x

"Tak gotuje TikTok" - pierwsza oficjalna książka kucharska twórców z popularnej platformy

Kategoria: Lifestyle - książki    08.07.2022

"TikTok to coś więcej niż tylko rozrywka. To też narzędzie, które buduje kolejne pokolenie smakoszy" - uważa znany kucharz Gordon Ramsay, który wraz ze swą córką Tilly napisał przedmowę do książki "Tak gotuje TikTok". Zgromadzono w niej gorące trendy kulinarne z tej popularnej platformy.

\\"Tak gotuje TikTok" - pierwsza oficjalna książka kucharska twórców z popularnej platformy. Zdjęcie: materiały prasowe
\\"Tak gotuje TikTok" - pierwsza oficjalna książka kucharska twórców z popularnej platformy. Zdjęcie: materiały prasowe
To pozycja nawet dla tych, którzy nie przepadają za bijącą rekordy popularności platformą TikTok z miliardem użytkowników na całym świecie. Utalentowani twórcy dzielą się przepisami na ekstrawaganckie dania, pokazują sztuczki kulinarne i dzielą się viralowymi daniami.

W książce inspiracje kulinarne odnajdą wegetarianie i weganie, fani azjatyckiej kuchni, makaronów czy dobrych drinków i zimnych koktajli. Znajdziecie tu ponad 60 przepisów od najpopularniejszych twórców TikToka, m.in. The Korean Vegan, Cooking with Shereen, Cooking with Lynja, a także Newt i ScheckEats. Poznacie też wskazówki i techniki od najlepszych szefów kuchni z TikToka: Ming Tsai, Alexa Guarnaschelli i The Pasta Queen. Polską reprezentantką książki jest Zuza Lisowska (Zuza Arbuza), uczestniczka X edycji polskiego MasterChefa, która zdobyła Złoty Fartuch.

Każdy przepis został nie tylko przetestowany w domowej kuchni, ale zawiera również kod QR do zeskanowania, dzięki czemu można przejść bezpośrednio do strony twórcy.

Przepis z  książki \"Tak gotuje TikTok". Zdjęcie: materiały prasowe
Przepis z książki \"Tak gotuje TikTok". Zdjęcie: materiały prasowe

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

"TRADYCJE KULINARNE NORWEGII" autorstwa MAGDALENY TOMASZEWSKIEJ-BOLAŁEK

Magdalena Tomaszewska-Bolałek to badaczka kultury i kierowniczka Food Studies na SWPS, a także autorka bloga Kuchniokracja.

"WINO. PRZELANE NA PAPIER" autorstwa KUBY JANICKIEGO, MAGDALENY KUBIACZYK, JOANNY PLICHTY i TOMASZA KOSIŃSKIEGO

Nie trzeba być specjalistą od wina, żeby rozpoznać dobre etykiety, pić wino i czerpać z tego przyjemność - z takiego założenia wychodzą autorzy książki "Wino. Przelane na papier".

"LUKULLUS. NOWE CIASTKARSTWO" ALBERTA JUDYCKIEGO i JACKA MALARSKIEGO

Właściciele warszawskiej cukierni Lukullus, Albert Judycki i Jacek Malarski, stworzyli rozpoznawalną markę.

"Uczta na Wawelu, książka nie tylko kulinarna" Bartka Kieżuna

Czy kiedykolwiek na lekcjach historii "wchodziliście" do królewskiej kuchni? Zaglądaliście do staropolskich przepisów kulinarnych, by przekonać się, co jadali monarchowie na Wawelu? Dzięki publikacji Bartka Kieżuna "Uczta na Wawelu, książka nie tylko kulinarna" można teraz nadrobić zaległości.

Bartosz Paluszkiewicz: W międzywojennej Warszawie sukcesem była każda restauracja działająca dłużej niż rok

Złe traktowanie pracowników, upadłości, skandale. A z drugiej strony - europejska jakość. Taką gastronomię opisuje Bartosz Paluszkiewicz w książce "Warszawskie przedwojenne restauracje, bary, kawiarnie". Czy problemy i sukcesy lokali międzywojnia są podobne do bolączek współczesnej branży HoReCa?

Sophie Gordon "The whole vegetable: sustainable recipes for a happier planet"

Zero waste czy sustainability to hasła odmieniane dzisiaj przez wszystkie przypadki. Wykorzystanie całych warzyw, powrót do dawnych metod obróbki i przetwarzania żywności, sprawdzanie pochodzenia produktów i dbanie o ich jakość to tylko kilka umiejętności, których możemy nauczyć się z książki.

Inne kategorie

Podcasty

Lifestyle czy zwykła konsumpcja: gdzie tu jest miejsce dla żywności [PODCAST]

Czy zakup tego bądź innego napoju czy przekąski jest emanacją stylu życia? I na ile w czasach inflacji jest miejsce na taką manifestację? Dyskutujemy z Szymonem Mordasiewiczem z GfK.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej