywalczyła także tytuł wicemistrzyni Polski Barista.

Strajk kurierów Pyszne.pl. Czy rzeczywiście do niego doszło?

W części miast kurierzy Pyszne.pl mieli w piątek 3 lutego nie wyjść na ulice, aby dowieźć zamówione jedzenie. - Informacje o ewentualnej akcji protestacyjnej dotyczą tylko kilku lokalizacji - twierdzi firma. Odpowiada także na postulaty kurierów.

W marcu finał konkursu HEINZ Selection

Finał konkursu HEINZ Selection odbędzie się 25 marca 2023 roku podczas SMAKKi Gastrotargi w Warszawie. Zadaniem 20 finalistów będzie przygotowanie swojego flagowego burgera z wybranym sosem HEINZ.

Zespół MAKRO Polska wyróżniony certyfikatem "HR Najwyższej Jakości 2023"

Zespół MAKRO Polska po raz kolejny otrzymał certyfikat "HR Najwyższej Jakości." Nagroda ta przyznawana w ramach badania polityki i projektów HR przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami jest potwierdzeniem najwyższych standardów zarządzania zasobami ludzkimi.

"Ciao Italia" - cykl edukacyjny dla restauratorów

W styczniu MAKRO Polska wystartowało z bezpłatnym cyklem edukacyjnym "Ciao Italia" skierowanym do przedstawicieli branży HoReCa. Warsztaty dotyczą kuchni włoskiej.

Inne kategorie

Podcasty

Lifestyle czy zwykła konsumpcja: gdzie tu jest miejsce dla żywności [PODCAST]

Czy zakup tego bądź innego napoju czy przekąski jest emanacją stylu życia? I na ile w czasach inflacji jest miejsce na taką manifestację? Dyskutujemy z Szymonem Mordasiewiczem z GfK.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej