x

Ecolab z nową linią produktów do prania w niskiej temperaturze

Kategoria: Produkty    24.05.2022

Ecolab wprowadził Ecobrite Low Temp - linię produktów opracowaną z myślą o małych pralniach przyzakładowych, które chcą funkcjonować w sposób bardziej zrównoważony.

Ecolab wprowadza  nową linią produktów do prania w niskiej temperaturze. Zdjęcie: materiały prasowe
Ecolab wprowadza nową linią produktów do prania w niskiej temperaturze. Zdjęcie: materiały prasowe
Niezależnie od tego, czy mówimy o hotelach, restauracjach, czy obiektach ochrony zdrowia, higiena ma ogromne znaczenie dla zapewnienia komfortu gości i personelu. Tekstylia odgrywają tu kluczową rolę. Profesjonalne rozwiązania do prania i dezynfekcji  w pralniach wewnętrznych muszą być więc skuteczne, a procesy czyszczenia wydajne.

Niemniej ważne jest jednak bezpieczeństwo, skład środków czystości oraz wpływ ich stosowania na środowisko. Niestety w związku z rosnącym popytem na ekologiczne produkty, pojęcie zrównoważonego rozwoju bywa często nadużywane. Nasila się również zjawisko tzw. greenwashingu. Dlatego ważna jest umiejętność identyfikacji produktów i usług, które są rzeczywiście zrównoważone i tworzenie świata bezpiecznego dla przyszłych pokoleń. Warto wybierać produkty, które sygnowane są wiarygodnymi ekologicznymi certyfikatami, takimi jak EU Ecolabel czy Nordic SWAN.

Ecobrite Low Temp dla pralni wewnętrznych
Program Ecobrite Low Temp łączy skuteczne i zarazem łagodne dla środowiska produkty z precyzyjnymi, zautomatyzowanymi rozwiązaniami dozującymi oraz kompleksowym serwisem. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych formuł tekstylia są czyste i skutecznie zdezynfekowane po wypraniu w temperaturze 40°C. Produkty z serii Ecobrite spełniają rygorystyczne normy zrównoważonego rozwoju, a Ecobrite Delicate Clean i Ecobrite Magic Emulsion Clean otrzymały certyfikację EU Ecolabel.

– Ecobrite Low Temp nie tylko gwarantuje czyste, miękkie i świeże pranie, ale też sprawia, że pralnie wewnętrzne funkcjonują w sposób bardziej zrównoważony. Tekstylia stają się trwalsze dzięki zrównoważonym środkom powierzchniowo-czynnym i substancjom aktywnym, a doskonałe rezultaty prania, nawet w niższych temperaturach, pozwalają zmniejszyć zużycie wody i energii – mówi Aneta Krupa, marketing manager FacilityCare, Hospitality w Ecolab.

W skład linii Ecobrite Low Temp wchodzą cztery produkty. Zdjęcie: materiały prasowe
W skład linii Ecobrite Low Temp wchodzą cztery produkty. Zdjęcie: materiały prasowe
Cztery produkty
W skład linii Ecobrite Low Temp wchodzą cztery produkty. Innowacyjny skład Ecobrite Delicate Clean sprawia, że jest on odpowiedni do łagodnego czyszczenia delikatnych tkanin, takich jak wełna, wiskoza i poliester.

Ecobrite Delicate Finish został opracowany specjalnie do stosowania w połączeniu z Ecobrite Delicate Clean. To płyn do płukania tkanin delikatnych i wełny. Chroni strukturę włókien i zapobiega kurczeniu się, mechaceniu i filcowaniu.

Ecobrite Magic Emulsion Clean to wysoce skoncentrowany bazowy środek piorący do tkanin na bazie poliestru, bawełny, lnu i wiskozy. Usuwa tłuszcz oraz uporczywe plamy, nawet w niskich temperaturach. Starannie skomponowane składniki chronią strukturę tkanin i zapewniają nieskazitelną biel.

Ecobrite Des to środek dezynfekujący i wybielający na bazie tlenu. Formuła łącząca substancje czynne z kwasami nadoctowym i peroksyoktanowym gwarantuje niezawodną dezynfekcję i skuteczną ochronę przed bakteriami, drożdżami, grzybami i wirusami.

– Ecolab jest światowym liderem i niezawodnym partnerem w zakresie rozwiązań z dziedziny wody, higieny i zapobieganiu zakażeniom. Nasz plan na rok 2030 definiuje rozwiązania i usługi, które zobowiązują nas do myślenia i działania w sposób ekologiczny, a także do stosowania innowacyjnego podejścia w celu określenia nowych sposobów wdrażania zrównoważonych rozwiązań i metod, aby uczynić świat czystszym, bezpieczniejszym i zdrowszym miejscem, tak abyśmy mogli współpracować z klientami w celu osiągnięcia zrównoważonych wyników operacyjnych. Profesjonalny system Ecobrite Low Temp dla pralni wewnętrznych to kolejny kamień milowy na naszej drodze – mówi Heidi Busch, Marketing Manager Foodservice & OPL w Ecolab.


Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Podcasty

Nowe kierunki rozwoju i nowe kategorie roślinnych produktów [PODCAST]

Jak zmienia się rynek roślinnych zamienników produktów odzwierzęcych? Czego możemy się spodziewać na wegańskich talerzach w niedalekiej przyszłości? Rozmawiamy o tym z Katarzyną Sałatą, przedstawicielką kampanii RoślinnieJemy.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej