x

"The Miller's daughter" Emmy Zimmermann

Kategoria: Lifestyle - książki    16.07.2022

Nie ma idealnych wypieków bez świetnej mąki, a tej bez odpowiednich ziaren i dobrego młyna.

,,The Miller's daughter\", Emma Zimmermann, wyd. Hardi Grant Books, 2022 r.
,,The Miller's daughter\", Emma Zimmermann, wyd. Hardi Grant Books, 2022 r.
Jeff Zimmerman z córką Emmą weszli w posiadanie XIX-wiecznego młyna Haydena w Tempe w 2012 r. Chcieli umożliwić większej grupie Amerykanów dostęp do dobrej mąki, by zamiast mdłego chleba cieszyli się pysznymi wypiekami. Dla obojga ważne są bioróżnorodność i lokalne rolnictwo, sprzeciwiają się uprzemysłowieniu żywności. Uprawiane naturalnie zboża – w tym zapomniane odmiany bogate w wartości odżywcze – służą im do produkcji mąki dostępnej teraz w sklepach. Ich książka to przewodnik po różnych rodzajach mąki. Podzielili go według odmian zbóż i mąki, co dało dziewięć rozdziałów plus dodatkowy o ciecierzycy. Odkryjecie, że do wypieku cynamonowych bułek można użyć pszenicy Sonora, do tarty z figami i ricottą – farro, a do ciasteczek z czekoladą – mąki z ciecierzycy. To dopiero początek przygód, które dzięki dobrej mące nabiorą nowego wymiaru.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0. Restauratorka Alicja Than o optymalizacji kosztów biznesu gastronomicznego [PODCAST]

W jaki sposób optymalizować koszty prowadzenia biznesu gastronomicznego w obliczu rosnącej inflacji oraz jak przetrwać na rynku, nie tracąc klientów i nie rezygnując z jakości - rozmawiamy o tym z Alicją Than, właścicielką lokali Izumi Sushi, Kago, Kiseki, Omakase, Matcha Bistro & Bar w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej