x

Zwycięzcy plebiscytu "Najlepsza Restauracja 2022" programu Polskie Skarby Kulinarne. Oto lista laureatów!

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    19.05.2022

Na podium plebiscytu "Najlepsza Restauracja 2022" stanęły: specjalizująca się w warmińskiej kuchni Gospoda Warmińska w Butrynach pod Olsztynem, serwująca wielkopolskie specjały Tawerna Czarny Bocian z Nowego Miasta nad Wartą oraz Bar pod Rybą w Gdańsku, który od ćwierćwiecza karmi gości Trójmiasta.

Zdjęcie: materiały prasowe
Zdjęcie: materiały prasowe
To już trzecia odsłona plebiscytu będącego częścią Polskich Skarbów Kulinarnych, flagowego programu MAKRO Polska. W jego tegorocznej edycji wzięło udział 139 restauracji z siedmiu różnych miast i regionów Polski: Warszawy, Krakowa, Trójmiasta i Pomorza, Wrocławia i Dolnego Śląska, Poznania i Wielkopolski, Warmii i Mazur oraz Zakopanego i Podhala. Swój głos oddało blisko 21 tysięcy osób.

Oto zwycięzcy
Najwięcej głosów otrzymały: specjalizująca się w warmińskich lokalnych potrawach Gospoda Warmińska w Butrynach niedaleko Olsztyna, Tawerna Czarny Bocian z Nowego Miasta nad Wartą, w której spróbować można wielkopolskich przysmaków oraz Bar pod Rybą w Gdańsku, który od ćwierćwiecza gości na gastronomicznej mapie Trójmiasta.

W Warszawie pierwsze miejsce zdobyła restauracja Future & Wine. W Krakowie największą liczbę głosów oddano na Restaurację Skansen Smaków, w województwie dolnośląskim na Restaurację P Jak Pysznie z Kępna, a w regionie Zakopanego i Podhala na podium stanęła Restauracja Mała Szwajcaria działająca w Zakopanem.
Szczegółowa lista laureatów - na końcu artykułu.

Jak głosowano?
Uczestnicy plebiscytu głosowali na najlepsze lokale na stronie internetowej programu www.polskieskarby.pl do 28 lutego 2022 roku. Osoby, które odwiedziły restauracje znajdujące się na szlaku Polskich Skarbów Kulinarnych, mogły przyznać każdemu z odwiedzonych miejsc od 1 do 5 „koron”, wyróżniając te restauracje, które ich zdaniem pozytywnie wyróżniły się na tle innych.

Album laureatów
Zwycięzców prezentuje specjalny album „Najlepsza Restauracja 2022”, wydany przez MAKRO Polska. Oprócz listy restauracji w publikacji znajdują się opowieści o dawnej polskiej kuchni regionalnej oraz o kultowych daniach i potrawach z różnych częściach kraju. Kuchnia bowiem to istotna część bogatej kultury narodowej, którą MAKRO Polska z radością przywołuje właśnie dzięki programowi Polskie Skarby Kulinarne.

Co więcej, w trwającej już kolejnej edycji plebiscytu udział bierze aż 340 lokali z 15 polskich regionów. Jakie to restauracje, przekonacie się Państwo odwiedzając stronę www.polskieskarby.pl/szlak-kulinarny.

Lista restauracji nagrodzonych w plebiscycie Polskie Skarby Kulinarne w edycji na rok 2022:
Warszawa
Restauracja Future & Wine
Restauracja Chabry & Maki
Restauracja u Lotników

Kraków
Restauracja Skansen Smaków
Restauracja TA’AM w hotelu M29
Restauracja Kazimir

Trójmiasto i Pomorze
Restauracja Bar Pod Rybą
Restauracja Modry Młyn
Restauracja Kobaltowa w Tristan Hotel & Spa

Wrocław i Dolny Śląsk
Restauracja P Jak Pysznie
Restauracja Róże Wiatrów
Gospoda 8 Ryb (Stawy Milickie)

Poznań i Wielkopolska
Tawerna Czarny Bocian
Restauracja w Hotelu Mazurek
Restauracja Steak & Grill

Warmia i Mazury
Gospoda Warmińska
Restauracja Refektarz w Zamku Ryn
Restauracja z Zielonym Piecem

Zakopane i Podhale
Restauracja Mała Szwajcaria
Restauracja Food Makerzy
Karczma Tabakowy Chodnik

 

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Giancarlo Russo trenerem Akademii Inspiracji MAKRO

Do grona trenerów Akademii Inspiracji MAKRO dołączył Giancarlo Russo - znany propagator kuchni włoskiej w branży HoReCa. Poprowadzi on cykl warsztatów dotyczących trzech regionów kuchni włoskiej. Szkolenia skierowane są do zawodowych kucharzy i szefów kuchni.

Yannick Lohou i Tomasz Łagowski prowadzącymi 8 warsztaty Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere

Ósme warsztaty Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere odbyły się 6 marca w restauracji Belvedere. Młodzi adepci sztuki kulinarnej mieli tym razem możliwość pracy z dwoma wybitnymi szefami kuchni oraz wzięcia udziału w kolejnym wykładzie eksperckim w budynku XVIII - wiecznej Nowej Oranżerii.

MAKRO Polska z nowym cyklem edukacyjnym "Kulinarna podróż po Polsce"

"Kulinarna podróż po Polsce" to nowy cykl skierowany do przedstawicieli branży HoReCa. Podczas tych spotkań uczestnicy zostaną zabrani w podróż po owocowych sadach centralnej Polski oraz mazurskich i warmińskich lasach. Odwiedzą również pogranicze Małopolski i Górnego Śląska oraz Kaszuby.

Szkolenie Manager w Akademii Inspiracji MAKRO

Akademia Inspiracji MAKRO wprowadziła do swojej oferty szkoleniowej nowy 5-dniowy kurs dedykowany obecnym i przyszłym managerom lokali gastronomicznych. Manager gastronomii to szkolenie, które obejmuje zagadnienia dotyczące między innymi tworzenie strategii, zarządzanie finansami czy organizację pra

MAKRO sponsorem strategicznym konkursu Arte Culinaria Italiana

Sieć hurtowni MAKRO Polska była sponsorem strategicznym 16. edycji konkursu włoskiej sztuki kulinarnej Arte Culinaria Italiana. W jury oceniającym uczestników zasiedli Rafał Zaręba i Michał Węcławek, szefowie kuchni Akademii Inspiracji MAKRO oraz Cezary Powała, szef kuchni Studia Kuchennego MAKRO,

I Mistrzostwa Polski Koktajli Bezalkoholowych. Znamy zwycięzcę!

To były pierwsze Mistrzostwa Koktajli Bezalkoholowych zorganizowane w naszym kraju. Zwyciężył je Karol Kraszewski, który będzie reprezentował Polskę z ramienia Stowarzyszenia Polskich Barmanów na mistrzostwach świata koktajli bezalkoholowych.

Inne kategorie

Podcasty

Lifestyle czy zwykła konsumpcja: gdzie tu jest miejsce dla żywności [PODCAST]

Czy zakup tego bądź innego napoju czy przekąski jest emanacją stylu życia? I na ile w czasach inflacji jest miejsce na taką manifestację? Dyskutujemy z Szymonem Mordasiewiczem z GfK.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej