x

"Life Is What You Bake" Vallery Lomas

Kategoria: Lifestyle - książki    11.04.2022

Vallery Lomas zmieniła swoje życie i porzuciła karierę prawniczki na rzecz pieczenia. Podążając za pasją, wzięła udział w programie "Great American Baking Show" i go wygrała.

\"Life Is What You Bake" Vallery Lomas. Fot. materiały prasowe
\"Life Is What You Bake" Vallery Lomas. Fot. materiały prasowe
Tej edycji towarzyszył skandal związany z oskarżeniami jednego z jurorów o molestowanie seksualne w przeszłości i program zdjęto z anteny, ale Lomas nie dała się przytłoczyć tej sprawie. W książce „Life is What You Bake It” dzieli się przepisami, a także opowiada historie (to łączy wszystkie omawiane w tym miesiącu publikacje). Przede wszystkim pokazuje, co ją ukształtowało, wraca do wspomnień rodziny lub przyjaciół, kuchni mamy i babci. Znajdziemy tu babciny przepis na przywołujące dzieciństwo naleśniki z mąki kukurydzianej, na placki jabłkowe z cydrem, a także rogaliki migdałowe i magdalenki miodowo-cytrynowe, które kojarzą się autorce z rokiem spędzonym we Francji na studiach prawniczych. Vallery Lomas przybliża też kwestie techniczne, które udało jej się opanować do perfekcji. To więcej niż książka o pieczeniu! 

„LIFE IS WHAT YOU BAKE”, VALLERY LOMAS, WYD. CLARKSON POTTER, 2021 R.

Recenzja ukazała się w „Food Service" 3/2022 nr 213.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Inne kategorie

Podcasty

Wegańskie słodycze: jak to ugryźć? [PODCAST]

Dania wegańskie dobrze zadomowiły się już w polskich sklepach i restauracjach. Coraz częściej klienci mają ochotę również na ciasta i desery, które nie zawierają produktów odzwierzęcych, a cukiernie chętnie wychodzą im naprzeciw. Rozmawiamy o tym z Dominiką Targosz, ambasadorką Chef for Change.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej