x

Żabka konkurencją dla McDonald’s? Takie ma plany

Kategoria: Twój biznes - wiedza    01.12.2022

Żabka - czołowa sieć sklepów convenience - nie bez przyczyny wraca w wybranych placówkach do serwowania pizz i zapiekanek. To pomysł na mniejsze miejscowości, do których nie wchodzą najwięksi gracze fast-food, takie jak McDonald’s.

Sieć Żabka planuje wzmocnienie oferty gastronomicznej. Zdjęcie: Shutterstock.com
Sieć Żabka planuje wzmocnienie oferty gastronomicznej. Zdjęcie: Shutterstock.com
– Obroty gastronomii rosną nam dwucyfrowo rdr., dlatego planujemy wzmocnienie oferty gastronomicznej. W tysiącu sklepów są już nowe piece, więc wracamy m.in. do pizz i zapiekanek – mówił HandelExtra.pl Adam Manikowski, wiceprezes Grupy Żabka na początku października.

Nie ujawniał jednak innego kontekstu tej decyzji. Mianowicie, jak udało nam się ustalić, ta oferta ma w mniejszych miejscowościach uczynić z Żabki swego rodzaju „McDonald’s”, który w takim miejscu – ze względu na wielkość potencjalnej grupy klientów – nie ma szans się pojawić. Stąd decyzja o doposażaniu sklepów w sprzęt do przyrządzania szybkich, znanych z fastfoodowych lokali dań. Żabki mają tym samym pełnić funkcję miejsca spotkań.

To kolejny pomysł – po otwieraniu się na MOPach i koncepcji na Żabkę „drive through”, który ma pozwolić sieci dalej się rozwijać. Podczas październikowego spotkania z dziennikarzami Adam Manikowski podkreślał, że Żabka to coś więcej niż sklep. - To miejsce, które realizuje już wiele potrzeb i w tym kierunku wciąż chcemy się rozwijać – dodawał. Żabki "gastronomiczne" najwyraźniej są kolejną odpowiedzią na te potrzeby.

Autor tekstu: Katarzyna Pierzchała

Zobacz także

6 najważniejszych trendów na rynku żywności. Raport targów SIAL PARIS

Jak w najbliższych latach zmieni się rynek żywności? Prezentujemy sześć trendów opracowanych na zlecenie Międzynarodowych Targów Spożywczych SIAL PARIS. Z raportu wynika, że konsumenci coraz chętniej odtwarzają w domu smaki poznane w restauracjach oraz przywiązują wagę do określeń "bio" i "eko".

Czarna lista uciążliwych klientów gastronomii. Czy to legalne?

W Holandii do centralnego rejestru trafią osoby, które w przeszłości sprawiały już problemy w restauracjach, klubach czy hotelach. Na tej podstawie będzie można nie wpuścić ich do lokalu.

Od kwietnia cukiernie i piekarnie zapłacą mniej za gaz. Ulga nie obejmie jednak wszystkich

Od 1 kwietnia do końca 2023 roku piekarnie oraz cukiernie będą mogły korzystać z obniżonych cen gazu. Stawka jest prawie trzykrotnie niższa od ceny rynkowej. Decyzję w tej sprawie podjął właśnie rząd.

Eksperci: Fine dining musi otworzyć się na nowy typ klienta, by przetrwać kryzys

Nie wszystkie segmenty gastronomii inflacja dotyka w takim samym stopniu. Rynek dóbr luksusowych zdaje się wychodzić z kryzysu obronną ręką, co nie znaczy, że nie stoją przed nim istotne wyzwania - uważają uczestnicy debaty zorganizowanej przez Food and Design.

Co drugi Polak nie chce rozmawiać z kelnerem podczas składania zamówienia

Klienci restauracji coraz częściej chcieliby składać zamówienia w restauracjach z użyciem technologii i aplikacji bezprzewodowych. Chętnie ograniczyliby także kontakt z kelnerem - wynika raportu Retail od Adyen, dotyczącego sektora gastronomii w Polsce.

Subway rozważa sprzedaż i podbija swoją cenę

Franczyzowa sieć barów szybkiej obsługi z kanapkami, sałatkami i wrapami szuka nowego właściciela. Pertraktacje są wciąż na wczesnym etapie, ale mówi się, że sieć warta jest ponad 10 mld dol. Cenę sieć podbija dzięki transformacji lokali.

Inne kategorie

Podcasty

Konsument, który żyje w poczuciu zagrożenia: jak z nim prowadzić dialog? [PODCAST]

Jak zmieniają się konsumenci i jak zmieniają się producenci? W jaki sposób obie te grupy odczuwają niepokoje i jak warto na nie reagować - opowiada Małgorzata Cebelińska, dyrektor handlu firmy Mlekpol.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej