x

Cafe Podrygi - nowe miejsce restauratorów Katarzyny Błońskiej i Tomasza Czudowskiego oraz aktora Macieja Musiała

Kategoria: Miejsca    01.07.2022

Cafe Podrygi na jednym z dziedzińców Muzeum Narodowego w Warszawie to kawiarnia za dnia, a wieczorem wine bar z muzyką na żywo. Miejsce wspólnie stworzyli aktor Maciej Musiał oraz Katarzyna Błońska i Tomasz Czudowski, właściciele restauracji Muzealnej i Ale Wino.

Wieczorem Cafe Podrygi przeobraża się w wine bar z ofertą tapasów i alkoholi. Zdjęcie: materiały prasowe
Wieczorem Cafe Podrygi przeobraża się w wine bar z ofertą tapasów i alkoholi. Zdjęcie: materiały prasowe
Cafe Podrygi znajduje się na skwerze Lorentza, jednym z dziedzińców Muzeum Narodowego, który został niedawno ponownie udostępniony mieszkańcom Warszawy. W przestrzeni tej właściciele Ale Wino i restauracji Muzealnej, Katarzyna Błońska oraz Tomasz Czudowski postanowili stworzyć lokal, który łączy w sobie kawiarnię i wine bar.

– W ciągu dnia, w godzinach pracy muzeum, jest to kawiarnia dostępna nie tylko dla gości muzealnych. Od 10 rano można wpaść na herbatę kawę, coś zimnego do picia, ciastko. Mniej więcej po godzinie 18 następuje przemiana: włączamy głośniejszą muzykę, w piątki i soboty grają dj-e na żywo, uruchamiamy bar, wydawane są tapasy i przekąski – mówi Tomasz Czudowski, współwłaściciel lokalu.

Na kawę albo cavę
Cafe Podrygi serwuje kawę segmentu speciality oraz słodycze z cukierni Kukułka. Ofertę wieczorną uzupełnia menu przekąskowe, w którym znajdziemy m.in. ciabattę z burratą, relish pomidorowy, pasztet ze słonecznika i bakłażana, rillettes z kaczki z karmelizowaną cebulą czy wybór serów i wędlin.

– Pracujemy nad rozwojem menu, by było jeszcze ciekawsze. W piątki na przykład podajemy ostrygi i krewetki. Pewnie niedługo uruchomimy także niedziele brunche, oferta gastronomiczna będzie się rozwijać. Jeśli chodzi o alkohol, to mamy około 50 różnych win, zarówno tych tradycyjnych, jak i bardziej nowoczesnych, które nazywamy “new school”, biodynamicznych, win z tak zwanym skin contact – tłumaczy Tomasz Czudowski. Oprócz wina na butelki i kieliszki w karcie jest też wybór autorskich koktajli, wybrane alkohole mocne oraz lokalne piwo piaseczyńskie.

Cafe Podrygi znajduje się na skwerze Lorentza, jednym z dziedzińców Muzeum Narodowego, który został niedawno ponownie udostępniony mieszkańcom Warszawy. Zdjęcie: materiały prasowe
Cafe Podrygi znajduje się na skwerze Lorentza, jednym z dziedzińców Muzeum Narodowego, który został niedawno ponownie udostępniony mieszkańcom Warszawy. Zdjęcie: materiały prasowe
Przyszedł z gotową nazwą
Współudziałowcem Cafe Podrygi jest aktor Maciej Musiał, znany między innymi z serialu "1983" oraz "Rodzinka.pl". Jak tłumaczy Tomasz Czudowski, aktor nie ogranicza się jedynie do bycia “twarzą” warszawskiego lokalu.

– Maciej przyszedł do nas i powiedział, że bardzo chciałby zrobić coś w tym miejscu. Był bardzo otwarty na współpracę, więc się porozumieliśmy. Stał się twarzą tego miejsca z uwagi na to, że jest osobą znaną, ale na co dzień jest on także mocno zaangażowany w nasz projekt. Nazwa Cafe Podrygi była jego pomysłem, także przyszedł do nas już z gotową nazwą – wyjaśnia współwłaściciel Podrygów.

 

Autor tekstu: Przemysław Ziemichód
O AUTORZE
Przemysław Ziemichód
Dziennikarz i bloger kulinarny z ponad dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tematyce alkoholi. Publikował m.in. w Polsce Times, Gazecie Krakowskiej, Naszemiasto.pl, Zwierciadle, Gotujmy.pl, Polki.pl, Cookmagazine.pl. Prowadzi podcast o alkoholach Strefa Wolnocłowa oraz blog Foodiesworld.pl

Zobacz także

Trzecia Żona Krawca w stolicy. Śniadania, kawa i wege słodkości

W Warszawie otwiera się kolejna kawiarnio-cukiernia Żona Krawca. Lokal przy ulicy Podskarbińskiej 21 będzie już trzecim miejscem z tym szyldem w stolicy. Serwuje m.in. wybór śniadań.

Romans Bistro w Poznaniu: bouillabaisse i "autorski bałagan" we wnętrzu

Romans Bistro to miejsce, które ma przybliżyć poznaniakom kuchnię południa Francji. Za jego koncepcją stoi Jan Czartoryski, który pracował m.in. w nagrodzonej gwiazdką Michelin restauracji Clou w Kopenhadze.

Happa To Mame otwiera drugi lokal. Poznańska kawiarnia zagości w stolicy

Happa To Mame, pierwsza kawiarnia w Polsce serwująca oryginalne japońskie słodycze, postanowiła otworzyć kolejny lokal. Po Poznaniu przyszedł czas na Warszawę.

Kredens Wincentego: sklep, bistro i kawiarnia

Połączenie działalności gastronomicznej z handlową to koncept, który ma fantastyczne perspektywy rozwoju - uważa Krzysztof Stegienko, który wraz z żoną prowadzi w Warszawie Kredens Wincentego.

Fit Cake: cztery nowe lokale w dwa miesiące

Sieć cukierni Fit Cake uruchomiła w ostatnich dwóch miesiącach cztery nowe lokale. To jednak nie koniec, bo w planach są już kolejne otwarcia.

Łaskawość Tytusa: Marcin Tytus Grabski otwiera drugi winebar w Warszawie

Łaskawość Tytusa to wine bar, który otworzył się 3 sierpnia na warszawskim Służewiu. Jego właścicielem jest Marcin Grabski, założyciel legendarnej wytwórni hip-hopowej Asfalt Records.

Inne kategorie

Podcasty

Moda na wina nowofalowe w restauracjach. Rozmowa z Piotrem Pietrasem [PODCAST]

Czym się charakteryzują wina naturalne, organiczne, biodynamiczne, wegańskie? Kto je konsumuje i jakie możliwości stwarzają te kategorie w biznesie restauracyjnym? Czy warto podążać za tym trendem? Rozmawiamy o tym z Piotrem Pietrasem, Master Sommelierem, Wicemistrzem Europy Sommelierów.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej