x

Bartosz Fabiś i Michał Kozłowski ostatecznymi zwycięzcami Kulinarnego Pucharu Polski

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    30.09.2022

Poznaliśmy prawdziwych laureatów 20. edycji Kulinarnego Pucharu Polski. Konkursowi towarzyszyły kontrowersje związane ze sposobem naliczania punktów. Ostatecznie na szczycie podium stanął duet Bartosz Fabiś i Michał Kozłowski.

Bartosz Fabiś i Michał Kozłowski ostatecznymi zwycięzcami Kulinarnego Pucharu Polski 2022. Zdjęcie: materiały prasowe
Bartosz Fabiś i Michał Kozłowski ostatecznymi zwycięzcami Kulinarnego Pucharu Polski 2022. Zdjęcie: materiały prasowe
26 i 27 września dziewięć kucharskich zespołów zmierzyło się w walce o laury Kulinarnego Pucharu Polski. Rywalizacja była bardzo zaciętą, o czym świadczyć może końcowy wynik punktowy każdej z konkursowych par.

Ostatecznie najlepsi okazali się Bartosz Fabiś i Michał Kozłowski, wygrywając 18 tysięcy złotych. Jury konkursu przyznało im łącznie 1385 punktów. Drugie miejsce wywalczyli Kamil Tłuczek i Piotr Kuzdro, którzy zdobyli 1375 punktów. Tuż za nimi uplasowali się Tomasz Ziółkowski i Oliwier Kowalczyk z wynikiem 1373 punktów oraz na czwartym miejscu Łukasz Wódz i Sebastian Plasota, którzy otrzymali 1290 punktów.

Problemy z punktacją
Ogłoszeniu wyników tegorocznego Pucharu towarzyszyły kontrowersje związane związane z nieprawidłowym sposobem liczenia punktów. Po pierwszym zsumowaniu punktacji zwycięski tytuł przyznano Kamilowi Tłuczkowi i Piotrowi Kuzdro. Drugie miejsce zająć mieli Tomasz Ziółkowski i Oliwier Kowalczyk, trzecie zaś Łukasz Wódz i Sebastian Plasota.

Jednak, dzień po ogłoszeniu laureatów, organizatorzy imprezy zmuszeni byli do skorygowania finałowych wyników.
– Podczas procedury kontrolnej wykryto nieprawidłowości w obliczeniu punktacji. Kontrola wykazała, że w elektronicznym systemie obsługi konkursu pojawił się błąd, w następstwie którego uczestnikom konkursu przyznano niewłaściwe finalne wartości punktowe – czytamy w opublikowanym w czwartek na stronie www i mediach społecznościowych oświadczeniu.

Ogłoszeniu wyników Kulinarnego Pucharu Polski 2022 towarzyszyły kontrowersje związane związane z nieprawidłowym sposobem liczenia punktów. Zdjęcie: Facebook.com/ KPP
Ogłoszeniu wyników Kulinarnego Pucharu Polski 2022 towarzyszyły kontrowersje związane związane z nieprawidłowym sposobem liczenia punktów. Zdjęcie: Facebook.com/ KPP
Trzy lata zmagań
Rywalizacja w KPP trwała tym razem aż trzy lata. Tyle bowiem, w związku z pandemią Covid-19, zajęła organizacja wszystkich rozgrywanych w całym kraju konkursów branych pod uwagę w klasyfikacji KPP. Przeprowadzenie ich wszystkich było jednak niezbędne, bowiem to dopiero ich zwycięzcy mogą zmierzyć się w Kulinarnym Pucharze Polski.

I tak na przykład, Łukasz Wódz i Sebastian Plasota to laureaci Mistrzostw Polski w Podawaniu Baraniny, zaś Tomasz Ziółkowski i Oliwier Kowalczyk zapewnili sobie start w Pucharze, dzięki pierwszemu miejscu w konkursie Archimagirus – Tradycja i Nowoczesność, który odbył się w 2020 r.

O miano najlepszych walczyli w tym roku broniący tytułu z 2019 r. Bartosz Fabiś i Michał Kozłowski, Radosław Pelc i Kamil Mamerski, Tomasz Ziółkowski i Oliwier Kowalczyk, Kamil Tłuczek i Piotr Kuzdro, Bartosz Rosa i Wojciech Nogacz, Paweł Kubera i Bartosz Górka, Krzysztof Kowalski i Natalia Buk, Przemysław Gościniak i Bartłomiej Kornacki, Łukasza Wódz i Sebastian Plasota. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury złożone z jurorów degustacyjnych i technicznych, którym przewodniczył Paweł Salamon.

 

 

Autor tekstu: Przemysław Ziemichód
O AUTORZE
Przemysław Ziemichód
Dziennikarz i bloger kulinarny z ponad dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tematyce alkoholi. Publikował m.in. w Polsce Times, Gazecie Krakowskiej, Naszemiasto.pl, Zwierciadle, Gotujmy.pl, Polki.pl, Cookmagazine.pl. Prowadzi podcast o alkoholach Strefa Wolnocłowa oraz blog Foodiesworld.pl

Zobacz także

Giancarlo Russo trenerem Akademii Inspiracji MAKRO

Do grona trenerów Akademii Inspiracji MAKRO dołączył Giancarlo Russo - znany propagator kuchni włoskiej w branży HoReCa. Poprowadzi on cykl warsztatów dotyczących trzech regionów kuchni włoskiej. Szkolenia skierowane są do zawodowych kucharzy i szefów kuchni.

Yannick Lohou i Tomasz Łagowski prowadzącymi 8 warsztaty Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere

Ósme warsztaty Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere odbyły się 6 marca w restauracji Belvedere. Młodzi adepci sztuki kulinarnej mieli tym razem możliwość pracy z dwoma wybitnymi szefami kuchni oraz wzięcia udziału w kolejnym wykładzie eksperckim w budynku XVIII - wiecznej Nowej Oranżerii.

MAKRO Polska z nowym cyklem edukacyjnym "Kulinarna podróż po Polsce"

"Kulinarna podróż po Polsce" to nowy cykl skierowany do przedstawicieli branży HoReCa. Podczas tych spotkań uczestnicy zostaną zabrani w podróż po owocowych sadach centralnej Polski oraz mazurskich i warmińskich lasach. Odwiedzą również pogranicze Małopolski i Górnego Śląska oraz Kaszuby.

Szkolenie Manager w Akademii Inspiracji MAKRO

Akademia Inspiracji MAKRO wprowadziła do swojej oferty szkoleniowej nowy 5-dniowy kurs dedykowany obecnym i przyszłym managerom lokali gastronomicznych. Manager gastronomii to szkolenie, które obejmuje zagadnienia dotyczące między innymi tworzenie strategii, zarządzanie finansami czy organizację pra

MAKRO sponsorem strategicznym konkursu Arte Culinaria Italiana

Sieć hurtowni MAKRO Polska była sponsorem strategicznym 16. edycji konkursu włoskiej sztuki kulinarnej Arte Culinaria Italiana. W jury oceniającym uczestników zasiedli Rafał Zaręba i Michał Węcławek, szefowie kuchni Akademii Inspiracji MAKRO oraz Cezary Powała, szef kuchni Studia Kuchennego MAKRO,

I Mistrzostwa Polski Koktajli Bezalkoholowych. Znamy zwycięzcę!

To były pierwsze Mistrzostwa Koktajli Bezalkoholowych zorganizowane w naszym kraju. Zwyciężył je Karol Kraszewski, który będzie reprezentował Polskę z ramienia Stowarzyszenia Polskich Barmanów na mistrzostwach świata koktajli bezalkoholowych.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0 i konsument, który przelicza: jak go zachęcić do marki? [PODCAST]

Czego potrzebuje teraz konsument? Czy zmieniać portfolio? Jak się z nim komunikować? Czy to jest moment na wprowadzanie nowości? Opowiada Jacek Sadowski, prezes Demo Effective Launching.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej