x

20. Targi Franczyzy w Warszawie

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    12.09.2022

Lista firm franczyzowych, które zdecydowały się mieć swoje stoisko na 20. Targach Franczyza, wydłuża się codziennie. Wśród wystawców znalazły się m.in. takie marki jak Carrefour, McDonald’s, Odido, 5 10 15, Sklepy ABC, PSB Mrówka, Yasumi, Bobby Burger, Metrohouse, PZU, PKO BP.

Targi odbywające się w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki będą czynne od 20 do 22 października 2022 r. w godzinach 10:00 – 17:00 w czwartek i w piątek oraz w godzinach 10:00 – 15:00 w sobotę. 

W trakcie targów planowane są Seminaria Własnego Biznesu, czyli trzy dni konferencji i warsztatów dotyczących tego, jak otworzyć i prowadzić biznes na licencji z sukcesem. W tym roku część konferencyjna odbędzie się we współpracy z wykładowcami studiów franczyzowych w Szkole Głównej Handlowej. Wśród prelegentów będzie dr Marta Ziółkowska, która jest autorem programu studiów o franczyzie na SGH i od lat naukowo analizuje nasz rynek.

Polskie Stowarzyszenie Mikroprzedsiębiorców i Franczyzobiorców zapowiada na Forum dyskusję o przyszłości rynku pt. „Franczyzobiorcy kontra Franczyzodawcy, czyli ile jest prawdy o konfliktach we franczyzie”. Paweł Tracz, prezes Stowarzyszenia Mikroprzedsiębiorców i Franczyzobiorców i Monika Dąbrowska, prezes POF zaprezentują założenie Kodeksu Dobrych Praktyk we franczyzie.

Po dwóch latach organizatorzy targów wracają do współpracy z Ambasadą Ukrainy. Obecność firm ukraińskich na targach to możliwość nawiązania kontaktów biznesowych, zarówno przez polskich, jak i ukraińskich przedsiębiorców. Dla obywateli ukraińskich to szansa, aby w Polsce nie tylko znajdowali pracę jako pracownicy najemni, ale także otwierali firmy.

Franczyza pozostaje jedną z najbezpieczniejszych form prowadzenia własnej działalności biznesowej. W Polsce działa ponad 1 300 konceptów franczyzowych. Większość z nich, bo aż 80 proc. należy do polskich firm, a 20 proc. to firmy zagraniczne. Na rynku polskim działa co najmniej 90 tys. franczyzobiorców (polskich małych i mikro firm na licencji). Najczęściej są to firmy rodzinne. W sumie na rynku franczyzy pracuje blisko milion osób (właściciele razem z pracownikami).

Bilety dostępne są w kasach przed wejściem w cenie 30 zł oraz online na bilet.franczyza.pl. Więcej informacji: www.franczyza.pl.

 

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Za nami pierwsze warsztaty less waste organizowane przez Foodsi

Marka Foodsi rozpoczęła cykl warsztatów "Rozwiązania less waste dla branży gastronomicznej". Pierwsze spotkanie zorganizowano 26 stycznia w Comfort Food Studio w warszawskiej Hali Koszyki. Uczestniczyli w nim przedstawiciele stołecznych restauracji, piekarni oraz cukierni.

Dominika Kowalska Mistrzynią Polski Barista, Natalia Kwiatkowska najlepsza w Mistrzostwach Brewers Cup

Dominika Kowalska okazała się najlepszą polską baristką, zaś pierwsze miejsce w zawodach Brewers Cup zdobyła Natalia Kwiatkowska, która wywalczyła także tytuł wicemistrzyni Polski Barista.

Strajk kurierów Pyszne.pl. Czy rzeczywiście do niego doszło?

W części miast kurierzy Pyszne.pl mieli w piątek 3 lutego nie wyjść na ulice, aby dowieźć zamówione jedzenie. - Informacje o ewentualnej akcji protestacyjnej dotyczą tylko kilku lokalizacji - twierdzi firma. Odpowiada także na postulaty kurierów.

W marcu finał konkursu HEINZ Selection

Finał konkursu HEINZ Selection odbędzie się 25 marca 2023 roku podczas SMAKKi Gastrotargi w Warszawie. Zadaniem 20 finalistów będzie przygotowanie swojego flagowego burgera z wybranym sosem HEINZ.

Zespół MAKRO Polska wyróżniony certyfikatem "HR Najwyższej Jakości 2023"

Zespół MAKRO Polska po raz kolejny otrzymał certyfikat "HR Najwyższej Jakości." Nagroda ta przyznawana w ramach badania polityki i projektów HR przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami jest potwierdzeniem najwyższych standardów zarządzania zasobami ludzkimi.

"Ciao Italia" - cykl edukacyjny dla restauratorów

W styczniu MAKRO Polska wystartowało z bezpłatnym cyklem edukacyjnym "Ciao Italia" skierowanym do przedstawicieli branży HoReCa. Warsztaty dotyczą kuchni włoskiej.

Inne kategorie

Podcasty

Nowe kierunki rozwoju i nowe kategorie roślinnych produktów [PODCAST]

Jak zmienia się rynek roślinnych zamienników produktów odzwierzęcych? Czego możemy się spodziewać na wegańskich talerzach w niedalekiej przyszłości? Rozmawiamy o tym z Katarzyną Sałatą, przedstawicielką kampanii RoślinnieJemy.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej