x

Tomasz Purol szefem kuchni w White Marlin w Sopocie

Kategoria: Ludzie    26.04.2022

Szefem kuchni w sopockiej restauracji White Marlin został Tomasz Purol, zwycięzca 5. edycji programu Top Chef i były szef kuchni Blow Up Hall 5050 w Poznaniu.

Tomasz Purol, szef kuchni w White Marlin w Sopocie. Zdjęcie: materiały prasowe
Tomasz Purol, szef kuchni w White Marlin w Sopocie. Zdjęcie: materiały prasowe
Dania wykreowane przez Tomasza Purola można próbować w restauracji White Marlin już od 4 kwietnia. To m.in. carpaccio z ośmiornicy, sola Dover z patelni z salsą z kaparów i szalotki czy śledź z Bornholmu marynowany w sherry. W karcie położonego nad samym morzem lokalu nie brakowało do tej pory potraw z ryb i owoców morza, jednak wraz z nowym szefem kuchni ich liczba wyraźnie się zwiększyła.

– Tak naprawdę zmieniliśmy koncepcję menu. W 95 procentach opiera się ono teraz na rybach i owocach morza. To mi bardzo odpowiada i dobrze się w tym czuję. Oczywiście, w karcie są też pozycje mięsne czy stricte wege – mówi Tomasz Purol.

Zmiany w White Marlin nie kończą się na nowym szefie kuchni i nowej karcie dań. Restauracja przygotowuje się na nadejście sezonu letniego, w którym znacznie się powiększy, otwierając taras i oferując miejsca na przyległej do niego plaży.
– Teraz wykorzystujemy tylko około jedną piątą tarasu, więc zespół, który w tej chwili mam, wystarczy na obecne potrzeby. Ale wraz z rozpoczęciem sezonu powiększymy bardzo restaurację, będziemy otwierać beach bar, na którym pojawi się osobne menu i osobny zespół  – opowiada Tomasz Purol.

Nowy szef kuchni sopockiej restauracji pochodzi z Poznania, a szerszej publiczności dał się poznać jako zwycięzca 5. edycji programu Top Chef w 2015 roku. Pracował m.in. w restauracjach Park Hotel w Poznaniu i Szczecinie, poznańskim Hotelu Brovaria, restauracji Concordia Taste, w restauracji hotelu Blow Up 5050 Hall w Poznaniu. W 2019 roku został członkiem komitetu wykonawczego Bocuse d’Or Polska. Jest członkiem kapituły konkursu Wielkopolski Kucharz Roku im. Rafała Jelewskiego.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Agnieszka Rojewska poprowadzi szkolenia w Five Elephant

Jedna z najbardziej utytułowanych polskich baristek Agnieszka Rojewska rozpoczęła współpracę znaną niemiecką palarnią kawy speciality. W berlińskim Five Elephant Polka będzie między innymi prowadzić szkolenia dla baristów.

Andriy Cherukha, Eat Me At: ukraiński biznes roślinny w czasach wojny

Eat Me At jest jedną z firm produkujących w Ukrainie roślinne zamienniki mięsa mimo trwającej tam wojny. Jak się prowadzi działalność w tej trudnej sytuacji i jakich zmian trzeba było dokonać, aby było to możliwe - rozmawiamy o tym z Andriyem Cherukhą, CEO Eat Me At.

PEACHES GASTRO GIRLS: moc tkwi w wyjątkowości

Odwaga, styl i przede wszystkim smak! To cechy konceptu PEACHES GASTRO GIRLS, który w pandemii otworzyły KLAUDIA GÓRAK I MONIKA MAZUREK. Szturmem podbiły warszawską scenę gastronomiczną, stając się pionierkami kuchni wegańskiej w wydaniu restauracyjnym.

Robin Simsa: Roślinna ryba z wydruku 3D to nie science fiction!

Co się kryje za pojęciem "drukowanie żywności w 3D"? Jak to działa? Kiedy w kuchniach pojawią się maszyny drukujące posiłki? Rozmawiamy o tym z Robinem Simsą, CEO i współzałożycielem firmy Revo Foods.

Zofia Barto, piekarnia Zaczyn: Piekę chleb i karmię ludzi

Oferuje słodkie wypieki, chleby, śniadania. Brzmi znajomo i prosto, a jednak jej obecność przyczyniła się do zrewolucjonizowania polskiego rynku piekarniczego. O tym, co różni Zaczyn od podobnych lokali, opowiada właścicielka Zofia Barto.

Agnieszka Rojewska - mistrzyni polskiej sceny kawy - na GASTROTARGACH SMAKKi

Jest jedną z trzech osób na całej kuli ziemskiej, która ma dwa tytuły mistrzowskie w dwóch różnych kawowych kategoriach. Już w marcu Agnieszka Rojewska spotka się z uczestnikami GASTROTARGÓW SMAKKi w Centrum EXPO XXI w Warszawie.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0. Restauratorka Alicja Than o optymalizacji kosztów biznesu gastronomicznego [PODCAST]

W jaki sposób optymalizować koszty prowadzenia biznesu gastronomicznego w obliczu rosnącej inflacji oraz jak przetrwać na rynku, nie tracąc klientów i nie rezygnując z jakości - rozmawiamy o tym z Alicją Than, właścicielką lokali Izumi Sushi, Kago, Kiseki, Omakase, Matcha Bistro & Bar w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej