x

Pokazywane w serwisie treści mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz. U. 2012 poz. 1356).
Oświadczam, że mam ukończone 18 lat i chcę zobaczyć pełną wersję artykułu.
Tak, pokaż artykuł Nie wyrażam zgody

Monin Cup Poland 2022: rusza piąta edycja barmańskiego konkursu

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    26.07.2022

Ruszają eliminacje do 5 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Barmańskiego Monin Cup Poland 2022. Mogą wziąć w nim udział zarówno profesjonalni barmani jak i osoby dopiero szkolące się w barowym fachu.

MONIN CUP POLAND 2022 to konkurs dla barmanów w wieku od 18 do 27 lat, zarówno tych, którzy pracują w tym zawodzie od dawna, jak i dla tych, którzy dopiero stawiają w nim pierwsze kroki. Kandydaci wybrani w ramach eliminacji wezmą udział w ogólnopolskim finale w październiku. Aplikacje konkursowe przyjmowane będą do 17 września 2022 r., zaś zawody odbędą się 17 października w lokalu NINE's Restaurant & Sport Bar, w Warszawie. Ich zwycięzca otrzyma tytuł polskiego Monin Cup Mastera 2022 i będzie reprezentować Polskę w globalnym finale Monin Cup we Francji.

18 finalistów, dwa zadania
Podczas eliminacji wyłonionych zostanie 18 najlepszych barmanów, którzy następnie zawalczą w finale o tytuł MONIN Cup Master Polska 2022. W finale zawodnicy będą musieli zmierzyć się z dwoma wyzwaniami. Pierwszym z nich będzie tak zwany blind test polegający na rozpoznaniu 10 wybranych losowo smaków produktów MONIN. Następnie, drugim etapem będzie stworzenie wyjątkowego koktajlu, z wykorzystaniem syropów i puree MONIN.

Niezapomniane chwile zamienione w koktajl
Tegoroczna edycja konkursu przebiegać będzie pod hasłem przewodnim, „Sharing Memorable Moments” (ang. Dzielenie się niezapomnianymi chwilami). Uczestnicy będą musieli nie tylko wykazać się umiejętnościami, ale także kreatywnością. Zgodnie z wytycznymi organizatorów zwycięski koktajl ma pobudzać zmysły, zapadać w pamięć i jednocześnie być unikatowym. Występowi barmanów przyglądać się będzie jury, które oceni zawodników pod kątem m.in. autoprezentacji i komunikacji. Ocenie podlegać będzie także smak i wygląd samych koktajli.

Organizatorem konkursu jest wyłączny dystrybutor naturalnych produktów MONIN w Polsce, SCM Sp. z o. o. Firma posiada w swoim portfolio szeroką gamę syropów premium, puree owocowych, sosów i likierów.
Zapisy na eliminacje przyjmowane są pod adresem https://moninpolska.pl/blog/monincup/. Więcej na temat samego konkursu przeczytać można także na stronie https://moninpolska.pl/blog/konkurs-monin-cup-2022/

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Pierwsze spotkanie rady programowej Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere

18 lipca 2022 r. w Restauracji Belvedere odbyła się pierwsza Rada Programowa Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere. Wśród uczestników wydarzenia znaleźli się zarówno trenerzy kulinarni, eksperci Akademii jak i przedstawiciele Organizatora oraz marki Chefs Culinar - Mecenasa Akademii.

Geranium najlepszą restauracją na świecie. Poznaliśmy listę The World’s 50 Best 2022

Kopenhaskie Geranium zostało uznane za najlepszą restaurację świata w corocznym rankingu The World’s 50 Best. Lokal otrzymał także tytuł najlepszego w Europie. W zestawieniu 50 gastronomicznych gigantów zabrakło miejsca z Polski.

Carlo Petrini nie jest już prezesem Slow Food. Na czele organizacji stanął Edward Mukiibi

Podczas ósmego międzynarodowego kongresu Slow Food Edward Mukiibi został wybrany nowym prezesem organizacji. Zastąpił na tym stanowisku dotychczasowego prezesa i twórcę ruchu, Carlo Petriniego.

Polacy z trzema medalami na Olimpiadzie Vera Pizza Napoletana

Przemysław Szkudlarek i Tomasz Wolski zdobyli odpowiednio srebrny oraz brązowy medal podczas Olimpiady Vera Pizza Napoletana. Wśród amatorów najlepszym okazał się także Polak, Kamil Błaszczyk. Odbywające się w Neapolu zawody ściągają do Włoch profesjonalnych pizzaiolo z całego świata.

Targi World of Coffee 2022 [RELACJA]

Gwatemalska kawa, wsparcie dla Ukrainy, studnie dla Afryki i Mistrzostwa Świata Baristów z polskim akcentem - oto czym żyły targi World of Coffee, które odbyły się pod koniec czerwca w Mediolanie. Najważniejsze wydarzenie branży kawowej odwiedziła rekordowa liczba ponad 11000 osób z całego świata.

XXI Madrid Fusion w styczniu 2023 roku

XXI edycja światowego kongresu gastronomicznego Madrid Fusion odbędzie się 23 - 25 stycznia w 2023 roku.

Inne kategorie

Podcasty

Wegańskie słodycze: jak to ugryźć? [PODCAST]

Dania wegańskie dobrze zadomowiły się już w polskich sklepach i restauracjach. Coraz częściej klienci mają ochotę również na ciasta i desery, które nie zawierają produktów odzwierzęcych, a cukiernie chętnie wychodzą im naprzeciw. Rozmawiamy o tym z Dominiką Targosz, ambasadorką Chef for Change.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej