x

Wujaszek Wania nie zastąpi McDonald's w Rosji. Wniosek o rejestrację wycofany

Kategoria: Wydarzenia - otwarte    21.03.2022

Nie będzie jednak rosyjskich restauracji Wujaszka Wani z logo kolorystycznie i graficznie łudząco przypominającym znak towarowy McDonald’s. Wniosek o rejestrację logo został wycofany.

Zdjęcie: Shutterstock.com
Zdjęcie: Shutterstock.com
Przypomnijmy –  8 marca McDonald's dołączył do wciąż wydłużającej się listy marek oraz firm, które zawiesiły działalność w Rosji i zamknął swoje restauracje w kraju agresora. Cztery dni później do rosyjskiego urzędu patentowego Rospatent wpłynął wniosek o rejestrację znaku towarowego kopiującego logo McDonald's, ale z nazwą „Wujek Wania”. Podczas gdy amerykański gigant posługuje się żółtą literą „M" na czerwonym tle, dla Wujka Wani miała zostać zarejestrowana żółta litera „B" na czerwonym tle, z niemal identyczną czcionką.

Wniosek złożyła jedna ze spółek należących do holdingu Ruspole, który jest właścicielem marki Wujaszek Wania (pod tą nazwą sprzedaje warzywa konserwowe). Według oficjalnej strony internetowej Rospatentu wniosek został przyjęty dla usług klasyfikowanych jako snack bary, kawiarnie, kawiarnie, restauracje, usługi barowe, stołówki, gotowanie usługi i ich dostarczanie.

Jak podaje portal Money.pl za RIA Novosti, holding Ruspole pracuje jednak nad unieważnieniem wniosku. Firma poinformowała, że w sprawie wniosku trwa obecnie dochodzenie wewnętrzne i nie może potwierdzić, że to ona go złożyła. Zapewnia, że nie ma ze stylizowanym na McDonald's logotypem nic wspólnego.

– Ruspole rzeczywiście jest właścicielem znaku towarowego Wujaszek Wania, pod którym można prowadzić również usługi gastronomiczne. Obecnie holding nie rozważa jednak takiego kroku, ale nie wyklucza takiego pomysłu na przyszłość –  podała firma cytowana przez RIA Novosti.


Autor tekstu: ( red. )

Zobacz także

Ankieta - chcemy poznać Twoje zdanie o OuiChef.pl i "Food Service"

Co Ci się podoba na naszym portalu i w naszym magazynie, a co chciałbyś zmienić? O czym i o kim przeczytać, kogo posłuchać, w jakiej formie? My postaramy się spełnić te życzenia, a dla każdego, kto wypełni ankietę przygotowaliśmy prezent - półroczną prenumeratę "Food Service".

Whisky Live Warsaw po raz dziewiąty w stolicy

Festiwal Whisky Live Warsaw powraca! 28 i 29 października na gości imprezy czekać będą wyjątkowe sesje degustacyjne masterclass oraz rekordowa liczba wystawców.

Mistrzowskie kolacje w Instytucie Kulinarnym Transgourmet

Od 3 października przez 6 tygodni można spróbować mistrzowskich dań Juniorów z Kadry Narodowej Polskich Kucharzy podczas kolacji degustacyjnej w Instytucie Kulinarnym Transgourmet. Te same potrawy zaserwują jurorom Kulinarnego Pucharu Świata, którego finał odbędzie się w listopadzie w Luksemburgu.

Owca Showroom Food najlepszym tegorocznym wystawcą na Nocnym Markecie w Warszawie

Plebiscyt Nocne Koty 2022 - na najlepszych tegorocznych wystawców street foodu na Nocnym Markecie w Warszawie - rozstrzygnięty! Finał głosowania był najważniejszym wydarzeniem ostatniego w tym sezonie weekendu na starym dworcu Warszawa Główna.

McDonald’s pomału wraca na Ukrainę

Po raz pierwszy od rozpoczęcia agresji Rosji na Ukrainę McDonald's otworzył swoje restauracje w Kijowie. Póki co, sieć sprzedaje jedynie posiłki na wynos we współpracy z firmami kurierskimi i za pośrednictwem aplikacji McDelivery.

Nocny Market w Warszawie - zakończenie sezonu 2022

5 pełni księżyca, 81 nocy, 21 weekendów, 609 godzin - tyle czasu działał w 2022 Nocny Market na Dworcu Głównym - królestwo street foodu w Warszawie. Przed nami weekend zamykający tegoroczny sezon, podczas którego rozstrzygnięty zostanie plebiscyt Nocne Koty 2022.

Inne kategorie

Podcasty

Koniec papierowego kubka jest bliski? [PODCAST]

Ekologia coraz mocniej oddziałuje na wszystkie sfery życia i powoli wkracza także tam, gdzie jeszcze nie tak dawno w ogóle o niej nie myślano - do kawiarni, restauracji, barów. Jak ekologicznie prowadzić gastronomię? Rozmawiamy o tym z Krzysztofem Rzymanem, właścicielem kawiarni STOR w Warszawie.
wicej

Video

Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość ?
Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
Kontrola – jak jej nie stracić ?
więcej