x

Mamy już w Polsce cztery hiszpańskie restauracje z certyfikatem jakości przyznawanym przez władze Hiszpanii

Kategoria: Miejsca    21.10.2022

Lokali z hiszpańską kuchnią w Polsce nie brakuje. Ale tylko cztery mogą się pochwalić certyfikatem Restaurants from Spain przyznawanym przez hiszpańskie władze. Do wyróżnionego latem krakowskiego Euskadi dołączyły właśnie trzy warszawskie miejsca: Sobremesa Tapas Bar, Tres Toros oraz Sol y Sombra.

Sobremesa Tapas Bar z certyfikatem Restaurants from Spain. Zdjęcie: materiały prasowe
Sobremesa Tapas Bar z certyfikatem Restaurants from Spain. Zdjęcie: materiały prasowe
Gastronomia Hiszpanii jest jednym z fundamentów jej kultury i elementem promocji za granicą. Dlatego tamtejsze władze utworzyły certyfikat Restaurants from Spain - międzynarodowy znak jakości wyróżniający te lokale poza Półwyspem Iberyjskim, które oferują autentycznie hiszpańską kuchnię i produkty wysokiej jakości.

Po hiszpańsku, ale w Polsce
Jako pierwszy takim certyfikatem został wyróżniony krakowski lokal Euskadi specjalizujący się w kuchni baskijskiej - w lipcu tego roku. Teraz dołączyły do niego trzy restauracje z Warszawy:

Lokal Tres Toros z certyfikatem Restaurants from Spain. Zdjęcie: materiały prasowe
Lokal Tres Toros z certyfikatem Restaurants from Spain. Zdjęcie: materiały prasowe
Tres Toros zlokalizowana w Elektrowni Powiśle, kierowana przez szefa kuchni Krzysztofa Bachledę,
Sol y Sombra przy Grzybowskiej, oferująca nie tylko pyszną kuchnię, ale także organizująca koncerty, pokazy flamenco czy spotkania dla osób uczących się języka hiszpańskiego,
oraz Sobremesa Tapas Bar - tapasownia, która ma trzy lokalizacje: w Browarach Warszawskich, w Hali Koszyki oraz na Młocinach.

- To restauracje z prawdziwie hiszpańską duszą, tworzone przez ludzi zafascynowanych Hiszpanią i serwujące swoim gościom prawdziwie hiszpańską kuchnię - czytamy w komunikacie prasowym Ambasady Hiszpanii w Polsce. Do tej pory certyfikat Restaurants from Spain otrzymało 150 restauracji w różnych krajach - od Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Irlandii, Niemiec po Singapur, Chiny, Stany Zjednoczone, Meksyk czy Japonię.

Lokal Sol y Sombra z certyfikatem Restaurants from Spain. Zdjęcie: materiały prasowe
Lokal Sol y Sombra z certyfikatem Restaurants from Spain. Zdjęcie: materiały prasowe
Co gwarantuje certyfikat?
Goście restauracji z takim certyfikatem mogą być pewni, że szef kuchni posiada kwalifikacje do przygotowywania hiszpańskich potraw, stosuje hiszpańskie przepisy, a w kuchni używa się oryginalnych produktów z Hiszpanii, w tym oliwy extra virgin, serów czy szynki i wędlin.

Również personel doskonale zna kartę i koncepcję restauracji, a hiszpańskie potrawy i wina stanowią większość oferty restauracji. Ludzie tworzący lokale z certyfikatem Restaurants from Spain to prawdziwi ambasadorowie hiszpańskiej kultury kulinarnej za granicą, a goście mogą cieszyć się autentyczną kuchnią hiszpańską, nie wyjeżdżając ze swojego kraju.

Certyfikat Restaurants from Spain przyznawany jest według obiektywnych i przejrzystych zasad przez komitet certyfikacyjny w Hiszpanii złożony z instytucji i stowarzyszeń, takich jak Królewska Akademia Gastronomiczna, hiszpańskie Ministerstwo Rolnictwa, Ministerstwo Gospodarki, Rada Apelacyjna Wina Sherry, Hiszpańska Federacja Wina, Przewodnik kulinarny REPSOL, Interporc i Rada Turystyki Kastylii-La Manchy.

 

Autor tekstu: Monika Jankowska-Kapica
O AUTORZE
Monika-Jankowska-Kapica
Od ponad 10 lat pisze i redaguje teksty o jedzeniu - najpierw w magazynie "Kuchnia", teraz w "Food Service" i na stronie Ouichef.pl. Z wykształcenia polonistka. Karierę zawodową zaczynała jako reporterka i prezenterka Polskiego Radia Szczecin. Była redaktorką "Gazety Wyborczej" w Szczecinie, "Gazety Stołecznej" i "Co jest Grane". Pasjonatka tanga argentyńskiego i jogi.

Zobacz także

Śniadania w Fabryce Norblina

Warszawski Food Town w Fabryce Norblina zaprasza gości na poranne posiłki. Śniadania serwowane są już od 8:00 rano.

Agnieszka Rojewska otworzyła palarnię kawy w Warszawie

Agnieszka Rojewska, wielokrotna mistrzyni Polski Barista oraz zwyciężczyni London Coffee Masters otworzyła w stolicy showroom oraz sklep z kawą Sheep and Raven.

Wina Dajcie w Rzeszowie: goście chcą być zaskakiwani

Rzeszowska restauracja Wina Dajcie zajęła III miejsce w plebiscycie gości ostatniej edycji festiwalu Restaurant Week.Jak się przygotować do takiego wydarzenia i jak osiągnąć sukces - o tym rozmawiamy z Waldemarem Kaczmarkiem, właścicielem konceptu.

Wystawa "Special ingredient" w warszawskim Sakebar by Nobu

Do 24 marca w warszawskim Sakebar by Nobu można oglądać wystawę "Special ingredient". Ten artystyczno-kulinarny projekt jest efektem kilkumiesięcznej współpracy artystki Agnieszki Stopyry i Nobu Hotel Warsaw.

Brać - pierwszy w Warszawie wine bar z tylko polskimi winami

Działający w Porcie Praskim Brać to pierwszy w stolicy wine bar serwujący jedynie polskie wina. Właściciele chcą przybliżyć gościom świat wciąż niedocenianego rodzimego winiarstwa, więc stawiają również na edukację, organizując degustacje i spotkania z winiarzami.

Sushi Soul w Warszawie - japońska klasyka z nowoczesnym twistem według Mariusza Melcera

Sushi Soul to działająca od niedawna w mokotowskim Forcie Piłsudskiego restauracja, której współwłaścicielem jest szef kuchni Mariusz Melcer, znany z warszawskiego Sakana Sushi Bar.

Inne kategorie

Podcasty

Konsument, który żyje w poczuciu zagrożenia: jak z nim prowadzić dialog? [PODCAST]

Jak zmieniają się konsumenci i jak zmieniają się producenci? W jaki sposób obie te grupy odczuwają niepokoje i jak warto na nie reagować - opowiada Małgorzata Cebelińska, dyrektor handlu firmy Mlekpol.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej