x

Coca-Cola HBC ogranicza biznes w Rosji

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    12.05.2022

Spółka Coca-Cola HBC, która rozlewa napoje bezalkoholowe dla Coca-Coli, rozważa różne opcje dla swojej działalności w Federacji Rosyjskiej. Ale ograniczy obecność w tym kraju po tym, jak amerykańska marka-gigant zawiesiła tam swój biznes.

Zdjęcie: Shutterstock.com
Zdjęcie: Shutterstock.com
Coca-Cola HBC jest jednym z wielu rozlewników Coca-Coli na całym świecie i ma lokalne franczyzy Coca-Coli w zakresie butelkowania i sprzedaży napojów produkowanych przez giganta napojów. Do koncernu należy około 21% udziałów w Coca-Cola HBC.

Jak podaje "ESM: European Supermarket Magazine", rozlewnia Coca-Cola HBC zalicza Rosję do swoich największych rynków. Firma informuje, że wciąż jest w trakcie wdrażania decyzji Coca-Coli o zaprzestaniu działalności w kraju agresora i skupi się na lokalnych markach. Firma poinformowała także, że ​​zaprzestała składania zamówień na koncentrat w Rosji i inwestycji na tym rynku.

Mimo tych ograniczeń Coca-Cola HBC notuje wciąż pokaźne przychody. Notowana na giełdzie w Londynie firma podała, że ​​przychody organiczne w I kwartale roku wzrosły o 25,9%, wyłączając Rosję i Ukrainę. Firma z siedzibą w Szwajcarii przyznała, że ​​podniosła ceny w tym kwartale, aby wspomóc zarządzanie rosnącą inflacją kosztów nakładów, co nie wpłynęło negatywnie na wolumeny.

Komentując ten fakt, dyrektor naczelny Zoran Bogdanovic powiedział, że spółka Coca-Cola HBC odnotowała w tym kwartale „silny wzrost przychodów”, który był „dobrze zrównoważony” między wolumenem a przychodem. Wzrost wolumenu w kwartale wyniósł 11,3%.

– Mamy duże zaufanie do naszego portfolio, ewoluującej ekspancji rynku, strategii handlowej zorientowanej na klienta, potencjału naszych zróżnicowanych rynków, a przede do zdolności i wiedzy naszych pracowników – powiedział Zoran Bogdanovic. – Pozostajemy sprawni, ponieważ priorytetowo traktujemy nasze inwestycje, z dyscypliną na pozostałych rynkach, aby nadal napędzać zrównoważony wzrost pomimo niepewnego otoczenia – dodał.

Źródło: Reuters/ESM: European Supermarket Magazine

Autor tekstu: Małgorzata Hnat

Zobacz także

Jakub Żymelski i Bartosz Zajdel mistrzami Polski w przyrządzaniu dziczyzny

Tegorocznymi mistrzami Polski w przyrządzaniu dziczyzny są Jakub Żymelski, zastępca szefa kuchni hotelu i restauracji Antonińska w Lesznie oraz Bartosz Zajdel, szef kuchni restauracji Loft w Gostyniu.

Konkurs Les Chefs en Or - Polska Edycja rozstrzygnięty!

Weronika Gurynow z Zespołu Szkół Gastronomicznych im. prof. E. Pijanowskiego w Warszawie zwyciężyła w kolejnej edycji konkursu Les Chefs en Or organizowanego przez Transgourmet Foodservice i Selgros Cash & Carry.

Forum Lodowe 2022: Hochland zaprezentował gamę nietypowych lodów

W Częstochowie zakończyło się Forum Lodowe 2022 - impreza dla producentów i dostawców z branży. Wśród wystawców pojawił się także Hochland, który zaprezentował m.in. nietypowe smaki lodów serkowych.

Polski barman Kacper Smarz mistrzem świata w kategorii flair

Reprezentujący Stowarzyszenie Polskich Barmanów Kacper Smarz zdobył złoto na World Cocktail Competiton Varadero 2022. Okazał się najlepszy w kategorii flair.

Walencja gospodarzem The World's 50 Best 2023

Ceremonia kolejnej edycji The World’s 50 Best Restaurants odbędzie się w hiszpańskiej Walencji, w czerwcu 2023 roku. Gali wręczenia nagród najlepszym lokalom gastronomicznym na świecie towarzyszyć będą jak zwykle liczne wydarzenia poboczne.

Daniel Craig w kampanii polskiej wódki

Belvedere - znana polska wódka żytnia klasy super premium - pozyskała ambasadora z hollywoodzkiego topu. To ceniony aktor Daniel Craig, który zasłynął rolą agenta 007 w słynnej bondowskiej serii.

Inne kategorie

Podcasty

Nowe kierunki rozwoju i nowe kategorie roślinnych produktów [PODCAST]

Jak zmienia się rynek roślinnych zamienników produktów odzwierzęcych? Czego możemy się spodziewać na wegańskich talerzach w niedalekiej przyszłości? Rozmawiamy o tym z Katarzyną Sałatą, przedstawicielką kampanii RoślinnieJemy.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej