x

Prowadzisz restaurację i organizację pozarządową? Możesz sprzedawać posiłki w Glovo bez prowizji

Kategoria: Twój biznes - oferta    16.08.2022

W ramach programu Glovo "Zamawiając - pomagasz" organizacje pozarządowe, które jednocześnie prowadzą restaurację lub sklep, mogą sprzedawać na tej platformie z 0% prowizją. Z programu korzysta już m.in. Kuchnia Czerwony Rower w Warszawie.

W ramach programu Glovo „Zamawiając – pomagasz” organizacje pozarządowe, które jednocześnie prowadzą restaurację lub sklep, mogą sprzedawać na tej platformie z 0% prowizją. Zdjęcie: Shutterstock.com
W ramach programu Glovo „Zamawiając – pomagasz” organizacje pozarządowe, które jednocześnie prowadzą restaurację lub sklep, mogą sprzedawać na tej platformie z 0% prowizją. Zdjęcie: Shutterstock.com
Glovo, chcąc wspierać osoby potrzebujące, a także przedsiębiorczość społeczną i wyjątkowe miejsca, rozpoczęło program „Zamawiając – pomagasz”. Dzięki niemu, do listy ponad 10 tysięcy partnerów aktywnie korzystających z aplikacji mogą dołączyć NGO, które prowadzą własne restauracje lub sklepy, a dochód ze swej działalności przeznaczają na cele statutowe.

Aktualnie w Polsce działa ok. 143 000 organizacji pozarządowych, zatem potencjał do współpracy między NGO a Glovo jest ogromny.
– Umożliwiamy restauracjom i sklepom prowadzonym przez fundacje i organizacje pożytku publicznego obecność w naszej aplikacji bez jakiejkolwiek prowizji. Tym sposobem chcemy umożliwić im dostęp do naszych klientów online i dodatkową promocję, która podniesie ich sprzedaż. Rezygnujemy tutaj z opłat, aby wesprzeć tych, którzy pomagają najbardziej potrzebującym – mówi Małgorzata Żurowska, impact & sustainability specialist w Glovo w Polsce.

Z programu korzysta już m.in. Kuchnia Czerwony Rower w Warszawie. To przedsiębiorstwo społeczne, które oferuje domowe posiłki, dania wegetariańskie oraz potrawy wybranych kuchni świata. Zatrudnia, szkoli i inspiruje osoby doświadczone wykluczeniem społecznym oraz w trudnej sytuacji życiowej. Dochód z działalności Kuchni Czerwony Rower przekazywany jest na cele statutowe Stowarzyszenia Otwarte Drzwi, które od 26 lat wspiera osoby z niepełnosprawnościami, chorujące psychicznie, będące w kryzysie bezdomności, długotrwale bezrobotne oraz dzieci i młodzież ze środowisk dysfunkcyjnych.

Kuchnia Czerwony Rower aktywnie działała także w czasie pandemii, kiedy realizowała kampanię #KuchniaDlaSeniora, obejmując wsparciem najbardziej potrzebujących seniorów z Pragi Północ. Za realizację kampanii otrzymała pierwsze miejsce w akcji #DobroNaWynos organizowanej przez Komisję Klubową w 2021 roku. Regularnie również wspiera posiłkami uchodźców z Ukrainy.

– Kuchnia Czerwony Rower to miejsce wyjątkowe. Jesteśmy jednak przekonani, że takich miejsc w Polsce, które oferują nie tylko pomoc dla potrzebujących, ale także pyszne jedzenie czy inne produkty, jest znacznie więcej. Chcemy im pomóc udostępniając naszą aplikację, infrastrukturę i ekosystem za darmo. Jednocześnie dostrzegamy, że wielu naszych użytkowników szuka możliwości wsparcia przedsiębiorstw społecznych i chętnie zamówi z lokalnej restauracji czy sklepu, który zarobione pieniądze przeznaczy na szczytny cel – wyjaśnia Małgorzata Żurowska.

Wszyscy zainteresowani mogą zgłosić się drogą mailową na adres impactpl@glovoapp.com. Partnerzy współpracujący z Glovo w ramach programu są oznaczeni w aplikacji banerem z napisem „Zamawiając – pomagasz".

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

RATIONAL - profesjonalna instalacja urządzeń gwarancją optymalnej eksploatacji od pierwszego dnia

Pojawienie się nowego urządzenia RATIONAL w restauracji to wyjątkowy moment. Każdy, kto zdecydował się na profesjonalną instalację przez certyfikowanego partnera serwisowego Rational, może być pewien, że wszystko przebiegnie sprawnie, a sprzęt od razu zacznie działać.

Kuchnia gastronomiczna - na co zwrócić uwagę?

Podejmując decyzję o zakupie np. kuchni gastronomicznej, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim parametry produktu. Warto sprawdzić maksymalną moc sprzętu, ilość palników, maksymalną temperaturę, a także dodatkowe funkcje, takie jak ochrona przed przegrzaniem czy łatwe wyjmowanie filtra tłuszczu.

PKN Orlen poszukuje dostawców zapiekanek

PKN Orlen prowadzi analizę rynku w zakresie potencjalnych dostawców zapiekanek, które pod marką własną koncernu byłyby przeznaczone do dalszej sprzedaży w jego punktach detalicznych. Odpowiedzi na zapytanie można składać do 24 sierpnia.

Serwisy obiadowe i zastawa stołowa odpowiednie na co dzień

Dzisiaj jest to mniej popularne niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu, jednak część osób decyduje się oddzielić serwis obiadowy i zastawę stołową codzienną od świątecznej. Co będzie odpowiednie do codziennego użytkowania? Czym kierować się przy zakupie talerzy, misek, kubków oraz sztućców dla rodziny?

Kawowy ekspres do gastronomii. Cena to nie wszystko

Jeśli nie wiemy, jak samodzielnie zaparzyć espresso, powinniśmy mieć w lokalu choćby mały automatyczny ekspres. To, jakie urządzenie będzie dla nas odpowiednie, zależy od wielu czynników i nie ogranicza się do dyskusji wyłącznie na temat ceny.

5 dobrych powodów, by pożegnać się ze starym sprzętem kuchennym

Znane procesy, sprzęt i sposób przygotowywania - wszystko to ułatwia życie w kuchni. Naprawdę? Przyglądając się pracy w kuchni czasami odnosi się zupełnie inne wrażenie. Tylko dlatego, że zawsze robiłeś coś w określony sposób, nie oznacza to, że jest to najlepszy sposób.

Inne kategorie

Podcasty

Roślinne zamienniki w menu restauracji [PODCAST]

Coraz większa grupa Polaków deklaruje chęć ograniczenia spożycia mięsa, nie tylko w kuchni domowej, ale także podczas wizyt w restauracjach i spożywania dań na wynos. Chcąc trafić w ich gusta, warto rozważyć zmiany w menu lokalu na bardziej roślinne.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej