x

"Wine Folly" - książkowa wersja słynnego serwisu Winefolly.com

Kategoria: Wino    08.07.2022

Jesteś miłośnikiem wina? Ten praktyczny poradnik na pewno ci się przyda! Polska edycja "Wine Folly" została uhonorowana prestiżową nagrodą Best in the World Gourmand/ World cookbook Award.

\"Wine Folly" - książkowa wersja słynnego serwisu Winefolly.com. Zdjęcie: materiały prasowe
\"Wine Folly" - książkowa wersja słynnego serwisu Winefolly.com. Zdjęcie: materiały prasowe
To książkowa wersja słynnego Winefolly.com, nagradzanego prestiżowymi nagrodami serwisu poświęconego wartościowej wiedzy na temat wina. Portal ma dziesiątki tysięcy oddanych wielbicieli na całym świecie (również w Polsce), zarówno wśród winiarskich debiutantów, jak i koneserów.

Jego autorzy Madeline Puckette i Justin Hammack w przystępny sposób przekazują w książce niełatwą wiedzę na tematy degustacji wina, rozpoznawania jego jakości, właściwych wyborów  na każdą okazję i sposobów wyszukiwania win.

"Wine Folly" pozwala swobodnie i z humorem odkryć tajniki win.  Zawiera jasne i czytelne informacje, bez zbędnego zadęcia i snobizmu. Znajdziecie w niej:
• najważniejsze informacje o winie
• profile najpopularniejszych win oraz tych, które stają się modne
• informacje, jak łączyć wina z potrawami
• prezentacje regionów winiarskich z ich szczegółowymi mapami
• porady dla poszukiwaczy, odkrywców win i regionów powszechnie niedocenianych

– Ta klarowna i bezpośrednia w przekazie książka, pełna ilustracji i łatwych do zapamiętania opisów, z pewnością przekaże wiele informacji i doda sporo pewności nawet najświeższym amatorom wina: w domu, w podróży, gdziekolwiek – mówi Tomasz Kolecki, Mistrz Polski Sommelierów, Prezydent Stowarzyszenia Sommelierów Polskich.

– Wino to przyjemność. Jest złożone, pociągające, wieloznaczne. Powinno stać się częścią naszego życia tak jak ta książka… – ocenia Goeff Kruth, Master Sommelier, prezydent GuildSomm.com

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Kalifornijscy winiarze zapowiadają wysoką jakość rocznika 2022

Wszystko wskazuje na to, że w Kalifornii rocznik 2022 będzie obfitował w wina wysokiej jakości - skoncentrowane i złożone.

Taste The Wine - polska kolacja degustacyjna w Concordia Taste

Winiarskie perełki z trzech polskich winnic będą główną atrakcją Taste The Wine - polskiej kolacji degustacyjnej, która 24 listopada odbędzie się w poznańskiej restauracji Concordia Taste. W programie także aukcja charytatywna dzieł sztuki na… butelkach i fotografii z winobrania.

Adam Pawłowski: Waszyngton - wina nieodkyte

Często jestem pytany o wskazanie "regionów winiarskiego jutra", w których dzieją się ekscytujące procesy wnoszące nową jakość do świata wina. Jednym z tych nieodkrytych miejsc jest dla mnie stan Waszyngton.

Jak sprzedawać wino w restauracji, gdy nie ma sommeliera na pokładzie

Wino drożeje, więc zwiększanie jego sprzedaży w restauracji staje się nie lada wyzwaniem. Jak się z nim zmierzyć? Zwłaszcza gdy nasz koncept nie przewiduje obsługi sommelierskiej?

Znamy laureatów Mistrzostw Polski Młodych Sommelierów 2022

Łukasz Górski z warszawskiej restauracji Butchery & Wine zdobył tytuł Mistrza Polski Młodych Sommelierów 2022. W finale zawodów pokonał Aleksandrę Harabasz z krakowskiej Bottiglierii (II miejsce) i Iwonę Heredę z hotelu Four Seasons w Limassol (III miejsce).

Lalou Wines - nowy importer win organicznych i biodynamicznych z Francji

Lalou Wines ma się skupiać na imporcie win organicznych i biodynamicznych z niewielkich posiadłości winiarskich z Burgundii, Jury, Doliny Loary, Alzacji, Szampanii oraz północnego Rodanu.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0. Restauratorka Alicja Than o optymalizacji kosztów biznesu gastronomicznego [PODCAST]

W jaki sposób optymalizować koszty prowadzenia biznesu gastronomicznego w obliczu rosnącej inflacji oraz jak przetrwać na rynku, nie tracąc klientów i nie rezygnując z jakości - rozmawiamy o tym z Alicją Than, właścicielką lokali Izumi Sushi, Kago, Kiseki, Omakase, Matcha Bistro & Bar w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej