x

Tuna - nowa restauracja Martina Gimeneza Castro na warszawskim Powiślu

Kategoria: Miejsca    01.04.2022

Martin Gimenez Castro otwiera restaurację na warszawskim Powiślu. Tuna serwować będzie ryby i owoce morza, w menu pojawią się m.in. rybne chorizo i ossobuco. Start lokalu jeszcze tej wiosny.

Właściciele restauracji Tuna w Warszawie: z lewej grafik i designer David Racchi, z prawej szef kuchni Martin Gimenez Castro. Zdjęcie: materiały prasowe
Właściciele restauracji Tuna w Warszawie: z lewej grafik i designer David Racchi, z prawej szef kuchni Martin Gimenez Castro. Zdjęcie: materiały prasowe
Martin Gimenez Castro – znany szef kuchni i zwycięzca pierwszej polskiej edycji popularnego programu telewizyjnego Top Chef – jest już właścicielem restauracji Ceviche. Teraz szykuje się do otwarcia kolejnego lokalu. Tuna na warszawskim Powiślu ma oferować ryby i owoce morza przygotowywane zgodnie z filozofią zero waste i w oparciu o produkty zrównoważonego rybołówstwa, które nie eksploatuje nadmiernie środowiska naturalnego.

– Chcemy wykorzystywać całe ryby. Dla przykładu, z filetu łososia zrobić tatara, ale zużyć także ogon, a ze skóry przygotować np. chipsy. Również pochodzenie ryb, sposób ich łowienia, są dla nas bardzo ważne – mówi Martin Gimenez Castro.

Ostrygi przy barze i rybne salami
Tuna oferować ma dobrze znane potrawy, ale przygotowane w niecodzienny sposób.
– Będziemy robić salami, chorizo i lardo, ale nie z mięsa, lecz z ryb. To ukłon w stronę osób, które nie jedzą mięsa i nie mają szansy spróbowania typowych wędlin. Chcemy też przygotowywać ossobuco, używając ogona z tuńczyka. A zimą, gdy ludzie potrzebują trochę cięższych dań, może zrobimy mac'n'cheese, ale z homarami. Będzie to nieco domowa kuchnia, comfort food, ale oparty na rybach i owocach morza – zapowiada szef kuchni.

Na środku restauracji stanie bar, przy którym oprócz napojów serwowane będzie także jedzenie. Wybrane potrawy będą przygotowywane na oczach gości. W założeniu ma to być miejsce do zjedzenia zarówno świeżo otwartych ostryg, jak i wypicia kieliszka wina.

Istotną częścią lokalu będzie także osobne przeszklone pomieszczenie eksponujące asortyment restauracji – od langustynek i ostryg po sezonowanego tuńczyka. Dzięki niemu klienci będą mogli wybrać coś dla siebie lub zapoznać się z nieznanymi wcześniej rybami czy owocami morza.

Logo restauracji Tuna w Warszawie. Jego autorem jest współwłaściciel lokalu, grafik i designer David Racchi. Zdjęcie: materiały prasowe
Logo restauracji Tuna w Warszawie. Jego autorem jest współwłaściciel lokalu, grafik i designer David Racchi. Zdjęcie: materiały prasowe
Wnętrze - niespodzianka
Partnerem biznesowym Martina Gimeneza Castro jest grafik i designer David Racchi, który odpowiada za koncepcję wnętrza Tuny. Wcześniej stworzył m.in. logo oraz identyfikację wizualną restauracji Ceviche, również należącej do Gimeneza Castro.  

– Rozmawialiśmy już kilka lat temu o tym, by zrobić coś wspólnie, ale nigdy nie myślałem, że będzie to restauracja. Z Martinem znamy się wiele lat, dobrze się dogadujemy, rozumiemy. Poza tym, jest jedną z najciężej pracujących osób, jaką znam. Wiem, że wchodzę w biznes z kimś, kto nie osiada na laurach, ale będzie angażował się w każdy szczegół – mówi David Racchi.

Otwarcie Tuny planowane jest na wiosnę tego roku. Właściciele nie zdradzają jeszcze szczegółów dotyczących wyglądu wnętrza restauracji. Zapewniają jedynie, że będzie ono dla gości sporym zaskoczeniem. Pewne jest, że ma być odzwierciedleniem filozofii lokalu.

– Tak, jak w przypadku logo Tuny, wnętrze będzie bardzo proste. Z jednej strony  oczywiste, z drugiej – zaskakujące dzięki detalom. Pragnę, by było eleganckie, a przy tym proste i przystępne. Nie chcemy być snobistyczni, to ma być miejsce dla każdego – uchyla rąbka tajemnicy David Racchi.


Autor tekstu: Przemysław Ziemichód
O AUTORZE
Przemysław Ziemichód
Dziennikarz i bloger kulinarny z ponad dziesięcioletnim stażem, specjalizujący się w tematyce alkoholi. Publikował m.in. w Polsce Times, Gazecie Krakowskiej, Naszemiasto.pl, Zwierciadle, Gotujmy.pl, Polki.pl, Cookmagazine.pl. Prowadzi podcast o alkoholach Strefa Wolnocłowa oraz blog Foodiesworld.pl

Zobacz także

WIELKI BŁĘKIT

W Båly na południu Norwegii powstanie pierwsza w Europie podwodna restauracja. Under będzie pełniło także funkcję nieformalnej pracowni naukowej u skalistego wybrzeża Lindesnes. O tym niezwykłym projekcie rozmawialiśmy z szefem kuchni Nicolai Ellitsgaardem.

Mateusz Gessler otworzy restaurację w Elektrowni Powiśle

Elektrownia Powiśle przyciąga interesujące koncepty - to tu swoją nową restaurację otworzy Mateusz Gessler, znany kucharz i restaurator. Chce w niej serwować dania łączące polską tradycję z orientalnymi inspiracjami.

Sfinks otwiera dwie nowe restauracje Fabryka Pizzy

Jeden lokal znajduje się w ścisłym centrum Warszawy, a drugi, prowadzony przez franczyzobiorcę, działa w Piasecznie. W obu restauracjach można zamawiać dania także na wynos i z dowozem.

Popularny raper Quebonafide otworzył lokal nad Wisłą

Miss Ti mieści się przy wiślanych bulwarach w Warszawie. Co serwuje raper?

Concordia Taste żegna się z fine diningiem. I przeobraża w... Bistro Taste

Poznańska restauracja Concordia Taste zmieniła się właśnie w Bistro Taste. To odpowiedź na sytuację wywołaną pandemią Covid-19 i nowe oczekiwania gości.

Gdzie zjeść na Mazurach? Pięć najlepszych restauracji (nie tylko dla żeglarzy)

Wybieracie się w rejs szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich? A może zamiast żagli wolicie zwiedzać lądowe atrakcje? Tak czy inaczej, musicie gdzieś zjeść. A my wam podpowiemy, gdzie najpyszniej karmią! Oto subiektywny wybór pięciu najlepszych restauracji na Mazurach.

Inne kategorie

Podcasty

Moda na wina nowofalowe w restauracjach. Rozmowa z Piotrem Pietrasem [PODCAST]

Czym się charakteryzują wina naturalne, organiczne, biodynamiczne, wegańskie? Kto je konsumuje i jakie możliwości stwarzają te kategorie w biznesie restauracyjnym? Czy warto podążać za tym trendem? Rozmawiamy o tym z Piotrem Pietrasem, Master Sommelierem, Wicemistrzem Europy Sommelierów.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej