x

Taste The Wine - polska kolacja degustacyjna w Concordia Taste

Kategoria: Wino    17.11.2022

Winiarskie perełki z trzech polskich winnic będą główną atrakcją Taste The Wine - polskiej kolacji degustacyjnej, która 24 listopada odbędzie się w poznańskiej restauracji Concordia Taste. W programie także aukcja charytatywna dzieł sztuki na… butelkach i fotografii z winobrania.

Grafika: materiały prasowe
Grafika: materiały prasowe
Podczas kolacji w Concordia Taste będzie można spróbować win z Winnicy Zodiak, Winnicy Gostchorze oraz Winnicy Aris. Selekcji win specjalnie na ten wieczór dokona sommelier Concordia Taste, Jacek Kulza.
– Jestem miłośnikiem polskich win i wiem, jak dobrze mogą komponować się z rodzimymi potrawami. Dlatego też polska kuchnia będzie tematem przewodnim nie tylko dla mnie jako selekcjonera win, ale również dla naszego szefa kuchni, Adama Adamczaka - tłumaczy Jacek Kulza.

Kuchnia polska to temat przewodni dla Adama Adamczaka, szefa kuchni Concordia Taste, oraz dla Filipa Cwojdzińskiego – szefa kuchni restauracji TU, którzy tego wieczoru wspólnie przygotują wyjątkowe menu. A co w nim? – Sezonowość i lokalne produkty wysokiej jakości, czyli to, na czym na co dzień opieramy kuchnię. Wszystko po to, aby smaki potraw i wina idealnie się uzupełniły – mówi Adamczak.

W programie wieczoru znalazła się także premiera reportażu zaprzyjaźnionego i współpracującego z restauracją Mateusza Gzika (Zerka Studio).
– Wyświetlimy film z winobrania, które odbyło się z udziałem Jacka i właścicieli lokalnych winnic. Fotografie natomiast w niecodzienny sposób uchwycą mikromomenty z całego procesu produkcji wina. Będzie można je wylicytować w aukcji charytatywnej – zapowiada Tomasz Tarkowski, F&B Director Concordia Taste.

Podczas wydarzenia będzie można zdobyć też wyjątkowe wina w butelkach sygnowanych dziełami polskich artystów. Prace przygotują: Noriaki, Alicja Biała, Michał Dumin, Glitch Lab, Krystian Kiełbasa, Someart, Bartłomiej Stypka oraz Mathilda. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na cel charytatywny.

Rezerwacja miejsc na wydarzenie:
telefonicznie +48 609 002 964 lub mailowo restauracja@concordiataste.pl



Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Lokalność, sztuka i polska kultura winiarska - za nami kolacja Taste the Wine w Concordia Taste

Polskie wina oraz dania rodzimej kuchni były bohaterami degustacji Taste the Wine, która odbyła się 24 listopada w poznańskiej restauracji Concordia Taste. Goście obejrzeli też premierę reportażu o polskich winnicach i licytowali limitowane butelki z etykietami stworzonymi przez krajowych artystów.

Wow Fest Christmas 2022

To już piąta edycja świątecznego festiwalu Wow Fest Christmas - impreza odbędzie się w 10-11 grudnia w warszawskiej Hali Koszyki.

Kalifornijscy winiarze zapowiadają wysoką jakość rocznika 2022

Wszystko wskazuje na to, że w Kalifornii rocznik 2022 będzie obfitował w wina wysokiej jakości - skoncentrowane i złożone.

Adam Pawłowski: Waszyngton - wina nieodkyte

Często jestem pytany o wskazanie "regionów winiarskiego jutra", w których dzieją się ekscytujące procesy wnoszące nową jakość do świata wina. Jednym z tych nieodkrytych miejsc jest dla mnie stan Waszyngton.

Jak sprzedawać wino w restauracji, gdy nie ma sommeliera na pokładzie

Wino drożeje, więc zwiększanie jego sprzedaży w restauracji staje się nie lada wyzwaniem. Jak się z nim zmierzyć? Zwłaszcza gdy nasz koncept nie przewiduje obsługi sommelierskiej?

Znamy laureatów Mistrzostw Polski Młodych Sommelierów 2022

Łukasz Górski z warszawskiej restauracji Butchery & Wine zdobył tytuł Mistrza Polski Młodych Sommelierów 2022. W finale zawodów pokonał Aleksandrę Harabasz z krakowskiej Bottiglierii (II miejsce) i Iwonę Heredę z hotelu Four Seasons w Limassol (III miejsce).

Inne kategorie

Podcasty

Lifestyle czy zwykła konsumpcja: gdzie tu jest miejsce dla żywności [PODCAST]

Czy zakup tego bądź innego napoju czy przekąski jest emanacją stylu życia? I na ile w czasach inflacji jest miejsce na taką manifestację? Dyskutujemy z Szymonem Mordasiewiczem z GfK.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej