x

Pomoc ukraińskim winiarzom - Masterclass: Wines of Ukraine

Kategoria: Wino    09.05.2022

Masterclass: Wines of Ukraine to pierwsza w historii polska profesjonalna degustacja prezentująca polskiemu rynkowi wina wyprodukowane w Ukrainie. Ich sprzedaż czy eksport umożliwi ukraińskim winiarzom pozyskać środki na kontynuowanie produkcji.

Zdjęcie: materiały prasowe
Zdjęcie: materiały prasowe
Wojna tocząca się w Ukrainie zniszczyła większość działających tam winiarni. Dla producentów, którzy przetrwali, niezwykle ważne jest teraz znalezienie rynków zbytu na kolejne roczniki win. Nic tak nie pomoże winiarzom, jak sprzedaż czy eksport ich wina i pozyskanie pieniędzy na kontynuowanie produkcji.

Podczas Masterclass przedstawicielka Wines of Ukraine, Jenia Nikolaichuk oraz Piotr Kamecki, wiceprezydent Stowarzyszenia Sommlierów Polskich i Międzynardowego Stowarzyszenia Sommelierów ASI, przedstawią winiarstwo ukraińskie, jego historię i stan aktualny oraz przeprowadzą degustację komentowaną ukraińskich win.

Gośćmi wydarzenia będzie pięciu producentów wina (osobiście i online), którzy chcą nawiązać kontakty handlowe z rynkiem polskim. Są to: Biologist Winery, 46 Parallel, Father's Wine, Stakhovsky Winery i Shabo Winery.

Wydarzenie powstało z odruchu serca i potrzeby solidarności jego organizatorów z Ukrainą. Taste It All oraz wspierający markę partnerzy pokrywają całość kosztów organizacyjnych tej degustacji.
Impreza przeznaczona jest dla przedstawicieli branży winiarskiej i mediów, bez udziału konsumentów. Rezerwacja miejsc poprzez formularz: https://www.tasteitall.pl/kalendarzimprez/masterclass-wines-of-ukraine,p11392646

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Wyrok NSA w sprawie sprzedaży alkoholu przez internet nadzieją dla polskiej branży winiarskiej

Sklep stacjonarny, który umożliwia zakup alkoholu przez witrynę internetową i jego dostawę do domu klienta, nie może mieć z tego powodu odebranego zezwolenia - wynika z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego. Sprawa jednego z krakowskich sklepów monopolowych zelektryzowała branżę winiarską.

Za nami Varsovino & Taste Spain

20 winiarzy i 10 firm spożywczych z Hiszpanii zaprezentowało swoją najnowszą ofertę podczas degustacji Varsovino & Taste Spain, która odbyła się 20 września w hotelu Crowne Plaza w Warszawie. Wydarzenie gościło ponad 200 profesjonalnych gości z branży winiarskiej i spożywczo- delikatesowej.

Zwycięzcy Grand Prix Blind Tasting w Gdańsku

Arkadiusz Kurowski z warszawskiego Flaming & Co. zwyciężył Grand Prix w Gdańsku, konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Sommelierów Polskich w formule Blind Tasting. Drugie miejsce zajął Maciej Selwent z Vininova z Gdańska, a trzecie Bartosz Nowakowski z restauracji Czosnek i Oliwa w Bydgoszczy.

California Wine Weeks 2022

W tegorocznej akcji California Wine Weeks wzięło udział 40 restauracji i wine barów z całej Polski. Kampanię promocyjnej sprzedaży win kalifornijskich w HoReCa zorganizowano między 15 maja a 20 czerwca.

Adam Pawłowski: Winne Chiny

Ustępując tylko Hiszpanii i Francji, Chiny plasują się na trzecim miejscu wśród krajów o największym areale winnic. Czy to oznacza, że już wkrótce zaleje nas chińskie wino? Raczej nie, bo na większości winnic uprawiane są winogrona stołowe i na rodzynki. Niemniej jednak chińska branża rośnie w siłę.

Jacek Kapała z Winnicy Ingrid: Dogoniliśmy światowy peleton

Założona w 2008 r. winnica Ingrid należy do grona najstarszych komercyjnych w Polsce. Dziś rodzime etykiety zdobywają uznanie na światowych konkursach. O to jak przez 15 lat zmienił się polski rynek wina, pytamy współwłaściciela i założyciela winnicy Ingrid - Jacka Kapałę.

Inne kategorie

Podcasty

Roślinne zamienniki w menu restauracji [PODCAST]

Coraz większa grupa Polaków deklaruje chęć ograniczenia spożycia mięsa, nie tylko w kuchni domowej, ale także podczas wizyt w restauracjach i spożywania dań na wynos. Chcąc trafić w ich gusta, warto rozważyć zmiany w menu lokalu na bardziej roślinne.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej