x

"Wine Folly" - książkowa wersja słynnego serwisu Winefolly.com

Kategoria: Wino    08.07.2022

Jesteś miłośnikiem wina? Ten praktyczny poradnik na pewno ci się przyda! Polska edycja "Wine Folly" została uhonorowana prestiżową nagrodą Best in the World Gourmand/ World cookbook Award.

\"Wine Folly" - książkowa wersja słynnego serwisu Winefolly.com. Zdjęcie: materiały prasowe
\"Wine Folly" - książkowa wersja słynnego serwisu Winefolly.com. Zdjęcie: materiały prasowe
To książkowa wersja słynnego Winefolly.com, nagradzanego prestiżowymi nagrodami serwisu poświęconego wartościowej wiedzy na temat wina. Portal ma dziesiątki tysięcy oddanych wielbicieli na całym świecie (również w Polsce), zarówno wśród winiarskich debiutantów, jak i koneserów.

Jego autorzy Madeline Puckette i Justin Hammack w przystępny sposób przekazują w książce niełatwą wiedzę na tematy degustacji wina, rozpoznawania jego jakości, właściwych wyborów  na każdą okazję i sposobów wyszukiwania win.

"Wine Folly" pozwala swobodnie i z humorem odkryć tajniki win.  Zawiera jasne i czytelne informacje, bez zbędnego zadęcia i snobizmu. Znajdziecie w niej:
• najważniejsze informacje o winie
• profile najpopularniejszych win oraz tych, które stają się modne
• informacje, jak łączyć wina z potrawami
• prezentacje regionów winiarskich z ich szczegółowymi mapami
• porady dla poszukiwaczy, odkrywców win i regionów powszechnie niedocenianych

– Ta klarowna i bezpośrednia w przekazie książka, pełna ilustracji i łatwych do zapamiętania opisów, z pewnością przekaże wiele informacji i doda sporo pewności nawet najświeższym amatorom wina: w domu, w podróży, gdziekolwiek – mówi Tomasz Kolecki, Mistrz Polski Sommelierów, Prezydent Stowarzyszenia Sommelierów Polskich.

– Wino to przyjemność. Jest złożone, pociągające, wieloznaczne. Powinno stać się częścią naszego życia tak jak ta książka… – ocenia Goeff Kruth, Master Sommelier, prezydent GuildSomm.com

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Regionalne zawody sommelierskie

Sommelierzy z całej Polski mają szansę sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w regionalnych zawodach tematycznych. Jesienią Stowarzyszenie Sommelierów Polskich zorganizuje konkursy Grand Prix w Katowicach (4 września), Gdańsku (18 września) i Szczecinie (4-5 listopada).

Piękna i pyszna Loara

Kiedy ostatnio otworzyłeś/-aś butelkę wina z Loary? Założę się, że zajmie ci dobrą chwilę, żeby przypomnieć sobie ten moment! Etykiety z Doliny Loary pozostają dla polskiego konsumenta nadal nieodkryte, a skoro nie ma na nie popytu, to i podaży brak.

Gruzińskie wino podbija Polskę. Rozmowa z sommelierem Szymonem Milonasem

Polska jest trzecim największym odbiorcą gruzińskiego wina. W 2021 r. trafiło do nas 7 mln butelek tego trunku, co oznacza wzrost eksportu o 34% w porównaniu z 2020 r. Trafiają głównie do sprzedaży detalicznej, ale przecierają także szlaki w gastronomii.

Konkurs Polskich Win - można się zgłaszać!

Rusza ósma edycja Konkursu Polskich Win organizowanego przez Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy "Vinum pro Cultura" oraz Stowarzyszenie Sommelierów Polskich. Konkurs odbędzie się 5 - 6 sierpnia w Winnicy Dwie Granice. Na zgłoszenia win do rywalizacji organizatorzy czekają do 23 lipca.

Zwycięzcy konkursu Polskie Korki 2022. Festiwal Polskie Wina za nami!

Poznańska restauracja SPOT. po raz dziewiąty gościła winiarzy, producentów i koneserów polskiego wina. na festiwalu Polskie Wina. Poznaliśmy tam zwycięzców konkursu Polskie Korki 2022.

Ogrody Wina 2022 - kapelusze i wino znów królowały w Dworze Sieraków

- Wreszcie mogliśmy się spotkać i wspólnie posmakować win - mówią uczestnicy 10. edycji Ogrodów Wina. Po dwuletniej covidowej przerwie ten letni, winiarski salon degustacyjny wrócił do dawnej formy. W imprezie wzięło udział 52 producentów ze wszystkich winiarskich zakątków świata.

Inne kategorie

Podcasty

Moda na wina nowofalowe w restauracjach. Rozmowa z Piotrem Pietrasem [PODCAST]

Czym się charakteryzują wina naturalne, organiczne, biodynamiczne, wegańskie? Kto je konsumuje i jakie możliwości stwarzają te kategorie w biznesie restauracyjnym? Czy warto podążać za tym trendem? Rozmawiamy o tym z Piotrem Pietrasem, Master Sommelierem, Wicemistrzem Europy Sommelierów.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej