x

Taste The Wine - polska kolacja degustacyjna w Concordia Taste

Kategoria: Wydarzenia - kalendarium    17.11.2022

Winiarskie perełki z trzech polskich winnic będą główną atrakcją Taste The Wine - polskiej kolacji degustacyjnej, która 24 listopada odbędzie się w poznańskiej restauracji Concordia Taste. W programie także aukcja charytatywna dzieł sztuki na… butelkach i fotografii z winobrania.

Podczas kolacji w Concordia Taste będzie można spróbować win z Winnicy Zodiak, Winnicy Gostchorze oraz Winnicy Aris. Selekcji win specjalnie na ten wieczór dokona sommelier Concordia Taste, Jacek Kulza.
– Jestem miłośnikiem polskich win i wiem, jak dobrze mogą komponować się z rodzimymi potrawami. Dlatego też polska kuchnia będzie tematem przewodnim nie tylko dla mnie jako selekcjonera win, ale również dla naszego szefa kuchni, Adama Adamczaka - tłumaczy Jacek Kulza.

Kuchnia polska to temat przewodni dla Adama Adamczaka, szefa kuchni Concordia Taste, oraz dla Filipa Cwojdzińskiego – szefa kuchni restauracji TU, którzy tego wieczoru wspólnie przygotują wyjątkowe menu. A co w nim?
– Sezonowość i lokalne produkty wysokiej jakości, czyli to, na czym na co dzień opieramy kuchnię. Wszystko po to, aby smaki potraw i wina idealnie się uzupełniły – mówi Adamczak.

W programie wieczoru znalazła się także premiera reportażu zaprzyjaźnionego i współpracującego z restauracją Mateusza Gzika (Zerka Studio).
– Wyświetlimy film z winobrania, które odbyło się z udziałem Jacka i właścicieli lokalnych winnic. Fotografie natomiast w niecodzienny sposób uchwycą mikromomenty z całego procesu produkcji wina. Będzie można je wylicytować w aukcji charytatywnej – zapowiada Tomasz Tarkowski, F&B Director Concordia Taste.

Podczas wydarzenia będzie można zdobyć też wyjątkowe wina w butelkach sygnowanych dziełami polskich artystów. Prace przygotują: Noriaki, Alicja Biała, Michał Dumin, Glitch Lab, Krystian Kiełbasa, Someart, Bartłomiej Stypka oraz Mathilda. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na cel charytatywny.

Rezerwacja miejsc na wydarzenie: telefonicznie +48 609 002 964 lub mailowo restauracja@concordiataste.pl


Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Kulinarny Puchar Polskiego Mięsa Wieprzowego i Wołowego

10 marca br. w Instytucie Kulinarnym Transgourmet odbędzie się 1. Kulinarny Puchar Polskiego Mięsa Wieprzowego i Wołowego. Celem konkursu jest przede wszystkim zaprezentowanie jakości oraz walorów smakowych polskiego mięsa.

Premiumizacja vs. inflacja - II spotkanie branżowe z cyklu Food Working

Food and Design zaprasza na II spotkanie branżowe z cyklu Food Working. Jego temat to "Premiumizacja vs. Inflacja".

Madrid Fusión Alimentos de España

Targi Madrid Fusión Alimentos de España po raz kolejny zostaną zorganizowane w madryckim centrum kongresowym IFEMA, gdzie na potrzeby wydarzenia wygospodarowano powierzchnię ponad 25 000 mkw. Impreza potrwa od 23 do 25 stycznia 2023 roku.

Foodtech.ac 2022

Szóstą edycję akceleratora Foodtech.ac, która odbędzie się 8 grudnia, zwieńczy Demo Day. To święto wszystkich startupów, inwestorów, osób i firm, które widzą potrzebę zmiany sposobu, w jaki żyjemy i się odżywiamy oraz możliwość ogromnych inwestycji w ten rynek.

Wow Fest Christmas 2022

To już piąta edycja świątecznego festiwalu Wow Fest Christmas - impreza odbędzie się w 10-11 grudnia w warszawskiej Hali Koszyki.

SMAKKi GASTROTARGI

SMAKKi GASTROTARGI odbędą się 23-25 marca 2023 roku w Centrum EXPO XXI w Warszawie. Poza ofertą innowacyjnych produktów i rozwiązań dla gastronomii odwiedzający otrzymają solidną porcję praktycznej wiedzy, która pomoże odnaleźć się w trudnych okolicznościach biznesowych.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0. Restauratorka Alicja Than o optymalizacji kosztów biznesu gastronomicznego [PODCAST]

W jaki sposób optymalizować koszty prowadzenia biznesu gastronomicznego w obliczu rosnącej inflacji oraz jak przetrwać na rynku, nie tracąc klientów i nie rezygnując z jakości - rozmawiamy o tym z Alicją Than, właścicielką lokali Izumi Sushi, Kago, Kiseki, Omakase, Matcha Bistro & Bar w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej