x

"Bagels, Schmears and a Nice Piece of Fish: a Whole Brunch of Recipes to Make at Home" Cathy Barrow

Kategoria: Lifestyle - książki    16.05.2022

Ten żydowski rodzaj pieczywa jest popularny na całym świecie, również w Polsce ma rzesze fanów. Kto nie lubi zjeść rano lub na lunch w pracy chrupiącego bajgla z plastrami sera lub łososiem?

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Piekarnie, bary i restauracje coraz częściej odpowiadają na te potrzeby. Jak zrobić bajgla? Cathy Barrow pokazuje to w swojej najnowszej książce. Zgromadziła w niej 16 przepisów na łatwe do wykonania bajgle, a także receptury na towarzyszące im dodatki: wypełnienia, sałatki, marynowane ryby itd. Autorka krok po kroku tłumaczy proces pieczenia bajgli. Dowiecie się, jaką mąkę wybrać, co wpływa na najlepszą strukturę ciasta, jak je wyrabiać, formować, dekorować i piec. Nie brakuje tu praktycznych wskazówek wynikających z licznych żmudnych prób wykonanych po to, by uzyskać najlepszy efekt. Teraz możecie korzystać z doświadczenia Cathy Barrow i piec własne bajgle oraz przygotowywać liczne dodatki i kanapki na ich bazie. 

„BAGELS, SCHMEARS AND A NICE PIECE OF FISH: A WHOLE BRUNCH OF RECIPES TO MAKE AT HOME”, CATHY BARROW, WYD. CHRONIC BOOKS LLC, 2022 R.

Recenzja ukazała się w „Food Service" 4/2022 nr 214.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Nowe kierunki rozwoju i nowe kategorie roślinnych produktów [PODCAST]

Jak zmienia się rynek roślinnych zamienników produktów odzwierzęcych? Czego możemy się spodziewać na wegańskich talerzach w niedalekiej przyszłości? Rozmawiamy o tym z Katarzyną Sałatą, przedstawicielką kampanii RoślinnieJemy.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej