x

Polskie Wina po raz 9. w Poznaniu

Kategoria: Wydarzenia - kalendarium    23.05.2022

11 czerwca do poznańskiego SPOT. zawitają winiarze z całej Polski, by zaprezentować swoje produkty w ramach 9. edycji festiwalu Polskie Wina. Dzień wcześniej odbędzie się konkurs winiarski Polskie Korki.

Śniadanie, degustacje, warsztaty winiarskie i kulinarne oraz otwarta degustacja połączona ze sprzedażą polskiego wina – to wszystko czeka na odwiedzających 9. edycję festiwalu Polskie Korki w poznańskiej restauracji SPOT. Całodzienne wydarzenie od lat przyciąga czołowych polskich producentów wina, media branżowe oraz pasjonatów gronowych trunków z całego kraju.

Wzorem lat ubiegłych festiwal podzielony został na dwie części. Pierwszego dnia (piątek) odbędzie się konkurs winiarski Polskie Korki, który nagrodzi najlepsze wina wyprodukowane z winogron uprawianych w Polsce. W sobotę z kolei odbędą się degustacje dla branży oraz pasjonatów wina. Imprezę zakończy ogłoszenie wyników konkursu oraz otwarta degustacja w ogrodzie restauracji SPOT.

Oprócz dobrze znanych producentów na festiwalu pojawią się także debiutanci. Goście festiwalu będą mogli nie tylko spróbować win z oferty kilkunastu obecnych na festiwalu winnic, ale również kupić wybrane przez siebie butelki w cenie producenta. Festiwalowi towarzyszą także kolacje i śniadania degustacyjne połączone z prezentacją wybranych etykiet, a spotkania festiwalowe poprowadzą Maciej Nowicki i Tomasz Prange-Barczyński.

Magazyn "Food Service" i portal OuiChef.pl są patronami medialnymi wydarzenia.

Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Podcasty

Wegańskie słodycze: jak to ugryźć? [PODCAST]

Dania wegańskie dobrze zadomowiły się już w polskich sklepach i restauracjach. Coraz częściej klienci mają ochotę również na ciasta i desery, które nie zawierają produktów odzwierzęcych, a cukiernie chętnie wychodzą im naprzeciw. Rozmawiamy o tym z Dominiką Targosz, ambasadorką Chef for Change.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej