x

Nagroda dla piwa rzemieślniczego ArcyIPA Browaru Fortuna

Kategoria: Karta - napoje    19.12.2022

Piwo w stylu Session Hazy IPA uwarzone w Browarze Fortuna przy aktywnym udziale Roberta Makłowicza zdobyło brązowy medal w kategorii "Fruit Beer" na konkursie piw rzemieślniczych w Polsce "Kraft Roku".

Marcin Ostajewski, główny piwowar Browaru Fortuna z dyplomem. Zdjęcie: Kacper Marczukiewicz / Kraft Roku
Marcin Ostajewski, główny piwowar Browaru Fortuna z dyplomem. Zdjęcie: Kacper Marczukiewicz / Kraft Roku
Piwo w stylu Session Hazy IPA uwarzone w Browarze Fortuna przy aktywnym udziale Roberta Makłowicza zostało zgłoszone w szerokiej kategorii piw owocowych. Za bukiet piwa odpowiadał zarówno sok z ekologicznych mandarynek z doliny Neretwy w Chorwacji, jak i kompozycja nowofalowych odmian chmielu z Polski, Francji i Niemiec.

Ostatnie butelki tegorocznej ArcyIpy są jeszcze dostępne na sklepowych półkach w całej Polsce. Piwa uwarzono tyle, ile wystarczyło soku z mandarynek z Doliny Neretwy. To nie jest ostatnie słowo piwowarów z Miłosławia i Roberta Makłowicza.

Do konkursu przystąpiło w sumie 119 polskich browarów, oceniono 754 piw. Jury KPR 2022 złożone było z 41 sędziów z Polski, Belgii, Niemiec, Czech, Słowacji, Panamy, USA, Niemiec, Litwy, Włoch, Finlandii, Belgii, Niemiec, Ukrainy, Holandii, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.

Piwo w stylu Session Hazy IPA uwarzone w Browarze Fortuna przy aktywnym udziale Roberta Makłowicza zdobyło brązowy medal w kategorii „Fruit Beer” na konkursie piw rzemieślniczych w Polsce „Kraft Roku”. Zdjęcie: Kacper Marczukiewicz / Kraft Roku
Piwo w stylu Session Hazy IPA uwarzone w Browarze Fortuna przy aktywnym udziale Roberta Makłowicza zdobyło brązowy medal w kategorii „Fruit Beer” na konkursie piw rzemieślniczych w Polsce „Kraft Roku”. Zdjęcie: Kacper Marczukiewicz / Kraft Roku
Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Karol Okrasa warzy piwo z Browarem Pinta

Pierwszym produktem uwarzonym w ramach współpracy Karola Okrasy i Browaru Pinta jest piwo Porter Bałtycki. I na tym nie koniec.

Wino z marihuaną? Oto 10 trendów na rynku alkoholi 2023 roku

Jakie alkohole mogą wzbudzać w tym roku zainteresowanie większe niż w latach ubiegłych? Oto kilka bardzo bardzo prawdopodobnych typów.

W Starbucksie kawa na bazie roślinnych zamienników mleka bez dodatkowych opłat

Z nowym rokiem 2023 Starbucks likwiduje dodatkowe opłaty za przygotowanie kawy na bazie napoju roślinnego zamiast mleka. Sojowy, migdałowy, kokosowy czy owsiany - niezależnie od tego, którą mleczną alternatywę wybierzemy, kawa będzie w tej samej cenie.

Alkoholowe menu na imprezach zamkniętych

Na dobrze przygotowanej uroczystości okolicznościowej czy imprezie zamkniętej nie powinno zabraknąć szerokiego, ale przemyślanego wyboru alkoholi, dostosowanego do charakteru wydarzenia i oczekiwań klientów. W jaki sposób przygotować napojowe menu, by było ono atrakcyjne dla naszych gości?

Jak ozdabiać koktajle? Radzą czołowi polscy barmani

Ozdabiane owocowymi szpatułkami, skórkami cytrusów, liśćmi ziół, pudrem czy jadalną farbą. Choć to smak gra główne skrzypce, to niebanalne podanie koktajli również jest bardzo istotne

Matcha - od japońskiego rytuału do globalnej gastronomii

Niegdyś niszowa japońska zielona herbata matcha stała się modnym towarem w gastronomii. Kto by przypuszczał, że produkt od wieków stosowany głównie podczas uduchowionych elitarnych ceremonii herbacianych trafi pod strzechy - do sieciowych kawiarni czy rzemieślniczych lodziarni.

Inne kategorie

Podcasty

Konsument, który żyje w poczuciu zagrożenia: jak z nim prowadzić dialog? [PODCAST]

Jak zmieniają się konsumenci i jak zmieniają się producenci? W jaki sposób obie te grupy odczuwają niepokoje i jak warto na nie reagować - opowiada Małgorzata Cebelińska, dyrektor handlu firmy Mlekpol.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej