x

Madrid Fusión Alimentos de España - w styczniu 2023 roku

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    27.12.2022

Targi Madrid Fusión Alimentos de España po raz kolejny zostaną zorganizowane w madryckim centrum kongresowym IFEMA, gdzie na potrzeby wydarzenia wygospodarowano powierzchnię ponad 25 000 mkw. Impreza potrwa od 23 do 25 stycznia 2023 roku.

Od lewej: Virgilio, Malena & Pía, Takayoshi Watanabe, Poul Andrias Ziaska, Max Alajmo i Dabiz Muñoz. Zdjęcie: materiały prasowe
Od lewej: Virgilio, Malena & Pía, Takayoshi Watanabe, Poul Andrias Ziaska, Max Alajmo i Dabiz Muñoz. Zdjęcie: materiały prasowe
Kongres w stolicy Hiszpanii jak zawsze zaoferuje przegląd trendów, które będą kształtować przyszłość gastronomii w najbliższym czasie. Ta edycja imprezy przyciągnie do Madrytu restauratorów i szefów kuchni z różnych zakątków globu.

Na scenie pojawią się m.in: Poul Andrias Ziska z dwugwiazdkowej restauracji Koks na Wyspach Owczych, Virgilio Martínez, Pía León i Malena Martínez (Proyecto Mil, Peru), Konstantin Filippou (restauracja Konstantin Filippou **, Austria) oraz najmłodszy włoski szef kuchni nagrodzony dwiema gwiazdkami Michelin Massimiliano Alajmo (Le Calandre).

Wśród zaproszonych gości znalazła się także silna reprezentacja hiszpańskich szefów kuchni: Dabiz Muñoz, bracia Joan, Josep i Jordi Roca, Quique Dacosta, Ángel León, Ricard Camarena, Andoni Aduriz, Oriol Castro, Eduard Xatruch i Mateu Casañas, Alberto Ferruz, Nandu Jubany, Aitor Arregi, Pedrito Sánchez oraz Álvaro Salazar i María Cano.

Od lewej: Rodrigo Castelo, Konstantin Filippou, Ángel León, Nicolai Tram, James Knappett i Rafael Cagali. Zdjęcie: materiały prasowe
Od lewej: Rodrigo Castelo, Konstantin Filippou, Ángel León, Nicolai Tram, James Knappett i Rafael Cagali. Zdjęcie: materiały prasowe
Madrid Fusion, jeden z największych na świecie kongresów branży gastronomicznej, odbywa się w stolicy Hiszpanii od 2003 roku. Początkowo w Palacio Municipal de Congresos, Campo de las Naciones, a od 2020 roku - w halach Institución Ferial de Madrid (IFEMA). Edycja 2021 z uwagi na obostrzenia spowodowane pandemią została zorganizowana w modelu hybrydowym w marcu, a nie jak zawsze w styczniu. Goście nieuczestniczący w kongresie stacjonarnie mogli oglądać wybrane wydarzenia za pośrednictwem internetu.

Edycja 2022 pobiła rekord frekwencji. W imprezie uczestniczyło 16 500 gości i dziennikarzy z całego świata. Sprzedaż biletów na tegoroczny Madrid Fusion już się rozpoczęła. Można je kupić za pośrednictwem strony internetowej kongresu.

 

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Za nami pierwsze warsztaty less waste organizowane przez Foodsi

Marka Foodsi rozpoczęła cykl warsztatów "Rozwiązania less waste dla branży gastronomicznej". Pierwsze spotkanie zorganizowano 26 stycznia w Comfort Food Studio w warszawskiej Hali Koszyki. Uczestniczyli w nim przedstawiciele stołecznych restauracji, piekarni oraz cukierni.

Dominika Kowalska Mistrzynią Polski Barista, Natalia Kwiatkowska najlepsza w Mistrzostwach Brewers Cup

Dominika Kowalska okazała się najlepszą polską baristką, zaś pierwsze miejsce w zawodach Brewers Cup zdobyła Natalia Kwiatkowska, która wywalczyła także tytuł wicemistrzyni Polski Barista.

Strajk kurierów Pyszne.pl. Czy rzeczywiście do niego doszło?

W części miast kurierzy Pyszne.pl mieli w piątek 3 lutego nie wyjść na ulice, aby dowieźć zamówione jedzenie. - Informacje o ewentualnej akcji protestacyjnej dotyczą tylko kilku lokalizacji - twierdzi firma. Odpowiada także na postulaty kurierów.

W marcu finał konkursu HEINZ Selection

Finał konkursu HEINZ Selection odbędzie się 25 marca 2023 roku podczas SMAKKi Gastrotargi w Warszawie. Zadaniem 20 finalistów będzie przygotowanie swojego flagowego burgera z wybranym sosem HEINZ.

Zespół MAKRO Polska wyróżniony certyfikatem "HR Najwyższej Jakości 2023"

Zespół MAKRO Polska po raz kolejny otrzymał certyfikat "HR Najwyższej Jakości." Nagroda ta przyznawana w ramach badania polityki i projektów HR przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami jest potwierdzeniem najwyższych standardów zarządzania zasobami ludzkimi.

"Ciao Italia" - cykl edukacyjny dla restauratorów

W styczniu MAKRO Polska wystartowało z bezpłatnym cyklem edukacyjnym "Ciao Italia" skierowanym do przedstawicieli branży HoReCa. Warsztaty dotyczą kuchni włoskiej.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0. Restauratorka Alicja Than o optymalizacji kosztów biznesu gastronomicznego [PODCAST]

W jaki sposób optymalizować koszty prowadzenia biznesu gastronomicznego w obliczu rosnącej inflacji oraz jak przetrwać na rynku, nie tracąc klientów i nie rezygnując z jakości - rozmawiamy o tym z Alicją Than, właścicielką lokali Izumi Sushi, Kago, Kiseki, Omakase, Matcha Bistro & Bar w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej