x

Wujaszek Wania nie zastąpi McDonald's w Rosji. Wniosek o rejestrację wycofany

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    21.03.2022

Nie będzie jednak rosyjskich restauracji Wujaszka Wani z logo kolorystycznie i graficznie łudząco przypominającym znak towarowy McDonald’s. Wniosek o rejestrację logo został wycofany.

Zdjęcie: Shutterstock.com
Zdjęcie: Shutterstock.com
Przypomnijmy –  8 marca McDonald's dołączył do wciąż wydłużającej się listy marek oraz firm, które zawiesiły działalność w Rosji i zamknął swoje restauracje w kraju agresora. Cztery dni później do rosyjskiego urzędu patentowego Rospatent wpłynął wniosek o rejestrację znaku towarowego kopiującego logo McDonald's, ale z nazwą „Wujek Wania”. Podczas gdy amerykański gigant posługuje się żółtą literą „M" na czerwonym tle, dla Wujka Wani miała zostać zarejestrowana żółta litera „B" na czerwonym tle, z niemal identyczną czcionką.

Wniosek złożyła jedna ze spółek należących do holdingu Ruspole, który jest właścicielem marki Wujaszek Wania (pod tą nazwą sprzedaje warzywa konserwowe). Według oficjalnej strony internetowej Rospatentu wniosek został przyjęty dla usług klasyfikowanych jako snack bary, kawiarnie, kawiarnie, restauracje, usługi barowe, stołówki, gotowanie usługi i ich dostarczanie.

Jak podaje portal Money.pl za RIA Novosti, holding Ruspole pracuje jednak nad unieważnieniem wniosku. Firma poinformowała, że w sprawie wniosku trwa obecnie dochodzenie wewnętrzne i nie może potwierdzić, że to ona go złożyła. Zapewnia, że nie ma ze stylizowanym na McDonald's logotypem nic wspólnego.

– Ruspole rzeczywiście jest właścicielem znaku towarowego Wujaszek Wania, pod którym można prowadzić również usługi gastronomiczne. Obecnie holding nie rozważa jednak takiego kroku, ale nie wyklucza takiego pomysłu na przyszłość –  podała firma cytowana przez RIA Novosti.


Autor tekstu: ( red. )

Inne kategorie

Podcasty

Wegańskie słodycze: jak to ugryźć? [PODCAST]

Dania wegańskie dobrze zadomowiły się już w polskich sklepach i restauracjach. Coraz częściej klienci mają ochotę również na ciasta i desery, które nie zawierają produktów odzwierzęcych, a cukiernie chętnie wychodzą im naprzeciw. Rozmawiamy o tym z Dominiką Targosz, ambasadorką Chef for Change.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej