x

"A Good Day To Bake" Benjaminy Ebuehi

Kategoria: Lifestyle - książki    16.05.2022

Wypieki w domach i gastronomii to temat ponadczasowy, a od pandemii jeszcze bardziej popularny. Zatem dobrych przepisów na ciasta, ciasteczka i pieczywo nigdy nie za wiele!

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Benjamina Ebuehi zachęca do eksperymentów z pieczeniem. Brała udział w Great British Baking Show, jest również kulinarną stylistką. Nic więc dziwnego, że jej publikacja jest dopracowana estetycznie, a zdjęcia zachęcają, by rzucić wszystkie obowiązki i zacząć piec. Rytm książki wyznaczają smaki, aromaty i główne składniki, według których uporządkowano przepisy. Pogrupowano je w rozdziałach: zioła i herbaty, owoce, warzywa, „najlepsze beżowe”, czekolada i szafka z przyprawami. W dziale poświęconemu ziołom i herbatom znajdziemy np. pudding z jeżynami i szałwią, tartę z matchą czy scones z rozmarynem. Z wytrawnych przepisów warto zwrócić uwagę na pikantne bułeczki z jagnięciną. Większość receptur jest szybka i łatwa do wykonania na co dzień, po pracy. Czujecie się zachęceni? 

„A GOOD DAY TO BAKE”, BENJAMINA EBUEHI, WYD. QUADRILLE, 2022 R.

Recenzja ukazała się w „Food Service" 4/2022 nr 214.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Nowe kierunki rozwoju i nowe kategorie roślinnych produktów [PODCAST]

Jak zmienia się rynek roślinnych zamienników produktów odzwierzęcych? Czego możemy się spodziewać na wegańskich talerzach w niedalekiej przyszłości? Rozmawiamy o tym z Katarzyną Sałatą, przedstawicielką kampanii RoślinnieJemy.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej