x

Startują czwartkowe spotkania Klubu Terroirystów

Kategoria: Wino    19.04.2022

Klub Terroirystów to wspólnota założona przez Master Sommeliera Piotra Pietrasa, a zbudowana wokół win naturalnych. - Naszym celem są degustacje, spotkania, rozmowy, odkrycia i przyjaźnie. Bez zobowiązań, za to z czystą przyjemnością - mówi Piotr Pietras. Pierwsze spotkanie - 21 kwietnia.

Piotr Pietras, Master Sommelier, założyciel Terroirystów i współwłaściciel kontakt wino&bistro. Zdjęcie: Joanna Matyjek
Piotr Pietras, Master Sommelier, założyciel Terroirystów i współwłaściciel kontakt wino&bistro. Zdjęcie: Joanna Matyjek
Spotkania Klubu Terroirystów będą organizowane co kilka tygodni w czwartki o godzinie 19:00 w warszawskim wine barze kontakt wino&bistro przy ul. Sandomierskiej 13. Każde ma dotyczyć innego tematu i przebiegać w swobodnej formule masterclass. Do klubu można dołączyć bez zobowiązań (informacje poniżej, w dalszej część i tekstu).

Warsztaty prowadzić będzie Piotr Pietras, Master Sommelier, założyciel Terroirystów i współwłaściciel kontakt wino&bistro. W części spotkań będą uczestniczyć zaproszeni winiarze z portfolio Terroirystów. Dziś to ponad 50 producentów z całego świata wytwarzających wina ekologiczne, biodynamiczne i naturalne.

Pierwsze spotkanie Klubu zaplanowano na 21 kwietnia. Weźmie w nim udział troje producentów: Alwin Jurtschitsch, Théo & Natalie Milan oraz Fabien Jouves. Na rozpoczynających się o godzinie 19:00 warsztatach osobiście zaprezentują oni swoje wina – w sumie przewidziano degustację 12 etykiet. O 22:00 warsztaty zamienią się w afterparty i przeniosą do baru, gdzie w nieformalnej atmosferze, przy przekąskach i muzyce kontynuowana będzie degustacja.

Kolejne warsztaty w maju:
12.05.2022
kontakt z terroir #2: Lekkość ponad ekstraktem – przegląd czerwieni na lato

26.05.2022
kontakt z terroir #3: Alternatywna Francja – od Jury po Côtes Catalanes

Grafika: materiały prasowe
Grafika: materiały prasowe
Zapisy do klubu
Do Klubu Terroirystów można się zapisać bez żadnych zobowiązań na https://www.terroirysci.pl.
Korzyści dla klubowiczów:
1. Pierwszeństwo w dokonywaniu rezerwacji na wydarzenie i gwarancja dostępności miejsc.
2. Specjalna, klubowa cena za udział w warsztatach.
3. Dostęp do limitowanych, niedostępnych nigdzie indziej w Polsce, etykiet.
4. Ceny specjalne na zakup degustowanych butelek w dniu wydarzenia.

Autor tekstu: Monika Jankowska-Kapica
O AUTORZE
Monika-Jankowska-Kapica
Od ponad 10 lat pisze i redaguje teksty o jedzeniu - najpierw w magazynie "Kuchnia", teraz w "Food Service" i na stronie Ouichef.pl. Z wykształcenia polonistka. Karierę zawodową zaczynała jako reporterka i prezenterka Polskiego Radia Szczecin. Była redaktorką "Gazety Wyborczej" w Szczecinie, "Gazety Stołecznej" i "Co jest Grane". Pasjonatka tanga argentyńskiego i jogi.

Zobacz także

Polska drugim na świecie odbiorcą gruzińskiego wina

Prawie 70 procent Polaków zna wina gruzińskie, większość z nas ma do nich pozytywny stosunek i ceni ich smak oraz aromat. Polska kolejny rok z rzędu była jednym z liderów wśród krajów importujących wina gruzińskie, a ich eksport wzrósł o ponad 40 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Urodziny rieslinga. Ten winny szczep ma już 588 lat

Najważniejsza odmiana winogron w Niemczech, riesling, obchodzi 13 marca swoje 588 urodziny. Szczep jest uprawiany we wszystkich 13 regionach winiarskich w Niemczech.

Prezentacja "Wines of Argentina" - po raz pierwszy w Warszawie

Po raz pierwszy w Polsce odbędzie się prezentacja win organizowana przez Wines of Argentina. Imprezę zaplanowano na 15 marca w Muzeum POLIN w Warszawie.

Riesling, Pinot & Co. - degustacja stolikowa win niemieckich

Niemiecki Instytut Wina zaprasza do bezpłatnego udziału w Riesling, Pinot & Co. - największej stolikowej degustacji niemieckich win. Podczas imprezy, która odbędzie się 14 kwietnia w Warszawie, swoją ofertę zaprezentuje blisko 30 niemieckich producentów i polskich importerów.

Adam Pawłowski o regionie Algarve

Algarve kojarzy się raczej z pięknymi plażami, dramatycznymi klifami i kurortami przepełnionymi zagranicznymi turystami niż z konkretnymi typami lokalnych win. Czas na odkrycie tej nieznanej winnej krainy.

Winiarskie trendy na horyzoncie

Trendy to delikatne powiewy zmian. Nigdy nie ma gwarancji, że przeobrażą się w wiatr na tyle mocny, by wydąć żagle najskromniejszego gastronomicznego konceptu i poprowadzić go do sukcesu. Jak ominąć winiarskie pułapki i złapać wiatr zmian w żagle?

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0. Restauratorka Alicja Than o optymalizacji kosztów biznesu gastronomicznego [PODCAST]

W jaki sposób optymalizować koszty prowadzenia biznesu gastronomicznego w obliczu rosnącej inflacji oraz jak przetrwać na rynku, nie tracąc klientów i nie rezygnując z jakości - rozmawiamy o tym z Alicją Than, właścicielką lokali Izumi Sushi, Kago, Kiseki, Omakase, Matcha Bistro & Bar w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej