x

Hewelke Restaurant & Bakery w Gdańsku Wrzeszczu - trzecia restauracja Marcina Popielarza

Kategoria: Miejsca    21.07.2022

Na gastronomicznej mapie Gdańska pojawiło się nowe miejsce - 20 lipca znany szef kuchni Marcin Popielarz otworzył swą nową restaurację Hewelke Restaurant & Bakery we Wrzeszczu. To już trzeci jego lokal, po Białym Króliku w Gdyni i Biôłim Trusie w Sulęczynie.

Wnetrze Hewelke Restaurant & Bakery w Gdańsku Wrzeszczu. Zdjęcie: materiały prasowe
Wnetrze Hewelke Restaurant & Bakery w Gdańsku Wrzeszczu. Zdjęcie: materiały prasowe
Hewelke Restaurant & Bakery mieści się na terenie historycznego gdańskiego browaru odrestaurowanego i oddanego ponownie do użytku w 2022 roku. Po renowacji browar przeobraził się w rozbudowany kompleks złożony z 25 eleganckich apartamentów na wynajem krótko i długoterminowy z zabytkowych budynkach Willi Dyrektora i Suszarni. Jesienią otwarta zostanie także Spa Sphaera – imponująca strefa Spa & Wellness z basenem, jacuzzi, saunami, hammanem i gabinetami zabiegowymi.

Hewelke Restaurant to zlokalizowane w klimatycznych, piwnicznych wnętrzach miejsce otwarte dla wszystkich, gastropub z klimatyczną kuchnią chef patrona Marcina Popielarza i head chefa Alyony Orel, która pracowała z nim od kilku lat także w gdyńskim Białym Króliku.

Danie z menu Hewelke Restaurant & Bakery w Gdańsku Wrzeszczu - placek ziemniaczany z kaczką i kurkami. Zdjęcie: materiały prasowe
Danie z menu Hewelke Restaurant & Bakery w Gdańsku Wrzeszczu - placek ziemniaczany z kaczką i kurkami. Zdjęcie: materiały prasowe
Ten nowy koncept to połączenie tradycji kulinarnych z różnych części świata oraz towarzyszącej im selekcji najlepszych alkoholi. Kucharze puszczają tu wodze fantazji i zapraszają na podróż poprzez swoje ulubione smaki kuchni międzynarodowej, w menu nie brakuje potraw bardziej tradycyjnych, jak i tych o orientalnych nutach.
Hewelke oferuje szybkie lunche, ale i długie, niespieszne kolacje przy bogato wyposażonym barze lub opcję chef’s table pozwalającą na „podglądanie” kucharzy przy pracy oraz żywy, bezpośredni kontakt. Sama kuchnia jest otwarta, widoczna z sali, co skraca dystans między gotującymi a gośćmi i jest atrakcją samą w sobie.

Na miejscu funkcjonuje także rzemieślnicza piekarnia Hewelke Bakery wypiekająca chleby na zakwasie i najlepszej mące, długo zachowujące świeżość. Dawniej raczyły gości Hotelu Quadrille w Gdyni, od teraz dostępne są szerszej grupie trójmiejskich odbiorców.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Bartosz Lisek ponownie otwiera Lokal na Rybę. W menu m. in. ... bawimordki

Zamknięty w kwietniu 2022 roku Lokal na Rybę Bartosza Liska wystartuje ponownie w swojej dawnej lokalizacji na początku grudnia. Wnętrze przechodzi właśnie gruntowny remont.

Jedyny taki McDonald's w Polsce. Lokal opakowany w wełniane ubranko

Restauracja McDonald's w Ustroniu została przyodziana... w wełniany kubrak. Oryginalne "opakowanie" budynku lokalu to część kampanii, która promuje zimową, sezonową ofertę Burger Drwala. Jej premiera rusza 23 listopada.

The Complex w Warszawie - miks smaków i rozrywki

The Complex to kulinarno-rozrywkowe serce multibrandowego obiektu Louvre Hotels Group w Warszawie. Przestrzeń pełną smaków i wydarzeń współtworzą trzy koncepty gastronomiczne.

Sposób na kryzys? Morski Zając - restauracja latem, palarnia kawy poza sezonem

Niektórzy restauratorzy zamiast utyskiwać na wojnę i szalejącą inflację, dywersyfikują ryzyko, przekształcając swój koncept. Morski Zając z Kuźnicy, dotąd miejsce całoroczne, w tym roku zamyka się na zimę, by skupić się na drugim biznesie - palarni kawy.

Pomysł na kryzys według Koko & Roy - delikatesy zamiast bistro

Pandemia, wojna, inflacja... Są restauratorzy, którzy się nie poddają kryzysom, a zamiast narzekać wymyślają kolejne sposoby na dywersyfikowanie lub zmianę swojego biznesu. Bistro Koko & Roy przekształciło się w delikatesy. O zmianie rozmawiamy z Anną Sytą, właścicielką biznesu.

Tauzen Pizza w miejsce Cyrulika Śląskiego - zmiana konceptu sposobem na kryzys

Dawna katowicka kawiarnia Cyrulik Śląski przeobraziła się w pizzerię inspirowaną Nowym Jorkiem. Radykalna zmiana to pomysł na radzenie sobie ze skutkami pandemii i inflacją. O tym, czy pizza sprawdza się lepiej niż kawa i ciastko rozmawiamy z Efremem Brolem, właścicielem Tauzen Pizzy.

Inne kategorie

Podcasty

Konsument, który żyje w poczuciu zagrożenia: jak z nim prowadzić dialog? [PODCAST]

Jak zmieniają się konsumenci i jak zmieniają się producenci? W jaki sposób obie te grupy odczuwają niepokoje i jak warto na nie reagować - opowiada Małgorzata Cebelińska, dyrektor handlu firmy Mlekpol.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej