x

World of Coffee Milan 2022

Kategoria: Wydarzenia - kalendarium    29.04.2022

World of Coffee 2022, targi które miały odbyć się w Warszawie zostały przeniesione do Mediolanu. Dochód z biletów wstępu na impreze zostanie przekazany ukraińskim firmom z branży kawowej.

The Specialty Coffee Association (SCA) ogłosiło, że targi World of Coffee Milan 2022, które pierwotnie miały odbyć się w stolicy Polski, zostały przeniesione do Mediolanu we Włoszech. Inwazja Rosji na Ukrainę zmusiła tysiące Ukraińców do szukania schronienia w Polsce, w tym w centrum kongresowym PTAK, gdzie miał się odbyć World of Coffee.

Oznacza to, że targi nie mogą zostać zorganizowane w pierwotnej lokalizacji. Największa kawowa impreza w Europie odbędzie się w tym roku między 22 a 25 czerwca w Milano Convention Center. – Podejmując decyzję o przeniesieniu World of Coffee do Mediolanu, mamy nadzieję uniknąć dodatkowego obciążenia społeczności Warszawy, jednocześnie wspierając grupy takie jak SCA Polska i SCA Czechy, które udzielają pomocy osobom uciekającym przed wojną. Z niecierpliwością czekamy na powrót do Warszawy w przyszłości i zobowiązaliśmy się przekazać 100% przychodów ze sprzedaży biletów World of Coffee ukraińskim firmom i profesjonalistomkawowym – czytamy w komunikacie prasowym organizatorów targów.

To nie jedyna zmiana, bowiem, wraz z World of Coffee w Warszawie rozegrane miały zostać zawody mistrzostw świata World Coffee Championships w następujących kategoriach: Latte Art, Coffee in Good Spirits, Cup Tasters, Cezve/Ibrik, oraz Roasting. Po przeniesieniu imprezy rywalizacja również odbędzie się w Mediolanie w dniach 23-25 czerwca. Więcej informacji na temat imprezy można znaleźć na stronie worldofcoffee.org

Autor tekstu: Przemysław Ziemichód
O AUTORZE
Przemysław Ziemichód
Dziennikarz i bloger kulinarny z ponad dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tematyce alkoholi. Publikował m.in. w Polsce Times, Gazecie Krakowskiej, Naszemiasto.pl, Zwierciadle, Gotujmy.pl, Polki.pl, Cookmagazine.pl. Prowadzi podcast o alkoholach Strefa Wolnocłowa oraz blog Foodiesworld.pl

Inne kategorie

Podcasty

Wegańskie słodycze: jak to ugryźć? [PODCAST]

Dania wegańskie dobrze zadomowiły się już w polskich sklepach i restauracjach. Coraz częściej klienci mają ochotę również na ciasta i desery, które nie zawierają produktów odzwierzęcych, a cukiernie chętnie wychodzą im naprzeciw. Rozmawiamy o tym z Dominiką Targosz, ambasadorką Chef for Change.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej