x

Shopper Day 2022: e-commerce, convenience, customer journey

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    17.10.2022

Shopper Day to konferencja o najnowszych trendach w e-commerce. Marketerzy mogą tu zdobyć wiedzę jak sprzedawać swoje produkty w sieci i jak je efektywnie promować. Nie zabraknie gorących tematów, takich jak platformy (m.in. Amazon,. Allegro), social commerce, quick commerce i handel w branży FMCG.

To już piąta edycja konferencji, podczas której omawiane będą narzędzia, trendy i zmiany w retailu – w wydaniu online oraz multichannel. Wydarzenie odbędzie się 19 października w hotelu Renaissance Airport w Warszawie. Dwa czołowe tytuły branżowe – „Media Marketing Polska" oraz „Handel" – łączą siły i wspólnie z najlepszymi ekspertami przygotowują program tego wydarzenia. Konferencja prezentuje szerokie spektrum zagadnień, które mają ostatecznie wpływ na sukces biznesowy marek i detalistów.
Będzie mowa o:

Dominacji marketplace’ów
Platformy takie jak Amazon globalnie, a Allegro na polskim rynku sięgają po coraz większy kawałek tortu w branży e-commerce i korzystają z efektu „walled garden” – przestrzeni, w której użytkowników można zatrzymać na długo. Co oferują markom marketplace'y, a w czym mogą szukać swojej szansy mniejsi gracze?

Bez lojalności ani rusz
Zarówno Amazon Prime, Allegro Smart, jak i programy retakillerów omnichannel pokazują, jak wielka dziś jest rola systemów lojalnościowych. Jakich benefitów szukają dziś w programach konsumenci, jak detaliści mogą uzyskać najlepsze zwroty z inwestycji w programy?

Social commerce, live commerce
Zakupy w social mediach zyskują na popularności, to właśnie tu młodzi konsumenci najczęściej poszukują informacji o markach i chcą móc od razu skorzystać z ofert, które ich zainteresują. Social commerce, live commerce nie są już ciekawostkami, ale trendem mającym już teraz ogromny wpływ na cały rynek.

Używane zamiast nowego
Gospodarka obiegu zamkniętego, jedna z odpowiedzi na wyzwania klimatyczne i rosnącą świadomość ekologiczną konsumentów, otwiera nowe perspektywy przed e-commerce. Sieci handlowe również angażują się w akcje zachęcające klientów do dzielenia się niepotrzebnymi rzeczami albo oddawania używanych w zamian za rabaty na zakup nowych produktów. Ten wątek oraz inne działania związane ze środowiskiem będą ważnym elementem strategii retailerów.

Świat bez cookies?
Google co prawda przesuwa wciąż datę „końca cookies" w swojej przeglądarce, ale branża musi się już teraz szykować na tę dużą zmianę. Jakie rozwiązania są dziś dostępne na rynku? Jak najlepiej pozyskać i wykorzystać first party data?

Więcej na www.shopperday.pl

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Za nami pierwsze warsztaty less waste organizowane przez Foodsi

Marka Foodsi rozpoczęła cykl warsztatów "Rozwiązania less waste dla branży gastronomicznej". Pierwsze spotkanie zorganizowano 26 stycznia w Comfort Food Studio w warszawskiej Hali Koszyki. Uczestniczyli w nim przedstawiciele stołecznych restauracji, piekarni oraz cukierni.

Dominika Kowalska Mistrzynią Polski Barista, Natalia Kwiatkowska najlepsza w Mistrzostwach Brewers Cup

Dominika Kowalska okazała się najlepszą polską baristką, zaś pierwsze miejsce w zawodach Brewers Cup zdobyła Natalia Kwiatkowska, która wywalczyła także tytuł wicemistrzyni Polski Barista.

Strajk kurierów Pyszne.pl. Czy rzeczywiście do niego doszło?

W części miast kurierzy Pyszne.pl mieli w piątek 3 lutego nie wyjść na ulice, aby dowieźć zamówione jedzenie. - Informacje o ewentualnej akcji protestacyjnej dotyczą tylko kilku lokalizacji - twierdzi firma. Odpowiada także na postulaty kurierów.

W marcu finał konkursu HEINZ Selection

Finał konkursu HEINZ Selection odbędzie się 25 marca 2023 roku podczas SMAKKi Gastrotargi w Warszawie. Zadaniem 20 finalistów będzie przygotowanie swojego flagowego burgera z wybranym sosem HEINZ.

Zespół MAKRO Polska wyróżniony certyfikatem "HR Najwyższej Jakości 2023"

Zespół MAKRO Polska po raz kolejny otrzymał certyfikat "HR Najwyższej Jakości." Nagroda ta przyznawana w ramach badania polityki i projektów HR przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami jest potwierdzeniem najwyższych standardów zarządzania zasobami ludzkimi.

"Ciao Italia" - cykl edukacyjny dla restauratorów

W styczniu MAKRO Polska wystartowało z bezpłatnym cyklem edukacyjnym "Ciao Italia" skierowanym do przedstawicieli branży HoReCa. Warsztaty dotyczą kuchni włoskiej.

Inne kategorie

Podcasty

Konsument, który żyje w poczuciu zagrożenia: jak z nim prowadzić dialog? [PODCAST]

Jak zmieniają się konsumenci i jak zmieniają się producenci? W jaki sposób obie te grupy odczuwają niepokoje i jak warto na nie reagować - opowiada Małgorzata Cebelińska, dyrektor handlu firmy Mlekpol.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej