x

Tomasz Purol szefem kuchni w White Marlin w Sopocie

Kategoria: Ludzie    26.04.2022

Szefem kuchni w sopockiej restauracji White Marlin został Tomasz Purol, zwycięzca 5. edycji programu Top Chef i były szef kuchni Blow Up Hall 5050 w Poznaniu.

Tomasz Purol, szef kuchni w White Marlin w Sopocie. Zdjęcie: materiały prasowe
Tomasz Purol, szef kuchni w White Marlin w Sopocie. Zdjęcie: materiały prasowe
Dania wykreowane przez Tomasza Purola można próbować w restauracji White Marlin już od 4 kwietnia. To m.in. carpaccio z ośmiornicy, sola Dover z patelni z salsą z kaparów i szalotki czy śledź z Bornholmu marynowany w sherry. W karcie położonego nad samym morzem lokalu nie brakowało do tej pory potraw z ryb i owoców morza, jednak wraz z nowym szefem kuchni ich liczba wyraźnie się zwiększyła.

– Tak naprawdę zmieniliśmy koncepcję menu. W 95 procentach opiera się ono teraz na rybach i owocach morza. To mi bardzo odpowiada i dobrze się w tym czuję. Oczywiście, w karcie są też pozycje mięsne czy stricte wege – mówi Tomasz Purol.

Zmiany w White Marlin nie kończą się na nowym szefie kuchni i nowej karcie dań. Restauracja przygotowuje się na nadejście sezonu letniego, w którym znacznie się powiększy, otwierając taras i oferując miejsca na przyległej do niego plaży.
– Teraz wykorzystujemy tylko około jedną piątą tarasu, więc zespół, który w tej chwili mam, wystarczy na obecne potrzeby. Ale wraz z rozpoczęciem sezonu powiększymy bardzo restaurację, będziemy otwierać beach bar, na którym pojawi się osobne menu i osobny zespół  – opowiada Tomasz Purol.

Nowy szef kuchni sopockiej restauracji pochodzi z Poznania, a szerszej publiczności dał się poznać jako zwycięzca 5. edycji programu Top Chef w 2015 roku. Pracował m.in. w restauracjach Park Hotel w Poznaniu i Szczecinie, poznańskim Hotelu Brovaria, restauracji Concordia Taste, w restauracji hotelu Blow Up 5050 Hall w Poznaniu. W 2019 roku został członkiem komitetu wykonawczego Bocuse d’Or Polska. Jest członkiem kapituły konkursu Wielkopolski Kucharz Roku im. Rafała Jelewskiego.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Bartek Kieżun: grecka kuchnia z perspektywy Aten

"Ateny do zjedzenia" to kolejna książka Bartka Kieżuna, w której bada on śródziemnomorską kulturę od kuchni. Serwuje w niej przepisy i opowieści o historii miasta, greckich bogach, drogach czy świątyniach. Nam opowiedział m.in. o tym, jak się gotuje w Atenach i co piszczy w tamtejszej gastronomii.

Izabela Sakowicz nowym dyrektorem zarządzającym VFP Communications - wydawcy "Food Service" i Ouichef.pl

Od 1 października 2022 r. stanowisko managing directora wydawnictwa VFP Communications obejmuje Izabela Sakowicz. Skoncentruje się przede wszystkim na portfolio produktów cyfrowych oraz rozwoju tytułów branżowych VFP.

Barmanka Alicja Bączyk: konkurs World Class to ogromna szansa na naukę [ROZMOWA]

Alicja Bączyk z krakowskiego baru TAG. zajęła czwarte miejsce w najbardziej prestiżowym globalnym konkursie barmańskim - Diageo Reserve World Class. Rozmawiamy z nią o przygotowaniach i przebiegu finału oraz o tym, dlaczego młodzi barmani nie powinni bać się startu w takiej rywalizacji.

Sebastian Wełpa nowym szefem kuchni w Kieliszkach Na Próżnej

Były szef kuchni warszawskiej restauracji Ale Wino rozpoczął pracę w stołecznych Kieliszkach na Próżnej.

Sebastian Olma wrócił do Zielonego Niedźwiedzia. Został szefem kuchni i współwłaścicielem restauracji

Po kilkuletniej przerwie Sebastian Olma wrócił na stanowisko szefa kuchni do warszawskiej restauracji Zielony Niedźwiedź. W jego nowym, sezonowym menu nie zabrakło polskich smaków, a także steków z lokalnej wołowiny.

Maja Wirowska, właścicielka Meow Happy Food: Chiński street food z polskim akcentem

O weganizmie w Chinach, o tym, skąd czerpać inspiracje, i o planach na przyszłość rozmawiamy z Mają Wirowską, właścicielką biznesu, miłośniczką kuchni roślinnej i ambasadorką Chefs for Change.

Inne kategorie

Podcasty

Koniec papierowego kubka jest bliski? [PODCAST]

Ekologia coraz mocniej oddziałuje na wszystkie sfery życia i powoli wkracza także tam, gdzie jeszcze nie tak dawno w ogóle o niej nie myślano - do kawiarni, restauracji, barów. Jak ekologicznie prowadzić gastronomię? Rozmawiamy o tym z Krzysztofem Rzymanem, właścicielem kawiarni STOR w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej