x

"Life Is What You Bake" Vallery Lomas

Kategoria: Lifestyle - książki    11.04.2022

Vallery Lomas zmieniła swoje życie i porzuciła karierę prawniczki na rzecz pieczenia. Podążając za pasją, wzięła udział w programie "Great American Baking Show" i go wygrała.

\"Life Is What You Bake" Vallery Lomas. Fot. materiały prasowe
\"Life Is What You Bake" Vallery Lomas. Fot. materiały prasowe
Tej edycji towarzyszył skandal związany z oskarżeniami jednego z jurorów o molestowanie seksualne w przeszłości i program zdjęto z anteny, ale Lomas nie dała się przytłoczyć tej sprawie. W książce „Life is What You Bake It” dzieli się przepisami, a także opowiada historie (to łączy wszystkie omawiane w tym miesiącu publikacje). Przede wszystkim pokazuje, co ją ukształtowało, wraca do wspomnień rodziny lub przyjaciół, kuchni mamy i babci. Znajdziemy tu babciny przepis na przywołujące dzieciństwo naleśniki z mąki kukurydzianej, na placki jabłkowe z cydrem, a także rogaliki migdałowe i magdalenki miodowo-cytrynowe, które kojarzą się autorce z rokiem spędzonym we Francji na studiach prawniczych. Vallery Lomas przybliża też kwestie techniczne, które udało jej się opanować do perfekcji. To więcej niż książka o pieczeniu! 

„LIFE IS WHAT YOU BAKE”, VALLERY LOMAS, WYD. CLARKSON POTTER, 2021 R.

Recenzja ukazała się w „Food Service" 3/2022 nr 213.

Autor tekstu: Jakub Gutek
O AUTORZE
Jakub Gutek
Kulturoznawca, dziennikarz kulinarny i kucharz amator. Od 2016 r. związany z magazynem „Food Service”. W swojej pracy łączy kulinaria i kulturę, a w szczególności film. Współtworzy inicjatywę Films For Food, która zajmuje się dystrybucją i promocją najciekawszych filmów dokumentalnych o tematyce kulinarno-gastronomicznej oraz organizuje wokół nich wiele wydarzeń specjalnych.

Zobacz także

Bartosz Paluszkiewicz: W międzywojennej Warszawie sukcesem była każda restauracja działająca dłużej niż rok

Złe traktowanie pracowników, upadłości, skandale. A z drugiej strony - europejska jakość. Taką gastronomię opisuje Bartosz Paluszkiewicz w książce "Warszawskie przedwojenne restauracje, bary, kawiarnie". Czy problemy i sukcesy lokali międzywojnia są podobne do bolączek współczesnej branży HoReCa?

Sophie Gordon "The whole vegetable: sustainable recipes for a happier planet"

Zero waste czy sustainability to hasła odmieniane dzisiaj przez wszystkie przypadki. Wykorzystanie całych warzyw, powrót do dawnych metod obróbki i przetwarzania żywności, sprawdzanie pochodzenia produktów i dbanie o ich jakość to tylko kilka umiejętności, których możemy nauczyć się z książki.

"Vegetable Kingdom" Bryanta Terry'ego

Wydana w 2020 r. książka Bryanta Terry’ego pasuje do tematu tego numeru wprost idealnie. Pokazuje, jak wydobyć pełnię smaku z warzyw, kasz czy strączków bez konieczności używania substytutów mięsa.

"Adapt" Richadra Hawke'a

"Adapt" to prawdziwa biblia roślinnego cukiernictwa. Nie wszystkie przepisy sąw pełni wegańskie, ale wszystkie pomagają zmienić sposób myślenia i zgodnie z tytułem adaptować tradycyjne przepisy na potrzeby konkretnych diet czy preferencji żywieniowych.

"Ziemniak: wyznanie miłości" książka Iny Janine Johnsen

Gdy przed laty Joanna Jakubiuk wydała książkę o ziemniakach, pomyślałem, że jej zbiór przepisów na ziemniaczane dania wyczerpuje wszystkie możliwości w tym zakresie.

"Dokoła świata: niepokorny przewodnik kulinarny" książka Anthony'ego Bourdaina

Wiadomość o nagłej śmierci Anthony’ego Bourdaina - dziennikarza, kucharza i podróżnika - wstrząsnęła nie tylko kulinarnym światem.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0 i konsument, który przelicza: jak go zachęcić do marki? [PODCAST]

Czego potrzebuje teraz konsument? Czy zmieniać portfolio? Jak się z nim komunikować? Czy to jest moment na wprowadzanie nowości? Opowiada Jacek Sadowski, prezes Demo Effective Launching.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej