x

McDonald’s poszerza menu o Ukraińskiego Burgera

Kategoria: Karta - dania    09.05.2022

Czasowe wprowadzenie Ukraińskiego Burgerago do menu McDonald’s w Polsce jest "gestem gościnności w kierunku uchodźców z Ukrainy" . Jednocześnie ma pozwolić na pozyskanie pieniędzy na pomoc humanitarną dla mieszkańców pozostających nadal w swojej ojczyźnie.

Grafika: materiały prasowe
Grafika: materiały prasowe
Ukraiński Burger to kurczak połączony z bekonem, serem cheddar, pomidorem i sałatą, z dodatkiem dwóch sosów - czosnkowego i miodowo-musztardowego. Wszystko jest zamknięte w ciemnej pszennej bułce. To odwzorowanie pozycji z menu McDonald’s Ukraina. Oferta dostępna jest w polskich restauracjach od 27 kwietnia do wyczerpania zapasów.

Paczki z żywnością
McDonald’s przekaże 3 zł ze sprzedaży każdego Ukraińskiego Burgera Fundacji Ronalda McDonalda w Ukrainie. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup paczek z żywnością i środkami higienicznymi, przygotowanymi według listy i wytycznych władz. Partnerem akcji jest UN Global Compact.

Ukraiński oddział Fundacji Ronalda McDonalda wciąż działa na miejscu, wspierany przez pracowników McDonald’s Ukraina angażujących się w pomoc na zasadzie wolontariatu. Fundacja działa w porozumieniu z władzami. Środki przekazane przez McDonald’s Polska, we współpracy z UN Global Compact, będą przeznaczone właśnie na pomoc humanitarną na terytorium Ukrainy.

Na granicy
Ukraiński Burger to kolejna inicjatywa pomocy dla Ukrainy ze strony McDonald’s Polska. Cały czas, wspólnie z franczyzobiorcami i polskim oddziałem Fundacji Ronalda McDonalda, firma pomaga osobom przekraczającym granicę.

To ponad 43 000 ciepłych posiłków dla potrzebujących, wydłużenie prac restauracji (nawet całodobowo, 7 dni w tygodniu) tam, gdzie jest taka potrzeba.

Na dworcu
Od połowy marca działa także świetlica „Maczek” w Centrum Szkoleniowym McDonald’s na Dworcu Centralnym. To miejsce dla dzieci i ich opiekunów, czekających na dalszą podróż. Dzieci przebywające w „Maczku” mogą odpocząć, bawić się, oglądać bajki, słuchać muzyki, grać w gry planszowe, wykonywać prace plastyczne, brać udział w animacjach i prostych zajęciach z programowania z wykorzystaniem robotów edukacyjnych.

Do tej pory „Maczek” gościł ponad 700 dzieci. Zajęcia i świetlicę prowadzi Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog.

Pomoc na miejscu
McDonald’s wspiera również pracowników z Ukrainy i ich rodziny w znalezieniu pracy oraz zakwaterowania w Polsce. W tym celu stworzono specjalny fundusz zapomogowy.

W działania pomocowe angażuje się także Fundacja Ronalda McDonalda, której ambulans udziela wsparcia medycznego w Przemyślu. Fundacja finansuje również łóżka w szpitalach dla rodziców małych pacjentów z Ukrainy i zapewnia zakwaterowanie w Domach Ronalda McDonalda opiekunom ciężko chorych dzieci.

Autor tekstu: Joanna Hamdan

Zobacz także

Inne kategorie

Podcasty

Wegańskie słodycze: jak to ugryźć? [PODCAST]

Dania wegańskie dobrze zadomowiły się już w polskich sklepach i restauracjach. Coraz częściej klienci mają ochotę również na ciasta i desery, które nie zawierają produktów odzwierzęcych, a cukiernie chętnie wychodzą im naprzeciw. Rozmawiamy o tym z Dominiką Targosz, ambasadorką Chef for Change.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej