x

Cafe Podrygi - nowe miejsce restauratorów Katarzyny Błońskiej i Tomasza Czudowskiego oraz aktora Macieja Musiała

Kategoria: Miejsca    01.07.2022

Cafe Podrygi na jednym z dziedzińców Muzeum Narodowego w Warszawie to kawiarnia za dnia, a wieczorem wine bar z muzyką na żywo. Miejsce wspólnie stworzyli aktor Maciej Musiał oraz Katarzyna Błońska i Tomasz Czudowski, właściciele restauracji Muzealnej i Ale Wino.

Wieczorem Cafe Podrygi przeobraża się w wine bar z ofertą tapasów i alkoholi. Zdjęcie: materiały prasowe
Wieczorem Cafe Podrygi przeobraża się w wine bar z ofertą tapasów i alkoholi. Zdjęcie: materiały prasowe
Cafe Podrygi znajduje się na skwerze Lorentza, jednym z dziedzińców Muzeum Narodowego, który został niedawno ponownie udostępniony mieszkańcom Warszawy. W przestrzeni tej właściciele Ale Wino i restauracji Muzealnej, Katarzyna Błońska oraz Tomasz Czudowski postanowili stworzyć lokal, który łączy w sobie kawiarnię i wine bar.

– W ciągu dnia, w godzinach pracy muzeum, jest to kawiarnia dostępna nie tylko dla gości muzealnych. Od 10 rano można wpaść na herbatę kawę, coś zimnego do picia, ciastko. Mniej więcej po godzinie 18 następuje przemiana: włączamy głośniejszą muzykę, w piątki i soboty grają dj-e na żywo, uruchamiamy bar, wydawane są tapasy i przekąski – mówi Tomasz Czudowski, współwłaściciel lokalu.

Na kawę albo cavę
Cafe Podrygi serwuje kawę segmentu speciality oraz słodycze z cukierni Kukułka. Ofertę wieczorną uzupełnia menu przekąskowe, w którym znajdziemy m.in. ciabattę z burratą, relish pomidorowy, pasztet ze słonecznika i bakłażana, rillettes z kaczki z karmelizowaną cebulą czy wybór serów i wędlin.

– Pracujemy nad rozwojem menu, by było jeszcze ciekawsze. W piątki na przykład podajemy ostrygi i krewetki. Pewnie niedługo uruchomimy także niedziele brunche, oferta gastronomiczna będzie się rozwijać. Jeśli chodzi o alkohol, to mamy około 50 różnych win, zarówno tych tradycyjnych, jak i bardziej nowoczesnych, które nazywamy “new school”, biodynamicznych, win z tak zwanym skin contact – tłumaczy Tomasz Czudowski. Oprócz wina na butelki i kieliszki w karcie jest też wybór autorskich koktajli, wybrane alkohole mocne oraz lokalne piwo piaseczyńskie.

Cafe Podrygi znajduje się na skwerze Lorentza, jednym z dziedzińców Muzeum Narodowego, który został niedawno ponownie udostępniony mieszkańcom Warszawy. Zdjęcie: materiały prasowe
Cafe Podrygi znajduje się na skwerze Lorentza, jednym z dziedzińców Muzeum Narodowego, który został niedawno ponownie udostępniony mieszkańcom Warszawy. Zdjęcie: materiały prasowe
Przyszedł z gotową nazwą
Współudziałowcem Cafe Podrygi jest aktor Maciej Musiał, znany między innymi z serialu "1983" oraz "Rodzinka.pl". Jak tłumaczy Tomasz Czudowski, aktor nie ogranicza się jedynie do bycia “twarzą” warszawskiego lokalu.

– Maciej przyszedł do nas i powiedział, że bardzo chciałby zrobić coś w tym miejscu. Był bardzo otwarty na współpracę, więc się porozumieliśmy. Stał się twarzą tego miejsca z uwagi na to, że jest osobą znaną, ale na co dzień jest on także mocno zaangażowany w nasz projekt. Nazwa Cafe Podrygi była jego pomysłem, także przyszedł do nas już z gotową nazwą – wyjaśnia współwłaściciel Podrygów.

 

Autor tekstu: Przemysław Ziemichód
O AUTORZE
Przemysław Ziemichód
Dziennikarz i bloger kulinarny z ponad dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tematyce alkoholi. Publikował m.in. w Polsce Times, Gazecie Krakowskiej, Naszemiasto.pl, Zwierciadle, Gotujmy.pl, Polki.pl, Cookmagazine.pl. Prowadzi podcast o alkoholach Strefa Wolnocłowa oraz blog Foodiesworld.pl

Zobacz także

MOXO w Fabryce Norblina - restauracja i klub muzyczny w jednym (na miarę Nowego Jorku)

MOXO już otwarte! Lokal urządzony we wnętrzach zrewitalizowanej XIX-wiecznej Hali Odlewni Fabryki Norblina może się poszczycić najwyższym w Polsce barem, oryginalnym industrialnym wyposażeniem oraz menu w stylu Nikkei łączącym kuchnię japońską i peruwiańską. Wisienką na torcie jest muzyka na żywo.

Stolica Cafe - Bogdan Gałązka twórcą metamorfozy lokalu w warszawskim Kinie Iluzjon

Wystartowała już nowa kawiarnia w Kinie Iluzjon na Mokotowie - Stolica Cafe. Jej właścicielami są teraz doświadczony szef kuchni Bogdan Gałązka i jego wspólnik Piotr Wierzbowski. Zapowiadają, że pod ich rządami lokal stanie się miejscem spotkania kuchni i filmu.

Piotr Kędzierski "Kędzior" z własną restauracją w Warszawie. Pod Gigantami przyciąga i profesorów, i raperów

Znany dziennikarz i radiowiec Piotr Kędzierski otworzył własną restaurację - Pod Gigantami w Al. Ujazdowskich. Piękne pałacowe wnętrze, polska kuchnia z nowoczesnym twistem, doborowe towarzystwo i wizja właściciela - to atuty tego miejsca.

Green Caffè Nero - sześć nowych kawiarni na dobry początek roku

Green Caffè Nero rozpoczyna dynamicznie nowy rok, otwierając cztery kawiarnie w styczniu i planując dwie kolejne premiery do końca pierwszego kwartału 2023 roku.

Pedet Renoma - Wrocław zyskuje unikatowy food hall

Jesienią ruszy wrocławska strefa gastronomiczno-kulturalna Pedet Renoma. Wyróżnikiem nowego food hallu mają być autorskie koncepty restauracyjne i atmosfera historycznego miejsca. Za projektem stoi firma Globalworth, która jest również właścicielem i zarządcą warszawskiej Hali Koszyki.

Kino ze Smakiem - kolacja z filmem w barze Setki Powodów przy Muzeum Polskiej Wódki

Seans filmowy połączony z inspirowaną jego fabułą kolacją autorstwa Michała Brysia - to nowa oferta baru Setki Powodów w Muzeum Polskiej Wódki. - Dla mnie jako szefa kuchni, reżysera i aktora to okazja do stworzenia unikatowego wydarzenia, w którym połączymy sztukę filmową z kulinarną - mówi Bryś.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0 i konsument, który przelicza: jak go zachęcić do marki? [PODCAST]

Czego potrzebuje teraz konsument? Czy zmieniać portfolio? Jak się z nim komunikować? Czy to jest moment na wprowadzanie nowości? Opowiada Jacek Sadowski, prezes Demo Effective Launching.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej