x

Za nami Whisky Day Cracow

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    26.05.2022

Czwarty raz z rzędu Kraków stał się polską stolicą obchodów międzynarodowego dnia whisky, nieoficjalnego święta, które dało początek festiwalowi Whisky Day Cracow.

Zdjęcie: Michał Ziębowicz Fotografia
Zdjęcie: Michał Ziębowicz Fotografia
Na terenie krakowskich Fortów Kleparz 21 maja spotkali się producenci, wystawcy, dystrybutorzy i fani whisky z różnych zakątków świata. Odwiedzający mieli szansę spróbowania destylatów z wszystkich regionów Szkocji: od Speyside, Highlands, Lowlands i Campbeltown po trunki z wysp takich jak m.in. Islay, Jura czy Arran.

Towarzyszyło im także wybrane grono destylatów z innych krajów świata, w tym z Walii, USA, Japonii czy Indii, a swoje stoiska zaprezentowali również producenci polskich okowit i wódek, w tym bloger Tomasz Miler, znany m.in. ze swoich recenzji alkoholi na You Tube.

Nie tylko whisky
Osoby, dla których whisky nie jest pierwszym wyborem, również mogły dobrze się poczuć na festiwalu, choćby przy stoiskach z rumami z całego świata czy przy stanowiskach barmańskich, gdzie można było spróbować koktajli na bazie amerykańskiego bourbona i szkockich whisky.

Na gości festiwalu czekały także stoisko z bogatym wyborem cygar, ciesząca się powodzeniem strefa relaksu z leżakami oraz dość skromna oferta gastronomiczna.

By uczcić dzień whisky
Zapoczątkowany w 2017 roku festiwal powstał, by uczcić World Whisky Day, święto przypadające co roku na trzecią sobotę maja. Tegoroczna impreza była 4 edycją festiwalu. W poprzednim roku plany organizatorów pokrzyżowała pandemia Covid-19.

Autor tekstu: Przemysław Ziemichód
O AUTORZE
Przemysław Ziemichód
Dziennikarz i bloger kulinarny z ponad dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tematyce alkoholi. Publikował m.in. w Polsce Times, Gazecie Krakowskiej, Naszemiasto.pl, Zwierciadle, Gotujmy.pl, Polki.pl, Cookmagazine.pl. Prowadzi podcast o alkoholach Strefa Wolnocłowa oraz blog Foodiesworld.pl

Zobacz także

Foodsi, Restaurant Week i Free Now we wspólnej kampanii

Tej wiosny Foodsi kontynuuje przekaz "Tu się nie marnuje", zwracający uwagę na problem marnotrawienia jedzenia, a dodatkowo zachęca do dbania nie tylko o planetę, ale również o własne samopoczucie. Aby lepiej realizować te misję Foodsi łączy siły z Free Now i Restaurant Week.

Poznańskie restauracje dołączają do przewodnika Michelin

Poznań dołączy do miast, których restauracje opisane są w słynnym przewodniku Michelin. Znajdzie się w nim obok Warszawy i Krakowa.

Festiwal Syryjski w gdańskiej Stacji Food Hall

W dniach 23-26 marca w Stacji Food Hall trwać będzie Festiwal Syryjski. Podczas imprezy spróbować będzie można dań oraz koktajli inspirowanych kulinarnym dziedzictwem Bliskiego Wschodu.

Fundacja Taka Akcja zakupi mobilne KTG dla ukraińskich kobiet w ciąży

Wskaźnik przyrostu naturalnego w Ukrainie spada, a warunki wojenne spowodowały, że wskaźnik ciąż patologicznych przewyższa 30 proc. Problem ten schodzi na dalszy plan, kiedy kraj działa w stanie wyższej konieczności. Fundacja Taka Akcja chce to zmienić i rusza ze zbiórką charytatywną NEW HOPE.

Trzecia odsłona kolacji Grand Dinners już w maju

Kolejne kolacje z cyklu Grand Dinners odbędą się 15 i 16 maja w Restauracji Belvedere położonej w samym sercu Łazienek Królewskich. Swoje popisowe dania zaserwują tym razem Jean-Philippe Blondet, Arnaud Bignon i gospodarz wieczoru Tomasz Łagowski.

Body Chief startuje ze szkołą gotowania. Na poczatek - warsztaty z Magdą Gessler

Marka cateringu dietetycznego Body Chief wraz z otwarciem nowej siedziby pod Poznaniem uruchamia autorską szkołę gotowania. Warsztaty kulinarne będą w niej prowadzić doświadczeni kucharze i znani blogerzy kulinarni. Pierwszy cykl zajęć poprowadzi restauratorka Magda Gessler.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0 i konsument, który przelicza: jak go zachęcić do marki? [PODCAST]

Czego potrzebuje teraz konsument? Czy zmieniać portfolio? Jak się z nim komunikować? Czy to jest moment na wprowadzanie nowości? Opowiada Jacek Sadowski, prezes Demo Effective Launching.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej