x

Startują czwartkowe spotkania Klubu Terroirystów

Kategoria: Wino    19.04.2022

Klub Terroirystów to wspólnota założona przez Master Sommeliera Piotra Pietrasa, a zbudowana wokół win naturalnych. - Naszym celem są degustacje, spotkania, rozmowy, odkrycia i przyjaźnie. Bez zobowiązań, za to z czystą przyjemnością - mówi Piotr Pietras. Pierwsze spotkanie - 21 kwietnia.

Piotr Pietras, Master Sommelier, założyciel Terroirystów i współwłaściciel kontakt wino&bistro. Zdjęcie: Joanna Matyjek
Piotr Pietras, Master Sommelier, założyciel Terroirystów i współwłaściciel kontakt wino&bistro. Zdjęcie: Joanna Matyjek
Spotkania Klubu Terroirystów będą organizowane co kilka tygodni w czwartki o godzinie 19:00 w warszawskim wine barze kontakt wino&bistro przy ul. Sandomierskiej 13. Każde ma dotyczyć innego tematu i przebiegać w swobodnej formule masterclass. Do klubu można dołączyć bez zobowiązań (informacje poniżej, w dalszej część i tekstu).

Warsztaty prowadzić będzie Piotr Pietras, Master Sommelier, założyciel Terroirystów i współwłaściciel kontakt wino&bistro. W części spotkań będą uczestniczyć zaproszeni winiarze z portfolio Terroirystów. Dziś to ponad 50 producentów z całego świata wytwarzających wina ekologiczne, biodynamiczne i naturalne.

Pierwsze spotkanie Klubu zaplanowano na 21 kwietnia. Weźmie w nim udział troje producentów: Alwin Jurtschitsch, Théo & Natalie Milan oraz Fabien Jouves. Na rozpoczynających się o godzinie 19:00 warsztatach osobiście zaprezentują oni swoje wina – w sumie przewidziano degustację 12 etykiet. O 22:00 warsztaty zamienią się w afterparty i przeniosą do baru, gdzie w nieformalnej atmosferze, przy przekąskach i muzyce kontynuowana będzie degustacja.

Kolejne warsztaty w maju:
12.05.2022
kontakt z terroir #2: Lekkość ponad ekstraktem – przegląd czerwieni na lato

26.05.2022
kontakt z terroir #3: Alternatywna Francja – od Jury po Côtes Catalanes

Grafika: materiały prasowe
Grafika: materiały prasowe
Zapisy do klubu
Do Klubu Terroirystów można się zapisać bez żadnych zobowiązań na https://www.terroirysci.pl.
Korzyści dla klubowiczów:
1. Pierwszeństwo w dokonywaniu rezerwacji na wydarzenie i gwarancja dostępności miejsc.
2. Specjalna, klubowa cena za udział w warsztatach.
3. Dostęp do limitowanych, niedostępnych nigdzie indziej w Polsce, etykiet.
4. Ceny specjalne na zakup degustowanych butelek w dniu wydarzenia.

Autor tekstu: Monika Jankowska-Kapica
O AUTORZE
Monika-Jankowska-Kapica
Od ponad 10 lat pisze i redaguje teksty o jedzeniu - najpierw w magazynie "Kuchnia", teraz w "Food Service" i na stronie Ouichef.pl. Z wykształcenia polonistka. Karierę zawodową zaczynała jako reporterka i prezenterka Polskiego Radia Szczecin. Była redaktorką "Gazety Wyborczej" w Szczecinie, "Gazety Stołecznej" i "Co jest Grane". Pasjonatka tanga argentyńskiego i jogi.

Zobacz także

Regionalne zawody sommelierskie

Sommelierzy z całej Polski mają szansę sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w regionalnych zawodach tematycznych. Jesienią Stowarzyszenie Sommelierów Polskich zorganizuje konkursy Grand Prix w Katowicach (4 września), Gdańsku (18 września) i Szczecinie (4-5 listopada).

Piękna i pyszna Loara

Kiedy ostatnio otworzyłeś/-aś butelkę wina z Loary? Założę się, że zajmie ci dobrą chwilę, żeby przypomnieć sobie ten moment! Etykiety z Doliny Loary pozostają dla polskiego konsumenta nadal nieodkryte, a skoro nie ma na nie popytu, to i podaży brak.

Gruzińskie wino podbija Polskę. Rozmowa z sommelierem Szymonem Milonasem

Polska jest trzecim największym odbiorcą gruzińskiego wina. W 2021 r. trafiło do nas 7 mln butelek tego trunku, co oznacza wzrost eksportu o 34% w porównaniu z 2020 r. Trafiają głównie do sprzedaży detalicznej, ale przecierają także szlaki w gastronomii.

"Wine Folly" - książkowa wersja słynnego serwisu Winefolly.com

Jesteś miłośnikiem wina? Ten praktyczny poradnik na pewno ci się przyda! Polska edycja "Wine Folly" została uhonorowana prestiżową nagrodą Best in the World Gourmand/ World cookbook Award.

Konkurs Polskich Win - można się zgłaszać!

Rusza ósma edycja Konkursu Polskich Win organizowanego przez Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy "Vinum pro Cultura" oraz Stowarzyszenie Sommelierów Polskich. Konkurs odbędzie się 5 - 6 sierpnia w Winnicy Dwie Granice. Na zgłoszenia win do rywalizacji organizatorzy czekają do 23 lipca.

Zwycięzcy konkursu Polskie Korki 2022. Festiwal Polskie Wina za nami!

Poznańska restauracja SPOT. po raz dziewiąty gościła winiarzy, producentów i koneserów polskiego wina. na festiwalu Polskie Wina. Poznaliśmy tam zwycięzców konkursu Polskie Korki 2022.

Inne kategorie

Podcasty

Wegańskie słodycze: jak to ugryźć? [PODCAST]

Dania wegańskie dobrze zadomowiły się już w polskich sklepach i restauracjach. Coraz częściej klienci mają ochotę również na ciasta i desery, które nie zawierają produktów odzwierzęcych, a cukiernie chętnie wychodzą im naprzeciw. Rozmawiamy o tym z Dominiką Targosz, ambasadorką Chef for Change.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej