x

"Kin Thai: Moder thai receipes to cook at home" Johna Chantarasaka

Kategoria: Produkty    15.09.2022

Znany i nagradzany londyński szef kuchni John Chantarasak z restauracji AngloThai w swojej debiutanckiej książce pokazuje kuchnię tajską w wersji dla niego najbardziej naturalnej - jako pół Brytyjczyk, pół Taj doskonale bowiem łączy te dwie kulinarne kultury.

Często stricte tajskie dania przygotowuje z brytyjskich składników. Oprócz tego, że publikacja pokazuje nowatorskie podejście autora, przedstawia też podstawy i wskazówki idealne dla osób, które stawiają pierwsze kroki w tajskich kulinariach. Wiele cennych wskazówek i technik zaskoczy także tych bardziej zaawansowanych. Poznajemy zasady
i dowiadujemy się, w jaki sposób można żonglować produktami czy regionalnymi odmianami potraw. W książce znajdziemy przepisy na zupy, curry i dania z grilla. Wśród najciekawszych receptur są np. ostra zupa z langustynek i rabarbaru, ostrygi z nam jim z rokitnika, język wołowy z relishem z chili czy sałatka z wędzonego bakłażana z jajkiem na miękko. Azjatycko-europejska fuzja w pełni!

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Wegańskie słodycze: jak to ugryźć? [PODCAST]

Dania wegańskie dobrze zadomowiły się już w polskich sklepach i restauracjach. Coraz częściej klienci mają ochotę również na ciasta i desery, które nie zawierają produktów odzwierzęcych, a cukiernie chętnie wychodzą im naprzeciw. Rozmawiamy o tym z Dominiką Targosz, ambasadorką Chef for Change.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej