x

"Wine Folly" - książkowa wersja słynnego serwisu Winefolly.com

Kategoria: Wino    08.07.2022

Jesteś miłośnikiem wina? Ten praktyczny poradnik na pewno ci się przyda! Polska edycja "Wine Folly" została uhonorowana prestiżową nagrodą Best in the World Gourmand/ World cookbook Award.

\"Wine Folly" - książkowa wersja słynnego serwisu Winefolly.com. Zdjęcie: materiały prasowe
\"Wine Folly" - książkowa wersja słynnego serwisu Winefolly.com. Zdjęcie: materiały prasowe
To książkowa wersja słynnego Winefolly.com, nagradzanego prestiżowymi nagrodami serwisu poświęconego wartościowej wiedzy na temat wina. Portal ma dziesiątki tysięcy oddanych wielbicieli na całym świecie (również w Polsce), zarówno wśród winiarskich debiutantów, jak i koneserów.

Jego autorzy Madeline Puckette i Justin Hammack w przystępny sposób przekazują w książce niełatwą wiedzę na tematy degustacji wina, rozpoznawania jego jakości, właściwych wyborów  na każdą okazję i sposobów wyszukiwania win.

"Wine Folly" pozwala swobodnie i z humorem odkryć tajniki win.  Zawiera jasne i czytelne informacje, bez zbędnego zadęcia i snobizmu. Znajdziecie w niej:
• najważniejsze informacje o winie
• profile najpopularniejszych win oraz tych, które stają się modne
• informacje, jak łączyć wina z potrawami
• prezentacje regionów winiarskich z ich szczegółowymi mapami
• porady dla poszukiwaczy, odkrywców win i regionów powszechnie niedocenianych

– Ta klarowna i bezpośrednia w przekazie książka, pełna ilustracji i łatwych do zapamiętania opisów, z pewnością przekaże wiele informacji i doda sporo pewności nawet najświeższym amatorom wina: w domu, w podróży, gdziekolwiek – mówi Tomasz Kolecki, Mistrz Polski Sommelierów, Prezydent Stowarzyszenia Sommelierów Polskich.

– Wino to przyjemność. Jest złożone, pociągające, wieloznaczne. Powinno stać się częścią naszego życia tak jak ta książka… – ocenia Goeff Kruth, Master Sommelier, prezydent GuildSomm.com

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Polska drugim na świecie odbiorcą gruzińskiego wina

Prawie 70 procent Polaków zna wina gruzińskie, większość z nas ma do nich pozytywny stosunek i ceni ich smak oraz aromat. Polska kolejny rok z rzędu była jednym z liderów wśród krajów importujących wina gruzińskie, a ich eksport wzrósł o ponad 40 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Urodziny rieslinga. Ten winny szczep ma już 588 lat

Najważniejsza odmiana winogron w Niemczech, riesling, obchodzi 13 marca swoje 588 urodziny. Szczep jest uprawiany we wszystkich 13 regionach winiarskich w Niemczech.

Prezentacja "Wines of Argentina" - po raz pierwszy w Warszawie

Po raz pierwszy w Polsce odbędzie się prezentacja win organizowana przez Wines of Argentina. Imprezę zaplanowano na 15 marca w Muzeum POLIN w Warszawie.

Riesling, Pinot & Co. - degustacja stolikowa win niemieckich

Niemiecki Instytut Wina zaprasza do bezpłatnego udziału w Riesling, Pinot & Co. - największej stolikowej degustacji niemieckich win. Podczas imprezy, która odbędzie się 14 kwietnia w Warszawie, swoją ofertę zaprezentuje blisko 30 niemieckich producentów i polskich importerów.

Adam Pawłowski o regionie Algarve

Algarve kojarzy się raczej z pięknymi plażami, dramatycznymi klifami i kurortami przepełnionymi zagranicznymi turystami niż z konkretnymi typami lokalnych win. Czas na odkrycie tej nieznanej winnej krainy.

Winiarskie trendy na horyzoncie

Trendy to delikatne powiewy zmian. Nigdy nie ma gwarancji, że przeobrażą się w wiatr na tyle mocny, by wydąć żagle najskromniejszego gastronomicznego konceptu i poprowadzić go do sukcesu. Jak ominąć winiarskie pułapki i złapać wiatr zmian w żagle?

Inne kategorie

Podcasty

Konsument, który żyje w poczuciu zagrożenia: jak z nim prowadzić dialog? [PODCAST]

Jak zmieniają się konsumenci i jak zmieniają się producenci? W jaki sposób obie te grupy odczuwają niepokoje i jak warto na nie reagować - opowiada Małgorzata Cebelińska, dyrektor handlu firmy Mlekpol.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej