x

Riesling & Co. - degustacja stolikowa win niemieckich

Kategoria: Wino    09.05.2022

W Filtracji w Centrum Praskim Koneser w Warszawie odbyła się 21 kwietnia największa w Polsce degustacja win niemieckich. To 12 edycja wydarzenia, która w tym roku przyciągnęła wielu gości branżowych.

Zdjęcie: materiały prasowe
Zdjęcie: materiały prasowe
W godzinach przedpołudniowych odbyła się komentowana degustacja German’s Pinot Paradise, którą poprowadzili Manuela Liebchen reprezentująca Deutsches Weininstitut z Bodenheim i Tomasz Prange-Barczyński, redaktor naczelny magazynu „Ferment. Pismo o winie”. Gości powitała Anna Gmurczyk, przedstawicielka Niemieckiego Instytutu Wina w Polsce:

- Cieszymy się bardzo, że po dwóch bardzo trudnych latach mogliśmy się spotkać w tak szerokim gronie. Riesling & Co., który zastąpił nazwą festiwal win niemieckich, jest naszym najważniejszym corocznym wydarzeniem, które organizujemy dla profesjonalistów - mówiła.

Spotkanie było doskonałą okazją do porozmawiania z winiarzami i poszerzenia swojej wiedzy. W stolikowej degustacji jakościowych win wzięło udział ponad 20 producentów z 9 niemieckich regionów winiarskich. Wśród nich osobiście 14 winiarzy, dla których Polska jest ważnym rynkiem, jak również polscy importerzy, którzy prezentowali wina niemieckie ze swojej oferty, nawiązując relacje biznesowe z przedstawicielami branży HoReCa.

Takie spotkania to między innymi okazja, by spróbować rieslinga (najważniejszej odmiany w Niemczech) w wielu odsłonach, jak również win z innych odmian, m.in. pinotów, które zajmują prawie 30% wszystkich winnic w Niemczech.

Aktualnie Niemiecki Instytut Wina przygotowuje się do corocznej akcji promującej wina niemieckie w restauracjach i sklepach specjalistycznych, czyli Riesling Weeks. Akcja ta jest prowadzona w tym samym czasie w wielu krajach na całym świecie.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

KALIFORNIA: GRA W CIEPŁO-ZIMNO

5 marca w Warszawie odbędzie się 6. edycja Food Service Summit - największej ogólnopolskiej konferencji branży HoReCa. Podobnie jak w ubiegłych latach w ramach współpracy California Wines Polska oraz magazynu "Food Service" odbędą się seminaria degustacyjne.

Mistrzostwa Polski Sommelierów 2022

Najlepsi sommelierzy wystartują 4-5 czerwca w 21. Mistrzostwach Polski Sommelierów. Konkurs odbędzie się w salach hotelu Regent w Warszawie. Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Sommelierów Polskich.

Spokojna rewolucja

Na początku października w historycznym regionie Lewantu w płd.-wsch. Hiszpanii kończą się zbiory. W winnicach pusto, a w winiarniach na stoły sortownicze wjeżdżają ostatnie partie winogron. Co innego dzieje się na ulicach dużych miast. Tam wrze zbuntowany tłum. Katalończycy walczą o suwerenność.

Młodzi sommelierzy walczyli w Poznaniu

Adam Michocki z londyńskiej restauracji The Glasshouse zwyciężył w Konkursie Młodych Sommelierów, organizowanym przez Stowarzyszenie Sommelierów Polskich w Poznaniu.

Adam Pawłowski: Wino w promocji

Styczeń i luty to miesiące, które w świecie gastronomii rządzą się swoimi prawami. Warto wykorzystać ten czas na spożytkowanie pełnego potencjału restauracji i maksymalizację sprzedaży. Oto pięć prostych do wdrożenia metod, które pomogą zwiększyć sprzedaż win.

Jancis Robinson w Polsce

8 października br. Polskę odwiedziła Jancis Robinson - jedna z największych znawczyń wina, światowej sławy krytyk i dziennikarka winiarska. Robinson odebrała tytuł Człowiek Roku 2016 przyznawany przez magazyn "Czas Wina".

Inne kategorie

Podcasty

Wegańskie słodycze: jak to ugryźć? [PODCAST]

Dania wegańskie dobrze zadomowiły się już w polskich sklepach i restauracjach. Coraz częściej klienci mają ochotę również na ciasta i desery, które nie zawierają produktów odzwierzęcych, a cukiernie chętnie wychodzą im naprzeciw. Rozmawiamy o tym z Dominiką Targosz, ambasadorką Chef for Change.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej