x

Tomasz Purol szefem kuchni w White Marlin w Sopocie

Kategoria: Ludzie    26.04.2022

Szefem kuchni w sopockiej restauracji White Marlin został Tomasz Purol, zwycięzca 5. edycji programu Top Chef i były szef kuchni Blow Up Hall 5050 w Poznaniu.

Tomasz Purol, szef kuchni w White Marlin w Sopocie. Zdjęcie: materiały prasowe
Tomasz Purol, szef kuchni w White Marlin w Sopocie. Zdjęcie: materiały prasowe
Dania wykreowane przez Tomasza Purola można próbować w restauracji White Marlin już od 4 kwietnia. To m.in. carpaccio z ośmiornicy, sola Dover z patelni z salsą z kaparów i szalotki czy śledź z Bornholmu marynowany w sherry. W karcie położonego nad samym morzem lokalu nie brakowało do tej pory potraw z ryb i owoców morza, jednak wraz z nowym szefem kuchni ich liczba wyraźnie się zwiększyła.

– Tak naprawdę zmieniliśmy koncepcję menu. W 95 procentach opiera się ono teraz na rybach i owocach morza. To mi bardzo odpowiada i dobrze się w tym czuję. Oczywiście, w karcie są też pozycje mięsne czy stricte wege – mówi Tomasz Purol.

Zmiany w White Marlin nie kończą się na nowym szefie kuchni i nowej karcie dań. Restauracja przygotowuje się na nadejście sezonu letniego, w którym znacznie się powiększy, otwierając taras i oferując miejsca na przyległej do niego plaży.
– Teraz wykorzystujemy tylko około jedną piątą tarasu, więc zespół, który w tej chwili mam, wystarczy na obecne potrzeby. Ale wraz z rozpoczęciem sezonu powiększymy bardzo restaurację, będziemy otwierać beach bar, na którym pojawi się osobne menu i osobny zespół  – opowiada Tomasz Purol.

Nowy szef kuchni sopockiej restauracji pochodzi z Poznania, a szerszej publiczności dał się poznać jako zwycięzca 5. edycji programu Top Chef w 2015 roku. Pracował m.in. w restauracjach Park Hotel w Poznaniu i Szczecinie, poznańskim Hotelu Brovaria, restauracji Concordia Taste, w restauracji hotelu Blow Up 5050 Hall w Poznaniu. W 2019 roku został członkiem komitetu wykonawczego Bocuse d’Or Polska. Jest członkiem kapituły konkursu Wielkopolski Kucharz Roku im. Rafała Jelewskiego.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Bogdan Gałązka: orkisz niejedno ma imię

O orkiszu i kuchni średniowiecznej rozmawiamy z Bogdanem Gałązką, ekspertem marki Orkisz, szefem kuchni Gothic Restaurant na Zamku w Malborku, doktorantem UMK w Toruniu piszącym rozprawę pod kierunkiem profesora Jarosława Dumanowskiego o kuchni Jana Szyttlera.

Witek Iwański szkoli kolejne młode talenty

Michał Socha i Maciej Małecki to dwaj uczniowie z Warszawy, którzy - dzięki programowi Szef dla Młodych Talentów - mogli rozwijać swoje kulinarne umiejętności w restauracji Aruana w Hotelu Narvil Conference & Spa w Serocku.

Krzysztof Konieczny nowym szefem kuchni Neon streetfood baru

Po burzliwym okresie lockdownów przyszedł czas na zmianę kapitana w gdyńskim Neon streetfood bar. Odchodzącego szefa Jana Kiliańskiego i nowego Krzysztofa Koniecznego łączy więcej niż wspólne miejsce pracy.

Marcin Przybysz: na mojej Wigilii zamiast sałatki jarzynowej mogą pojawić się krewetki

Choć Boże Narodzenie jest świętem zanurzonym w polskiej tradycji, to zwyczaje naszych przodków stanowczo różniły się od tego, co teraz jest bliskie większości z nas. Czym dzisiejsza Wigilia różni się od tej sprzed wieków? Opowiada Marcin Przybysz, szef kuchni restauracji Epoka.

SPOTKANIE Z MISTRZEM

Na początku lutego do Warszawy przyjechał Pierre Gagnaire. Wraz z Andreą Camastrą (Senses) i Maciejem Majewskim (La Brasserie Moderne) przygotował kolację podczas dorocznej Gali CCIFP. Była to jego pierwsza wizyta w Polsce.

Dawid Szkudlarek - transfer z Folwarku Folińscy do cateringu Smaczna Dieta

Dawid Szkudlarek po prawie 10 latach rozstał się z restauracją Siedem Stołów w Folwarku Folińscy. Od niedawna jest szefem kuchni cateringu dietetycznego Smaczna Dieta - Restauracja w pudełku.

Inne kategorie

Podcasty

Koniec papierowego kubka jest bliski? [PODCAST]

Ekologia coraz mocniej oddziałuje na wszystkie sfery życia i powoli wkracza także tam, gdzie jeszcze nie tak dawno w ogóle o niej nie myślano - do kawiarni, restauracji, barów. Jak ekologicznie prowadzić gastronomię? Rozmawiamy o tym z Krzysztofem Rzymanem, właścicielem kawiarni STOR w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej