x

Targi World of Coffee przenoszą się z Warszawy do Mediolanu

Kategoria: Wydarzenia - branżowe    05.04.2022

Targi World of Coffee 2022, które miały odbyć się w Warszawie, zostały przeniesione do Mediolanu. Dochód z biletów wstępu na imprezę zostanie przekazany ukraińskim firmom z branży kawowej.

Targi World of Coffee. Zdjęcie: materiały prasowe
Targi World of Coffee. Zdjęcie: materiały prasowe
The Specialty Coffee Association (SCA) ogłosiło, że targi które pierwotnie miały odbyć się w stolicy Polski, zostają przeniesione do Mediolanu we Włoszech. Inwazja Rosji na Ukrainę zmusiła tysiące Ukraińców do szukania schronienia w Polsce, w tym w centrum kongresowym PTAK, gdzie miało się odbyć World of Coffee. Oznacza to, że targi nie mogą zostać zorganizowane w pierwotnej lokalizacji. Największa kawowa impreza w Europie odbędzie się w tym roku między 22 a 25 czerwca w Milano Convention Center.

– Podejmując decyzję o przeniesieniu World of Coffee do Mediolanu, mamy nadzieję uniknąć dodatkowego obciążenia społeczności Warszawy, jednocześnie wspierając grupy takie jak SCA Polska i SCA Czechy, które udzielają pomocy osobom uciekającym przed wojną. Z niecierpliwością czekamy na powrót do Warszawy w przyszłości i zobowiązaliśmy się przekazać 100% przychodów ze sprzedaży biletów World of Coffee ukraińskim firmom i profesjonalistom kawowym  – czytamy w komunikacie organizatorów targów.

World Coffee Championships w nowej lokalizacji
To nie jedyna zmiana. Wraz z World of Coffee w Warszawie rozegrane miały być zawody mistrzostw świata World Coffee Championships w następujących kategoriach: Latte Art, Coffee in Good Spirits, Cup Tasters, Cezve/Ibrik oraz Roasting.

Po przeniesieniu imprezy targowej rywalizacja również odbędzie się w Mediolanie w dniach 23-25 ​​czerwca. Więcej informacji na temat imprezy można znaleźć na stronie worldofcoffee.org.

Największe targi branży speciality
World of Coffee to największe targi kawy segmentu speciality organizowane przez SCA. W ciągu ostatnich sześciu lat wydarzenie powiększyło się ponad trzykrotnie - z  3000 odwiedzających i 45 wystawców do 10 945 odwiedzających i ponad 240 wystawców.

Targi w Warszawie miały odbyć się jeszcze w roku 2020, jednak z powodu pandemii Covid – 19 impreza musiała zostać przesunięta w czasie. W ubiegłym roku odbyła się w Atenach.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Kurt scheller gwiazdą siódmych warsztatów Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere

Siódme spotkanie z cyklu Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere poświęcone były rybom i owocom morza. Ich gościem specjalnym był szwajcarski szef kuchni Kurt Scheller.

Konkurs Heinz Selection dla burgerowni niesieciowych

Heinz Selection to globalny program kierowany do burgerowni niesieciowych, które zrzeszają poniżej 5 punktów pod tą samą nazwą. Kwalifikacja do konkursu lokali przygotowujących i sprzedających burgery potrwa do 5 lutego. Finał odbędzie się na Gastrotargach SMAKKI w Warszawie - 25 marca 2023 roku.

GASTROTARGI SMAKKi: Czy gastronomii opłaca się być "eko"?

Rozmowy o byciu "eko" często sprowadzają się do dyskusji o kosztach. Wciąż pokutuje przekonanie, że to drogie rozwiązanie. Podczas GASTROTARGÓW SMAKKi, które odbędą się 23-25 marca w EXPO XXI w Warszawie, HoReCa przekona się, że "eko" to nie tylko eko-logia, ale też eko-nomia, czyli eko-efektywność.

Roślinne wyzwanie: misja oszczędzanie

Z powodu wysokiej inflacji oraz rosnących cen produktów spożywczych podczas podejmowania zakupów intuicyjnie sięgamy po tańsze opcje. Czy bazując na tanich artykułach, możemy stworzyć pełnowartościową dietę roślinną?

Plebiscyt RoślinnieJemy na najlepszy roślinny produkt 2022 r

Głosy na najlepszy roślinny produkt roku oddają konsumenci, więc dla producentów żywności nagroda jest szczególnie wartościowa. Wyróżnienia w Plebiscycie kampanii RoślinnieJemy zostaną przyznane w sześciu kategoriach.

Madrid Fusión Alimentos de España - w styczniu 2023 roku

Targi Madrid Fusión Alimentos de España po raz kolejny zostaną zorganizowane w madryckim centrum kongresowym IFEMA, gdzie na potrzeby wydarzenia wygospodarowano powierzchnię ponad 25 000 mkw. Impreza potrwa od 23 do 25 stycznia 2023 roku.

Inne kategorie

Podcasty

Nowe kierunki rozwoju i nowe kategorie roślinnych produktów [PODCAST]

Jak zmienia się rynek roślinnych zamienników produktów odzwierzęcych? Czego możemy się spodziewać na wegańskich talerzach w niedalekiej przyszłości? Rozmawiamy o tym z Katarzyną Sałatą, przedstawicielką kampanii RoślinnieJemy.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej