x

"Ryby bałtyckie naturalnie"

Kategoria: Lifestyle - książki    16.05.2022

Po książce "Śledzie bałtyckie naturalnie" przyszedł czas na "Ryby bałtyckie naturalnie" - obie powstały w ramach akcji promującej spożywanie ryb Bałtyku.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Publikacja zawiera przygotowane przez kucharzy i blogerów oryginalne przepisy. Są wśród nich na przykład: spaghetti warzywne z flądrą (Anny Kołakowskiej), lasagne ze szprotami (Justyny Ratajczak), belona z młodą kapustą i ziemniakami w wywarze z łba i ogona oraz pieczonych warzyw (Wita Szychowskiego), turbot z masłem i lubczykiem, z pęczakiem z żurawiną i buraczkami (także Wita Szychowskiego) czy pierożki agnoletti z wędzoną rybą (Anny Kosterny-Kaczmarek). Większość receptur opracowała organizacja Śledziożercy. Oprócz nieoczywistych pomysłów na dania znajdziecie tu wyczerpujące informacje o gatunkach ryb bałtyckich, ich specyfice, zastosowaniu, właściwościach zdrowotnych. Pozycja obowiązkowa dla miłośników ryb oraz dla tych, którzy pragną je sobie odczarować. 

„RYBY BAŁTYCKIE NATURALNIE”, AUTOR ZBIOROWY, WYD. BAŁTYCKIE NATURALNIE, 2022 R.

Recenzja ukazała się w „Food Service" 4/2022 nr 214.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Konsument, który żyje w poczuciu zagrożenia: jak z nim prowadzić dialog? [PODCAST]

Jak zmieniają się konsumenci i jak zmieniają się producenci? W jaki sposób obie te grupy odczuwają niepokoje i jak warto na nie reagować - opowiada Małgorzata Cebelińska, dyrektor handlu firmy Mlekpol.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej