x

Konkurs Wino na Medal 2022

Kategoria: Wino    16.05.2022

Do 20 maja można zgłaszać wina w konkursie Wino na Medal organizowanym przez Stowarzyszenie Sommelierów Polskich. Czwarta edycja konkursu obejmie nie tylko produkty dostępne w gastronomii, lecz także te obecne na półkach wszystkich formatów sklepów.

Konkurs adresowany jest do importerów, dystrybutorów, producentów, a także sklepów, które same selekcjonują i sprowadzają wina na potrzeby swojej autorskiej oferty. Medal w konkursie sommelierskim to szansa na wyróżnienie najlepszych produktów i zachęcenie konsumentów do zakupu konkretnego wina.

Nagrodzone butelki mogą być oznakowane specjalną naklejką uzyskanego medalu: złotego, srebrnego lub brązowego. Wcześniejsze edycje konkursu pokazały, że znak „Wino na Medal” daje szansę na zwiększenie sprzedaży, przynosi uznanie dla jakości portfolio oraz wzmacnia pozycję w tej bardzo konkurencyjnej branży.

Podobnie jak w poprzednich wydaniach nadesłane na konkurs butelki będą oceniane przez komisję konkursową złożoną z sommelierów i ekspertów winiarskich. Jury ocenia produkty w skali 100-punktowej metodą tzw. degustacji w ciemno. Wyróżnienia będą przyznawane w trzech kategoriach:
– wina spokojne: białe, różowe, czerwone
– wina musujące: białe, różowe, czerwone
– wina wzmacniane: białe, różowe, czerwone.

Produkty można zgłaszać pod linkiem https://sommelierzy.pl/formularz-zgloszeniowy-wnm
Zwycięzców poznamy 5 czerwca 2022, a lista wyróżnionych win zostanie opublikowana na stronie internetowej www.sommelierzy.pl oraz w kanałach social media (Facebook i Instagram).
Regulamin konkursu jest dostępny na stronie: https://sommelierzy.pl/sites/default/files/regulamin2022-1.pdf

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Adam Pawłowski: vege food and wine

To prawda, że najwięcej klasycznych połączeń bazuje na produktach zwierzęcych, ale diety i upodobania kulinarne nieuchronnie zmierzają w stronę wege, co pobudza kreatywność i otwiera nowy rozdział w księgach food & wine pairingu.

Wina (wcale nie tak) egzotyczne

Jak zwiększyć atrakcyjność karty win i ich sprzedaż? W poszukiwaniu butelek zejść z utartej ścieżki!

Wino bardziej socjalne

Dobra, przemyślana karta win to dla lokalu nie tylko źródło dodatkowych, czasem znaczących przychodów, ale także istotny element budowania wizerunku. Dookreśla koncept w percepcji gości i lokuje go w odpowiednim miejscu na ich mentalnych mapach.

Adam Pawłowski: Raport z winnic

Ciągłość powtarzalnych trendów pogodowych przechodzi do historii. Ostatnia dekada pokazuje, że jedyne, czego można być pewnym, to… nieprzewidywalności. Susza, rekordowo wysokie temperatury, pożary i zaburzony kalendarz prac są największymi wyzwaniami tegorocznych zbiorów.

Kursy Court of Master Sommeliers w Warszawie

Sommelierzy i sommelierki z Europy i świata ponownie przybędą do Warszawy żeby zmierzyć się z egzaminami w ramach międzynarodowych kursów Court of Master Sommeliers.

Magda Gessler z własną marką win. Dostępne online i w sieci Żabka

Znana restauratorka Magda Gessler wkracza na polski rynek alkoholi z własną marką win - "R". Trunki pochodzące z winnicy Bodegas Villarrica Manor w Hiszpanii zostały osobiście wyselekcjonowane przez nią i Janusza Palikota. Kolekcja win jest dostępna online i w sieci Żabka.

Inne kategorie

Podcasty

Lifestyle czy zwykła konsumpcja: gdzie tu jest miejsce dla żywności [PODCAST]

Czy zakup tego bądź innego napoju czy przekąski jest emanacją stylu życia? I na ile w czasach inflacji jest miejsce na taką manifestację? Dyskutujemy z Szymonem Mordasiewiczem z GfK.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej