x

Pomoc ukraińskim winiarzom - Masterclass: Wines of Ukraine

Kategoria: Wino    09.05.2022

Masterclass: Wines of Ukraine to pierwsza w historii polska profesjonalna degustacja prezentująca polskiemu rynkowi wina wyprodukowane w Ukrainie. Ich sprzedaż czy eksport umożliwi ukraińskim winiarzom pozyskać środki na kontynuowanie produkcji.

Zdjęcie: materiały prasowe
Zdjęcie: materiały prasowe
Wojna tocząca się w Ukrainie zniszczyła większość działających tam winiarni. Dla producentów, którzy przetrwali, niezwykle ważne jest teraz znalezienie rynków zbytu na kolejne roczniki win. Nic tak nie pomoże winiarzom, jak sprzedaż czy eksport ich wina i pozyskanie pieniędzy na kontynuowanie produkcji.

Podczas Masterclass przedstawicielka Wines of Ukraine, Jenia Nikolaichuk oraz Piotr Kamecki, wiceprezydent Stowarzyszenia Sommlierów Polskich i Międzynardowego Stowarzyszenia Sommelierów ASI, przedstawią winiarstwo ukraińskie, jego historię i stan aktualny oraz przeprowadzą degustację komentowaną ukraińskich win.

Gośćmi wydarzenia będzie pięciu producentów wina (osobiście i online), którzy chcą nawiązać kontakty handlowe z rynkiem polskim. Są to: Biologist Winery, 46 Parallel, Father's Wine, Stakhovsky Winery i Shabo Winery.

Wydarzenie powstało z odruchu serca i potrzeby solidarności jego organizatorów z Ukrainą. Taste It All oraz wspierający markę partnerzy pokrywają całość kosztów organizacyjnych tej degustacji.
Impreza przeznaczona jest dla przedstawicieli branży winiarskiej i mediów, bez udziału konsumentów. Rezerwacja miejsc poprzez formularz: https://www.tasteitall.pl/kalendarzimprez/masterclass-wines-of-ukraine,p11392646

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Polska po raz kolejny w czołówce importerów gruzińskiego wina

Z raportu Narodowej Agencji Wina wynika, że w latach 2021-202 Polska kolejny raz znalazła się w pierwszej dziesiątce krajów importujących gruzińskie wino. Łącznie w tym czasie do naszego kraju sprowadzono go w ilości ponad 6,6 mln litrów.

Urodziny rieslinga. Ten winny szczep ma już 588 lat

Najważniejsza odmiana winogron w Niemczech, riesling, obchodzi 13 marca swoje 588 urodziny. Szczep jest uprawiany we wszystkich 13 regionach winiarskich w Niemczech.

Prezentacja "Wines of Argentina" - po raz pierwszy w Warszawie

Po raz pierwszy w Polsce odbędzie się prezentacja win organizowana przez Wines of Argentina. Imprezę zaplanowano na 15 marca w Muzeum POLIN w Warszawie.

Riesling, Pinot & Co. - degustacja stolikowa win niemieckich

Niemiecki Instytut Wina zaprasza do bezpłatnego udziału w Riesling, Pinot & Co. - największej stolikowej degustacji niemieckich win. Podczas imprezy, która odbędzie się 14 kwietnia w Warszawie, swoją ofertę zaprezentuje blisko 30 niemieckich producentów i polskich importerów.

Adam Pawłowski o regionie Algarve

Algarve kojarzy się raczej z pięknymi plażami, dramatycznymi klifami i kurortami przepełnionymi zagranicznymi turystami niż z konkretnymi typami lokalnych win. Czas na odkrycie tej nieznanej winnej krainy.

Winiarskie trendy na horyzoncie

Trendy to delikatne powiewy zmian. Nigdy nie ma gwarancji, że przeobrażą się w wiatr na tyle mocny, by wydąć żagle najskromniejszego gastronomicznego konceptu i poprowadzić go do sukcesu. Jak ominąć winiarskie pułapki i złapać wiatr zmian w żagle?

Inne kategorie

Podcasty

Nowe kierunki rozwoju i nowe kategorie roślinnych produktów [PODCAST]

Jak zmienia się rynek roślinnych zamienników produktów odzwierzęcych? Czego możemy się spodziewać na wegańskich talerzach w niedalekiej przyszłości? Rozmawiamy o tym z Katarzyną Sałatą, przedstawicielką kampanii RoślinnieJemy.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej