x

Restauracja Tygiel w Szklarskiej Porębie. Szefem kuchni Dawid Klimaniec

Kategoria: Miejsca    29.03.2022

Autorem kuchni w restauracji Tygiel jest Dawid Klimaniec, który kieruje się filozofią "z pola na stół". Otwarcie lokalu zlokalizowanego przy pięciogwiazdkowym hotelu Platinum Mountain Hotel & SPA w w Szklarskiej Porębie zaplanowano w połowie kwietnia.

Wnętrze Restauracji Tygiel w Szklarskiej Porębie. Zdjęcie: materiały prasowe
Wnętrze Restauracji Tygiel w Szklarskiej Porębie. Zdjęcie: materiały prasowe
Spektakularny górski krajobraz i bliskość natury na skraju Karkonoskiego Parku Narodowego – to malownicza sceneria nowego punktu na kulinarnej mapie Szklarskiej Poręby, zlokalizowanego tuż pod szczytem Szrenicy.

Restauracja Tygiel nawiązuje do idei chaty izerskiej – ma to być miejsce szanujące tradycję regionu, stawiające na wspólne biesiadowanie i kulturę „food sharingu” przy łączonych stołach. Będzie serwować wysublimowaną kuchnię polską uzupełnioną o propozycje wegańskie i wegetariańskie.

Nowoczesne wnętrze urządzono w duchu eko. Dużo tu naturalnego drewna, kamienia, gliny, miedzi, całości dopełnia piękna ceramika. Dystans między kucharzami a gośćmi będą skracać otwarta kuchnia i stacja live cooking.

Oferta menu restauracji Tygiel. Zdjęcie: materiały prasowe
Oferta menu restauracji Tygiel. Zdjęcie: materiały prasowe
Naturalne smaki
Za kuchnię odpowiada Dawid Klimaniec, utalentowany, wielokrotnie nagradzany szef, który jest zwolennikiem filozofii „z pola na stół”. Wychowany na wsi, od najmłodszych lat fascynował się gotowaniem opartym na naturalnych produktach. Pasjonuje go myślistwo i rybołówstwo, jest zwolennikiem świadomego żywienia.
W menu możemy się spodziewać nowoczesnych kompozycji bazujących na świeżych składnikach dostępnych lokalnie.

– To dla mnie powrót do korzeni. Pragnę czerpać energię z miejsca, w którym się znajduję, a Szklarska Poręba to głównie lasy, pola, lokalni dostawcy, regionalne sery, mięsa, ryby. Chcę serwować tradycyjną polską kuchnię w nowoczesnym wydaniu. Na pewno będę eksperymentować, bo to najbardziej lubię w gotowaniu. Najważniejszy jest dla mnie produkt i zawsze chcę wykorzystać go w 100 procentach – mówi  Dawid Klimaniec.

Dawid Klimaniec, szef kuchni restauracji Tygiel w Szklarskiej Porębie. Zdjęcie: materiały prasowe
Dawid Klimaniec, szef kuchni restauracji Tygiel w Szklarskiej Porębie. Zdjęcie: materiały prasowe
Dawid Klimaniec
Życie zawodowe rozpoczął na Śląsku, zaraz po ukończeniu szkoły gastronomicznej. Najpierw pracował w pszczyńskich restauracjach, by po 7 latach wyjechać za granicę. Doświadczenie zdobywał m. in. jako sous chef w Made in Belfast w Irlandii, head chef w Restaurant 25. Najbardziej ukształtowała go praca w gwiazdkowej Restauracji OX.

Po powrocie do Polski objął stanowisko szefa kuchni w poznańskiej restauracji FIGA. Członek stowarzyszenia „Poznańscy Kucharze Razem”, w 2019 roku dostał nominację w kategorii Restauracji z Renomą w Kulinarnych Hermesach. Laureat wielu konkursów kulinarnych m. in. Cieszyńskich Smaków, Międzynarodowego Festiwalu Pstrąga czy Mistrzostw Polski w Podawaniu Baraniny. Jest też zwycięzcą konkursu Gęsina na Św. Marcina 2019 organizowanego przez Slowfood Polska.

Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

MOXO w Fabryce Norblina - restauracja i klub muzyczny w jednym (na miarę Nowego Jorku)

MOXO już otwarte! Lokal urządzony we wnętrzach zrewitalizowanej XIX-wiecznej Hali Odlewni Fabryki Norblina może się poszczycić najwyższym w Polsce barem, oryginalnym industrialnym wyposażeniem oraz menu w stylu Nikkei łączącym kuchnię japońską i peruwiańską. Wisienką na torcie jest muzyka na żywo.

Stolica Cafe - Bogdan Gałązka twórcą metamorfozy lokalu w warszawskim Kinie Iluzjon

Wystartowała już nowa kawiarnia w Kinie Iluzjon na Mokotowie - Stolica Cafe. Jej właścicielami są teraz doświadczony szef kuchni Bogdan Gałązka i jego wspólnik Piotr Wierzbowski. Zapowiadają, że pod ich rządami lokal stanie się miejscem spotkania kuchni i filmu.

Piotr Kędzierski "Kędzior" z własną restauracją w Warszawie. Pod Gigantami przyciąga i profesorów, i raperów

Znany dziennikarz i radiowiec Piotr Kędzierski otworzył własną restaurację - Pod Gigantami w Al. Ujazdowskich. Piękne pałacowe wnętrze, polska kuchnia z nowoczesnym twistem, doborowe towarzystwo i wizja właściciela - to atuty tego miejsca.

Green Caffè Nero - sześć nowych kawiarni na dobry początek roku

Green Caffè Nero rozpoczyna dynamicznie nowy rok, otwierając cztery kawiarnie w styczniu i planując dwie kolejne premiery do końca pierwszego kwartału 2023 roku.

Pedet Renoma - Wrocław zyskuje unikatowy food hall

Jesienią ruszy wrocławska strefa gastronomiczno-kulturalna Pedet Renoma. Wyróżnikiem nowego food hallu mają być autorskie koncepty restauracyjne i atmosfera historycznego miejsca. Za projektem stoi firma Globalworth, która jest również właścicielem i zarządcą warszawskiej Hali Koszyki.

Kino ze Smakiem - kolacja z filmem w barze Setki Powodów przy Muzeum Polskiej Wódki

Seans filmowy połączony z inspirowaną jego fabułą kolacją autorstwa Michała Brysia - to nowa oferta baru Setki Powodów w Muzeum Polskiej Wódki. - Dla mnie jako szefa kuchni, reżysera i aktora to okazja do stworzenia unikatowego wydarzenia, w którym połączymy sztukę filmową z kulinarną - mówi Bryś.

Inne kategorie

Podcasty

Kryzys 2.0. Restauratorka Alicja Than o optymalizacji kosztów biznesu gastronomicznego [PODCAST]

W jaki sposób optymalizować koszty prowadzenia biznesu gastronomicznego w obliczu rosnącej inflacji oraz jak przetrwać na rynku, nie tracąc klientów i nie rezygnując z jakości - rozmawiamy o tym z Alicją Than, właścicielką lokali Izumi Sushi, Kago, Kiseki, Omakase, Matcha Bistro & Bar w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej