x

Shehab Abdelaziz i Adam Majewski - nowi szefowie kuchni w Novotel Warszawa Centrum

Kategoria: Ludzie    29.03.2022

Zespół hotelowej restauracji Novotel Warszawa Centrum zasilili dwaj kulinarni eksperci: Shehab Abdelaziz, który będzie pełnił rolę executive chefa oraz Adam Majewski, obejmujący stanowisko head chefa.

Od lewej: Adam Majewski, head chef w restauracji hotelu Novotel Warszawa Centrum oraz Shehab Abdelaziz, executive chef. Zdjęcie: materiały prasowe
Od lewej: Adam Majewski, head chef w restauracji hotelu Novotel Warszawa Centrum oraz Shehab Abdelaziz, executive chef. Zdjęcie: materiały prasowe
Położony w centrum stolicy czterogwiazdkowy Novotel Warszawa Centrum szykuje dla swych gości nowe doznania kulinarne, bowiem stery w restauracji przejmują dwaj szefowie kuchni mogący pochwalić się imponującym, międzynarodowym dossier gastronomicznym.

Shehab Abdelaziz, executive chef w restauracji hotelu Novotel Warszawa Centrum. Zdjęcie: materiały prasowe
Shehab Abdelaziz, executive chef w restauracji hotelu Novotel Warszawa Centrum. Zdjęcie: materiały prasowe
Funkcję executive chefa będzie pełnił pochodzący z Egiptu Shehab Abdelaziz, szef kuchni z wieloletnim doświadczeniem nabytym w 5-gwiazdkowych hotelach i na luksusowych statkach wycieczkowych. Ukończył studia w Wyższym Instytucie Hotelarstwa i Turystyki w Kairze, może poszczycić się także certyfikatem Chef de Cuisine American Culinary Federation oraz SBN Culinary Operation – Chef De Cuisine.

Od ponad 20 lat jest związany z Polską, w której jego pierwszym doświadczeniem był udział w zespole przygotowującym otwarcie Hotelu Intercontinental w Warszawie. Potem dołączył do pierwszego zespołu hotelu Hilton w Polsce. Piastował także stanowisko executive sous chefa w Irlandii, na największym statku wycieczkowym na świecie oraz na ekskluzywnym Seaburn Cruise Line USA jako chef de cuisine restauracji The Grill by Thomas Keller.

Najbliższe jego sercu są dania z ryb i owoców morza oraz kuchnia śródziemnomorska, a oliwa w kuchni jest mu tak samo niezbędna, jak powietrze do oddychania. Ceni sobie połączenie dobrej kuchni z doskonałym winem i tej zasadzie zamierza hołdować podczas pracy w Hotelu Novotel Warszawa Centrum.

Adam Majewski, head chef w restauracji hotelu Novotel Warszawa Centrum. Zdjęcie: materiały prasowe
Adam Majewski, head chef w restauracji hotelu Novotel Warszawa Centrum. Zdjęcie: materiały prasowe
Drugim z dwóch nowych szefów kuchni w Novotel Warszawa Centrum jest Adam Majewski, pełniący funkcję head chefa. Z siecią hoteli Accor związany jest już od 8 lat. Jego droga zawodowa wiodła przez restauracje w Mercure Warszawa Centrum, następnie Mercure Kraków Stare Miasto aż do Ibis Styles Warszawa Centrum. Adam Majewski opisuje siebie jako pasjonata sztuki kulinarnej, który mimo wieloletniego doświadczenia, wciąż z dziecięcą ciekawością odkrywa nowe techniki gotowania i smaki.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Nowe rozdanie

Na początku roku powołano nowe stowarzyszenie profesjonalistów związanych z gastronomią. O planach działalności Polskiej Inicjatywy Kulinarnej (PIK) rozmawiamy z jej wiceprezesem, szefem kuchni Adamem Chrząstowskim.

Ewa Nowicka, bar managerka w warszawskim Regina Barze

- W świecie alkoholi role pań i panów wciąż są wizerunkowo podzielone. Jest tu więc trochę pracy do odrobienia, żebyśmy wszyscy czuli się dobrze w swoim zawodzie - mówi Ewa Nowicka, menedżerka baru Regina w Warszawie.

Grzegorz Miśta szefem kuchni w zakopiańskiej Góralskiej Tradycji

Wraz z ponownym otwarciem Góralskiej Tradycji w Zakopanem zmienił się szef kuchni. Od lipca o kulinarne doznania gości dba Grzegorz Miśta.

Bartosz Lisek: Moja łajba na Mokotowie

Bartosz Lisek steruje restauracją na Starym Mokotowie od 3 lat. W jego rodzinnym domu ryby jadło się od zawsze, nic więc dziwnego, że menu Lokalu Na Rybę skupia się na darach mórz - od alg po drapieżniki. Jeśli szukacie miejsca na "normalną" rybę z frytkami i surówką - rozczarujecie się.

Nie żyje Henryk Nieciejowski, szef kreatywny Belvedere Catering by Design

To wyjątkowo smutna wiadomość: w niedzielę nad ranem zmarł Henryk Nieciejowski, szef kreatywny Belvedere Catering by Design.

Marcin Przybysz o blaskach i cieniach zawodu szefa kuchni

20 października obchodzimy Dzień Szefa Kuchni. Jaka powinna być osoba na tym stanowisku? Marcin Przybysz, executive szef restauracji Epoka, dzieli się swymi refleksjami na temat tego prestiżowego, ale czasami niedocenianego zawodu.

Inne kategorie

Podcasty

Wegańskie słodycze: jak to ugryźć? [PODCAST]

Dania wegańskie dobrze zadomowiły się już w polskich sklepach i restauracjach. Coraz częściej klienci mają ochotę również na ciasta i desery, które nie zawierają produktów odzwierzęcych, a cukiernie chętnie wychodzą im naprzeciw. Rozmawiamy o tym z Dominiką Targosz, ambasadorką Chef for Change.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej